Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот iliyana.nikolova1 » 11 Юни 2018, 19:30

Здравейте, това са изследванията ми.Нищо неразбирам, след две седмици съм на лекар.Бихте ли ги коментирали, какво ми има?
Прикачени файлове
received_1939529032765535-444x789.jpeg
received_1939529032765535-444x789.jpeg (90.03 KiB) Прегледано 743 пъти
iliyana.nikolova1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2018, 17:51

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 12 Юни 2018, 07:05

iliyana.nikolova1 написа:Здравейте, това са изследванията ми.Нищо неразбирам, след две седмици съм на лекар.Бихте ли ги коментирали, какво ми има?

Уважаема iliyana.nikolova1,
това което се вижда, че е извън нормата е холестеролът. Кръвната Ви захар е в норма, същото се отнася и за показателите за щитовидната жлеза. Серумното желязо е понижено, но хемоглобинът е в норма.
Нямам представа какво са търсили с тези изследвания, а и те са на немски и не мога да разбера всичко.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Маргарита.Кирова » 01 Юли 2018, 15:29

Здравейте,аз съм на 32 години.На 14 год.ми дойде цикъла за първи път и оттогава до преди 6м. винаги е бил нередовен,като казвам нередовен означава,че ми е идвало на 40.50 .60 дни,че и повече.Във връзка с това гинеколога каза,че съм с поликистозни яйчници.Обиколихме доста гинеколози,един предписа противозачатъчни,добре докато ги пих,а след това пак същата картинка нередовен цикъл.Когато станах на 26 г. рязко се повишиха килограмите ми с 20 25 кг.Преди две години ми откриха микро аденом на хипофизата,а от тази година изследвахме хома индекс резултата е 3.4.От ноември миналата 2017 г. започна да се подува и да ме боли и да се подува дясното коляно,след което започна и да хрущи и до ден днешен е така от няколко дни и лявото.Въпросът ми е има ли връзка с някой хормон ,дали тези болки в колената са на хормонална основа и кои може да са хормоните които да изследваме.Ходихме при ортопед той изписа лекарства и каза,че ако не мине ,най вероятно е нещо хормонално.В тази връзка ви писах.Благодаря ви предварително за отговора!
Маргарита.Кирова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Юли 2018, 14:29

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Юли 2018, 09:56

Маргарита.Кирова написа:Здравейте,аз съм на 32 години.На 14 год.ми дойде цикъла за първи път и оттогава до преди 6м. винаги е бил нередовен,като казвам нередовен означава,че ми е идвало на 40.50 .60 дни,че и повече.Във връзка с това гинеколога каза,че съм с поликистозни яйчници.Обиколихме доста гинеколози,един предписа противозачатъчни,добре докато ги пих,а след това пак същата картинка нередовен цикъл.Когато станах на 26 г. рязко се повишиха килограмите ми с 20 25 кг.Преди две години ми откриха микро аденом на хипофизата,а от тази година изследвахме хома индекс резултата е 3.4.От ноември миналата 2017 г. започна да се подува и да ме боли и да се подува дясното коляно,след което започна и да хрущи и до ден днешен е така от няколко дни и лявото.Въпросът ми е има ли връзка с някой хормон ,дали тези болки в колената са на хормонална основа и кои може да са хормоните които да изследваме.Ходихме при ортопед той изписа лекарства и каза,че ако не мине ,най вероятно е нещо хормонално.В тази връзка ви писах.Благодаря ви предварително за отговора!

Уважаема Маргарита.Кирова,
задайте този въпрос на ортопеда, който Ви го е казал. Ставните проблеми не са характерна симптоматика на проблем свързан с хормонален дисбаланс. Засягането на коленните стави е често срещан проблем при хора с наднормено тегло и затлъстяване. Дали това е имал предвид лекарят, който Ви е консултирал или има някакви други съмнения за съпътстващ хормонален дисбаланс, няма как да знам.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Лорчето.Кръстева » 11 Дек 2018, 01:55

Здравейте,
бих искала да се посъветвам с Вас като специалист. Пия Ципралекс по 15 мг на ден (1 табл и половина) и ми изписаха да пия Хром пиколинат от 250 единици на ден. Знам, че хрома увеличава серотонина, а пия и Ципралекс, който също увеличава серотонина и искам да ви попитам дали тази комбинация е добра и има ли опасност от серотонинов синдром? Добре ли е 250 единици/ден хром или е много?
Благодаря прдварително.
Лорчето.Кръстева
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Дек 2018, 01:46

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 11 Дек 2018, 08:29

Лорчето.Кръстева написа:Здравейте,
бих искала да се посъветвам с Вас като специалист. Пия Ципралекс по 15 мг на ден (1 табл и половина) и ми изписаха да пия Хром пиколинат от 250 единици на ден. Знам, че хрома увеличава серотонина, а пия и Ципралекс, който също увеличава серотонина и искам да ви попитам дали тази комбинация е добра и има ли опасност от серотонинов синдром? Добре ли е 250 единици/ден хром или е много?
Благодаря прдварително.

Уважаема Лорчето.Кръстева,
съжалявам, но нямам опит с лечение с антидепресанти и не ги предписвам. В кратката характеристика на продуктите не намерих предупреждение, че не могат да се използват заедно. Препоръчително е да обсъдите лечението си с наблюдаващия Ви лекар.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Jordanka123 » 09 Май 2019, 19:32

Добър ден може ли да ми кажите тези стойности на иследванията ми какво означават. Глюкоза на гладно 5.22 реф стойност 3.00-6.00 глюкоза след 60мин 5.90 глюкоза след 120мин 6.55 инсулин на гладно 16.220 реф стойност 2.6-24.9 инсулин след 120мин 153.800 пролактин 23.70 реф ст3.0-23.50
Jordanka123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Май 2019, 19:18

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Май 2019, 07:05

Jordanka123 написа:Добър ден може ли да ми кажите тези стойности на иследванията ми какво означават. Глюкоза на гладно 5.22 реф стойност 3.00-6.00 глюкоза след 60мин 5.90 глюкоза след 120мин 6.55 инсулин на гладно 16.220 реф стойност 2.6-24.9 инсулин след 120мин 153.800 пролактин 23.70 реф ст3.0-23.50

Уважаеми Jordanka123,
от изследванията става ясно, че човекът на който са няма нарушение в глюкозния метаболизъм, т.е. е с нормална кръвна захар. Резултатите показват също, че има инсулинова резистентност.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Jordanka123 » 10 Май 2019, 07:45

Какво трябва да направя в този случай спазвам кетонна диета и пия глюкофаж и иногинол според вас ще ми помогне ли . Аз правих иследването заради нередовен цикъл.
Jordanka123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Май 2019, 19:18

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 12 Май 2019, 09:22

Jordanka123 написа:Какво трябва да направя в този случай спазвам кетонна диета и пия глюкофаж и иногинол според вас ще ми помогне ли . Аз правих иследването заради нередовен цикъл.

Уважаема Jordanka123,
лечение се предписва на конкретния пациент, а не на изследвания. Лекарят, назначил Ви изследвани трябва да прецени лечението. Не мисля, успоредното приложение на кетонна диета и глюкофаж е оправдано. Уместно е да обсъдите с лекар тази комбинация.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron