Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 13 Апр 2014, 15:37

Тук може да зададете въпроси, свързани с проблеми с предиабета и затлъстяването!

Подробна информация за затлъстяването може да прочетете в секцията "Здравни проблеми" на сайта: Затлъстяване


Повече информация за д-р Йорданова можете да откриете в справочника на Фрамар.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокрин

Мнениеот ydosev » 14 Май 2014, 13:51

Здравейте,

На 22 години съм и съм със затлъстяване и другият проблем е, че съм предразположен да заболея от диабет, понеже имам предци с диабет и кръвните ми резултати са точно на границата. Пробвал съм доста диети, но резултата е един - свалям до 3 - 4 кг. и после се възстановяват обратно, можете ли да ми дадете съвет, какво да направя.
Мисля, че е важно да отбележа, че и два пъти седмично по 1ч. и 30мин. ходя на народни танци, което го приемам като раздвижване и спортуване.

Благодаря предварително за отговора!
ydosev
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Май 2014, 09:54

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокрин

Мнениеот nina2991 » 16 Май 2014, 14:05

Здравейте на 44 години сьм и имам затльстяване и предиабет пробвала сьм какви ли не диети не става и нестава сваля 3=4 кг и после двоино се врьшат ,казаха ми и че имам хапимото изписват ми л тироксин и йодид 200 ,пия и метфогама ,жече 4 ти месец ефект никакьв.Последно правих прочистванв сьс сиропа Мадал Бал 10 дни само на сиропа и 10 дни стритно захранжане за тия 10 дни отслабнах само 6 кг което е много малко за моите 105 кг сьс захранването ги задьржах и ка4их2 кг.Вече незнам какво да правя яжно при мен нищо не действа,Много сам отчаяна вече.
nina2991
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2014, 13:49

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 16 Май 2014, 18:28

ydosev написа:Здравейте,

На 22 години съм и съм със затлъстяване и другият проблем е, че съм предразположен да заболея от диабет, понеже имам предци с диабет и кръвните ми резултати са точно на границата. Пробвал съм доста диети, но резултата е един - свалям до 3 - 4 кг. и после се възстановяват обратно, можете ли да ми дадете съвет, какво да направя.
Мисля, че е важно да отбележа, че и два пъти седмично по 1ч. и 30мин. ходя на народни танци, което го приемам като раздвижване и спортуване.

Благодаря предварително за отговора!

Уважаеми ydosev,
За да редуцирате телесно тегло трябва да изразходвате повече енергия от колкото консумирате. На практика това е доста трудно постижимо за повечето хора. Това, че отслабвате като прилагате целенасочена диета показва, че е възможно да се постигне. Ако след като преустановите диетичния режим се върнете към старите навици довели до качване на килограми. Без цялостна промяна в хранителните навици не може да се очаква да сваляте килограми. Тъй като сте много млад трябва да се вземат мерки за да се променят навиците. Направете си дневник с консумираните от Вас храни и напитки през деня за да установите какви са недостатъците в храненето Ви. Най-добре е да посетите диетолог за да Ви даде съвети за правилно хранене и да Ви състави диетичен план.
Ако само 2 пъти седмично спортувате имайте предвид, че това не е достатъчно. Препоръчително е да имате физическа активност 4-5 дни седмично (поне 30 мин).
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 16 Май 2014, 20:02

nina2991 написа:Здравейте на 44 години сьм и имам затльстяване и предиабет пробвала сьм какви ли не диети не става и нестава сваля 3=4 кг и после двоино се врьшат ,казаха ми и че имам хапимото изписват ми л тироксин и йодид 200 ,пия и метфогама ,жече 4 ти месец ефект никакьв.Последно правих прочистванв сьс сиропа Мадал Бал 10 дни само на сиропа и 10 дни стритно захранжане за тия 10 дни отслабнах само 6 кг което е много малко за моите 105 кг сьс захранването ги задьржах и ка4их2 кг.Вече незнам какво да правя яжно при мен нищо не действа,Много сам отчаяна вече.

Уважаема nina299,
Редукцията на телесно тегло не само ще доведе до естетически, но и до здравословни ползи. Ако успеете да отслабнете ще намалите и риска си да развиете захарен диабет. Л-тироксинът не е хапче за отслабване. С него ще компенсирате намалената функция на щитовидната жлеза (това е предпоставка за да имате успех и в отслабването).
За да намалите теглото си трябва да промените навиците си довели до качването му. Трябва да се вгледате къде грешите и да се стремите да избягвате порочните практики.
Вие не сте качили килограмите си за 10 дни и няма как да ги свалите за толкова кратък период от време. Поставяте си много големи и нереалистични цели. Това води до разочарование и до по-трудно спазване на режим. Редукция на телесно тегло трябва да е 2-4 кг месечно. Това е здравословния темп, които е свързан с по-трайни резултати и малък риск за йо-йо ефект. Последният Ви опит е подкрепа на това становище - използвали сте много ниско калорична диета, която е довела до бърз ефект, но много нетраен.
Споделяте за доста опити за редукция, завършели с неуспех. Може би Ви е трудно сама да си дефинирате грешките, водещи до неуспех. Препоръчително е да се обърнете към диатолог, който да Ви помогне.
Препоръчително е да имате и редовна умерена физическа активност.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокрин

Мнениеот shukreto » 20 Май 2014, 23:48

Здравейте! На 20 години съм и имам проблеми с килограмите. Спазвам диети, не много строги. От около месец гледам да ям здравословно и се чувствам добре. Проблемът ми обаче е, че като начало нямам енергия и изпитвам нужда да си набавя такава от сладки неща. Може ли да ми кажете от къде или по какъв начин мога да имам повече енергия, сили за работа и забавление. Също искам да спомена, че ако ям здравословно не качвам, но и не свалям, но в мига, в който се изкуша и съм горе с кг.. Имам проблеми и с метаболизма, някакви съвети как да го забързам? Работя на смени и когато съм второ смяна ям вечерта късно. Съвет - какво да направя, за да не ми се яде късно вечерта? Благодаря :)
shukreto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2014, 23:41

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 22 Май 2014, 19:40

shukreto написа:Здравейте! На 20 години съм и имам проблеми с килограмите. Спазвам диети, не много строги. От около месец гледам да ям здравословно и се чувствам добре. Проблемът ми обаче е, че като начало нямам енергия и изпитвам нужда да си набавя такава от сладки неща. Може ли да ми кажете от къде или по какъв начин мога да имам повече енергия, сили за работа и забавление. Също искам да спомена, че ако ям здравословно не качвам, но и не свалям, но в мига, в който се изкуша и съм горе с кг.. Имам проблеми и с метаболизма, някакви съвети как да го забързам? Работя на смени и когато съм второ смяна ям вечерта късно. Съвет - какво да направя, за да не ми се яде късно вечерта? Благодаря :)

Уважаеми shukreto,
Предвид, че опитите Ви за редукция на телесно тегло не са успешни е необходимо да потърсите професионална помощ. Първо трябва да се обърнете към ендокринолог за да се изясни има ли проблем с метаболизма и какъв е той. След изясняване на здравословните Ви проблеми може да се предприеме правилно лечение.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокрин

Мнениеот pepa1974 » 28 Май 2014, 14:01

можете ли да препоръчате диетолог, който да работи он-лайн?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 30 Май 2014, 18:37

pepa1974 написа:можете ли да препоръчате диетолог, който да работи он-лайн?

Уважаема pepa1974,
За момента в сайта на Фрамар няма диетолог, който да отговаря на въпроси.
Чрез интернет могат да се открият доста диети и съвети за здравословно хранене претендиращи, че са съставени от диетолози. Има и възможности за съставяне на индивидуален хранителен режим, включително и от известен диетолог (срещу заплащане). Има и доста възможности както на български, така и на други езици. Не знам точно какво точно искате от консултацията. Потърсете си чрез търсачка.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Предиабет и затлъстяване - онлайн консултация с ендокринолог

Мнениеот s_ivelina » 24 Юли 2014, 17:48

Здравейте д-р Йорданова!
Преди 7 месеца родих и не спирам да качвам килограми.,а винаги съм била слабичка.Обръщам се към Вас за съвет понеже съм ниска ,а килограмите вече ми тежат и заедно с това имам проблеми със ставите.в момента съм 88кг и колкото и да се опитва мъчителни диети и ограничаване на храна имам чувството че килограмите ми не мърдат..и грам не мога да сваля..проблемите със ставите май идват от теглото ми..Моля ви за съвет.и другото което е ,че страдам от запек и вече съм така от години..не ям бял хляб бяло брашно.сладко,тесто,сол обикновена не изполвам..ще ви бъда благодарна ако ми помогнете..Хубав ден!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Следваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта