Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 25 Юли 2014, 21:35

s_ivelina написа:Здравейте д-р Йорданова!
Преди 7 месеца родих и не спирам да качвам килограми.,а винаги съм била слабичка.Обръщам се към Вас за съвет понеже съм ниска ,а килограмите вече ми тежат и заедно с това имам проблеми със ставите.в момента съм 88кг и колкото и да се опитва мъчителни диети и ограничаване на храна имам чувството че килограмите ми не мърдат..и грам не мога да сваля..проблемите със ставите май идват от теглото ми..Моля ви за съвет.и другото което е ,че страдам от запек и вече съм така от години..не ям бял хляб бяло брашно.сладко,тесто,сол обикновена не изполвам..ще ви бъда благодарна ако ми помогнете..Хубав ден!

Уважаема s_ivelina,
При спазване на диетичен режим и увеличаване на физическата активност не би трябвало да има проблем при свалянето на килограми. Препоръчвам Ви да посетите ендокринолог за да се потърси има ли проблем, който да съдейства за трудната редукция на тегло. Трябва да се прецени какви изследвания да се пуснати и как да Ви се помогне.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот stunkaa » 28 Авг 2014, 09:28

Здравейте! Не се сетих по-рано да пиша в сайт, но сега ще питам. На 14 съм, преди няколко месеца получих болка в гърдите, по-скоро ме беше боляло много време, но този месец , в който отидох на лекар започна да ме боли доста по-дълго време и по-силно. Тук е момент и да отбележа , че съм носител на Муковисцидоза. НАправиха ми ултразвук, нямаше нищо и изсследвания и те бяха добре, но бях дигнал кръвно , не за първи път , а и имам хроничен панкреатит.Имам алергия към лактоза, глутен и казеин. Пия ензими и пробиотици, пия витамини и сега съм на безлактозна и безглутенова диета за 6 месеца, но ще я продължа, отразява ми се добре) Та въпроса ми е: Може ли от това , че не пия много вода да се е образувал тромб, който сам да се е разсеял или е от високо кръвно може би. Болката се появяваше от нищото, беше нестабилна. Беше от лявата страна, понякога под гърдата , понякога продължаваща и към рамото (понякога дясното, също и лявото но по-рядко, това не са ли симтоми на инфаркт ?) и леко от дясната страна. Нямам барабанни пръсти. Лежах три дена в болницата , не са мид авали нищо , но болката спря. Но продължава да ме боли много , много рядко и слабо , може би няколко пъти от както съм излязъл от болницата. Благодаря предварително за отговора. Надявам се дадох подробнна информация. Извинявам се, но не намерих подходящо място да публикувам това от форума. :)
stunkaa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Авг 2014, 19:31

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 31 Авг 2014, 12:10

stunkaa написа:Здравейте! Не се сетих по-рано да пиша в сайт, но сега ще питам. На 14 съм, преди няколко месеца получих болка в гърдите, по-скоро ме беше боляло много време, но този месец , в който отидох на лекар започна да ме боли доста по-дълго време и по-силно. Тук е момент и да отбележа , че съм носител на Муковисцидоза. НАправиха ми ултразвук, нямаше нищо и изсследвания и те бяха добре, но бях дигнал кръвно , не за първи път , а и имам хроничен панкреатит.Имам алергия към лактоза, глутен и казеин. Пия ензими и пробиотици, пия витамини и сега съм на безлактозна и безглутенова диета за 6 месеца, но ще я продължа, отразява ми се добре) Та въпроса ми е: Може ли от това , че не пия много вода да се е образувал тромб, който сам да се е разсеял или е от високо кръвно може би. Болката се появяваше от нищото, беше нестабилна. Беше от лявата страна, понякога под гърдата , понякога продължаваща и към рамото (понякога дясното, също и лявото но по-рядко, това не са ли симтоми на инфаркт ?) и леко от дясната страна. Нямам барабанни пръсти. Лежах три дена в болницата , не са мид авали нищо , но болката спря. Но продължава да ме боли много , много рядко и слабо , може би няколко пъти от както съм излязъл от болницата. Благодаря предварително за отговора. Надявам се дадох подробнна информация. Извинявам се, но не намерих подходящо място да публикувам това от форума. :)

Уважаеми stunkaa,
Оплакванията не е задължително да са свързани с проблем със сърцето. Други заболявания също могат да дадат болка в гърдите. Щом изследванията са били в норма няма за какво да се притеснявате.
Образуването на тромби е сложен процес. Ако е имало тромб в организма Ви, лекарите щяха да го разберат. Ограниченият прием на течности вода трябва да се коригира. Диетите са задължителни за да бъдете здрав и да се чувствате добре.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот ffyyffyy9 » 07 Сеп 2014, 13:06

Здравейте от месец съм на неоформин и понеже пише че е абсолютно противопоказно употребата на алкохол,а съм на сбирка с колегите може ли да го спра за 1 ден за да изпия чаша бира с тях или и една чаша бира е опасно?Благодаря предварително
ffyyffyy9
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:01

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 07 Сеп 2014, 18:05

ffyyffyy9 написа:Здравейте от месец съм на неоформин и понеже пише че е абсолютно противопоказно употребата на алкохол,а съм на сбирка с колегите може ли да го спра за 1 ден за да изпия чаша бира с тях или и една чаша бира е опасно?Благодаря предварително

Уважаеми ffyyffyy9,
Прочетете внимателно листовката на Неоформин. Твърденията Ви са силно преувеличени. В листовката пише: "Съществува повишен риск от лактатна ацидоза при остро алкохолно отравяне, особено при:
- гладуване или нарушено усвояване на храната,
- чернодробна недостатъчност
Да се избягва употребата на алкохол или алкохолсъдържащи продукти."
Не е необходимо да спирате медикамента. Една стандартна чаша бира няма да Ви навреди. Алкохолна консумация в рамките на препоръчителната няма да Ви навреди (1 стандартно питие при жени, 2 при мъже). Големи количества алкохол са вредни не само при прием на медикамента.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот kr1stiqn1995 » 18 Яну 2015, 14:26

Здравейте! Не съм сигурен, че въпросът ми е много подходящ и че трябва да го задам на Вас, но не виждам на кого друг мога... Въпросът ми е : Мога ли да използвам хормона Соматропин без лекарско предписание, защото разбрах, че той се използва за разграждане на мазнините и за отслабване, а аз имам този проблем? Много ще се радвам, ако ми отговорите! Благодаря предварително! Лек ден! :roll:
kr1stiqn1995
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2015, 09:25

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 20 Яну 2015, 19:49

kr1stiqn1995 написа:Здравейте! Не съм сигурен, че въпросът ми е много подходящ и че трябва да го задам на Вас, но не виждам на кого друг мога... Въпросът ми е : Мога ли да използвам хормона Соматропин без лекарско предписание, защото разбрах, че той се използва за разграждане на мазнините и за отслабване, а аз имам този проблем? Много ще се радвам, ако ми отговорите! Благодаря предварително! Лек ден! :roll:

Уважаеми kr1stiqn1995,
Не знам от къде сте намерили тази информация, но Соматропина не е медикамент предназначен за отслабване. Това е медикаментът предназначен за заместително лечение при хора с доказан дефицит на растежния хормон. Всички ефекти, които му се преписват в някои сайтове за фитнес маняци са силно преувеличени. Всеки медикамент приложен извън показанията си крие риск за здравето. Медикаментът е не само под лекарско предписание, но се отпуска и от лекарска комисия.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Илияна Димитрова » 24 Яну 2015, 19:30

Здравейте,
Бременна съм с близнаци ,заченати ин витро. В 15 г.с съм.Преди да забременея ми откриха завишени нива на инсулин и започнах да пия метфогама 500-3*1. След като забременях, ендокриноложката и двамата ми гинеколози казаха да не го спирам, само го намалих на 3*1/2, но аз се притеснявам. Моля ви за мнение.

с уважение Илияна
Илияна Димитрова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2015, 19:24

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 25 Яну 2015, 18:40

Илияна Димитрова написа:Здравейте,
Бременна съм с близнаци ,заченати ин витро. В 15 г.с съм.Преди да забременея ми откриха завишени нива на инсулин и започнах да пия метфогама 500-3*1. След като забременях, ендокриноложката и двамата ми гинеколози казаха да не го спирам, само го намалих на 3*1/2, но аз се притеснявам. Моля ви за мнение.

с уважение Илияна

Уважаема г-жо Димитрова,
Метфогамата е медикамент, който не е регистриран за използване по време на бременност. Проведените до момента проучвания върху животни и хора показват, че най-вероятно приложението му няма вредно въздействие. Все пак няма достатъчно данни да се позволи приложението му по време на бременност, така че е редно да бъде спрян.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот anakalpazana » 13 Фев 2015, 01:53

Здравейте, има проблем с килограмите цял живот, но положението вече е критично. Висока съм 175см. и тежа 157кг. Родих преди две години, малко след това имахме смъртен случаи в семейството и започнах да качвам килограми непрекъснато. Преди да родя( а и в момента) имах поликистозни айчници и бях на границата за инсулинова резистентност, но поотслабнах и инсулина се регулира.Ходих на еднокринолог пусна ми изследвания на ТСХ, Пролактин, Инсулин, Захар и Тестостерон и единствено инсулина ми е завишен. Понеже има доста време до записаният ми час при колегата ви, искам да ви попитам има ли някакви хапчета за отслабване, защото свалянето на килограми винаги е било страшно трудно при мен, а сега ми се вижда направо невъзможно. В училище съм тренирала 10-ина години и тогава поддържах 100кг. и се чувствах отлично. Ако сега има начин да стана отново толкова ще е чудесно. Проблема е че покрай малкия съм нон стоп в движение, ям много по - малко от преди да забременея и не свалям и грам Затова и питам за хапчета-чета за някакво "Зелено кафе", чух и за "Калорекс" добри отзиви. Ако можете да ме посъветвате ще е чудесно. Предварително благодаря.
anakalpazana
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Фев 2015, 01:43

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта