Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот mirodent » 02 Юни 2017, 15:28

Привет Петка,
Описаното "тъпо главоболие" не може да бъде от плака, а от проблем в зъба. За целта са нужни две неща - рентгенова снимка и изследване на виталитета на дадения зъб. Те ще покажат , дали случайно не се е самоумъртвил зъба и в момента развива скрита гангрена, след което следва отваряне на зъба и лечение. Поискайте тези две неща от Вашия дентален лекар и той ще диагностира случая.
Поздрави и успешно лечение !
Д-р Куюмджиев
0888 890301
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот ivesita » 05 Юни 2017, 15:29

Здравейте, Д-р Куюмджиев
последната седмица ми се появи една силна болка в дясно в основата на носа. Първо го отдадох на синузит и че се разболявам, но като цяло се чувствах добре и след няколко дни посетих зъболекар. Установи се кариес на 5ти горен в дясно зъб. Направихме и снимки - 2 панорамни и една малка. В зъба нямам болка, при почукване имам леко по-различно усещане, но в никакъв случай не мога да кажа че е болка. След снимките лекуващият ме зъболекар се съмнява за пулпит, но не е убедена тъй като видимо зъба е здрав и твърд (след почистването на кариеса, който не бил дълбок ). Болката в синуса постепенно отшумява. Според вас трябва ли да се умъртви този зъб или може да се затвори. И какви са евентуалните рискове и в единия и в другия случай!
Благодаря!
Прикачени файлове
18986713_1352806428132029_234107541_o.jpg
18986713_1352806428132029_234107541_o.jpg (125.54 KiB) Прегледано 1188 пъти
18949066_1352806474798691_1862224153_o.jpg
18949066_1352806474798691_1862224153_o.jpg (107.92 KiB) Прегледано 1188 пъти
ivesita
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2017, 14:58

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот дими29 » 11 Юни 2017, 21:25

Здравейте, имам следния въпрос- преди една година ми извадиха горен шести зъб, но от около 3 месеца имам пулсираща болка във венеца , точно на това място, където няма зъб. Болката понякога е много силна, особено ако наведа главата си. На какво може да се дължи тази болка, след ваденето на зъба нямах никакви проблеми и мястото зарасна много бързо? Посетих зъболекар, който ми каза че причината за болка във венеца не е и от съседен зъб.
Благодаря предварително!
дими29
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Ное 2013, 09:45

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот mirodent » 15 Юни 2017, 12:56

Отговор за ИВЕСИТА -

Привет,
По замътените снимки ми е трудно да кажа нещо категорично, но колегата може да направи изследване за виталитет на 5-ти зъб, което би показало проблеми с нерва, ако има такива и после да се реши, дали се налага умъртвяване на нерва или е обикновен кариес.
Лек ден !
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот mirodent » 15 Юни 2017, 13:01

дими29 написа:Здравейте, имам следния въпрос- преди една година ми извадиха горен шести зъб, но от около 3 месеца имам пулсираща болка във венеца , точно на това място, където няма зъб. Болката понякога е много силна, особено ако наведа главата си. На какво може да се дължи тази болка, след ваденето на зъба нямах никакви проблеми и мястото зарасна много бързо? Посетих зъболекар, който ми каза че причината за болка във венеца не е и от съседен зъб.
Благодаря предварително!


Привет, една хубава локална рентгенова снимка би дала нужната информация. Признакът " Болката понякога е много силна, особено ако наведа главата си" , ме навежда на мисълта за абсцес, възпаление, но трябва да се разбере произхода. не е лошо да се чуят 2 мнения от зъболекари около Вас, защото аз дистанционно няма как да поставя диагноза.
лек ден !
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Doreto » 11 Сеп 2017, 23:20

Здравейте д-р Куюмджиев!
Бих искала мнението Ви по моя сличай.
Края на януари ми направиха апикална остеотомия на горен кучешки зъб в дясно. Преди операцията бях пила антибиотик и затова зъболекарят не ми изписа да пия след това. На следващия ден след операцията бях с огромен оток. Два дни след това ми изписаха пак антибиотик. При свалянето на конците , зъболекарят каза че съм спукала шевовете и по трудно ще зарастне. Каза че ще ме боли известно време и след шест месеца да направя контролна снимка. И така започна една постоянна болка ту по-силна , ту по - слаба. Май месец ми сложиха коронка , въпреки че зъба беше много чувствителен. Болката в него продължи . Юли месец направих контролна снимка , която я прилагам. Д-ра каза че всичко е ОК. Обаче зъба продължава да е чувствителен и горе във венеца. От два дни ме боли и през нощта и имам някаква горчивина, която мислех че е от съседен мост, но вече не съм убедена. Моля Ви кажете и Вашето мнение!
Прикачени файлове
IMG_0547.JPG
IMG_0547.JPG (85.56 KiB) Прегледано 1087 пъти
Doreto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Сеп 2017, 22:58

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот mirodent » 19 Сеп 2017, 12:23

Привет Доре, на снимката виждам идеално запълнен коренов канал на въпросния зъб, но има някакво неидентифицирано S-образно нещо над върха на корена. Може да е препълване от канала, може да е метално телче, което не ми е ясно, как и какво прави там. Възможно е да е връхче от каналопълнител, но около него има леко възпаление, което вероятно дава тази болка. Добре е да види ситуацията опитен хирург, а преди това да се направи тест за т.н. "Фокално огнище" (неболезнена рутинна манипулация) - тя ще покаже, дали там има активно възпаление.От моста зад зъба няма проблем.
Ще се наложи пак малко разходки по дентални кабинети, но няма как. :)
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот ga3ll » 10 Окт 2017, 17:23

Здравейте д-р Куюмджиев,

моля, посъветвайте ме нещо.. според вас необходима ли е екстракция на ретинираните ми мъдреци. На 40 год. съм, и засега не са ми създавали проблеми. Благодаря предварително!

https://drive.google.com/file/d/0B98ODDqmF_RgVkRFZ1hjb2RaRlU/view?usp=sharing
ga3ll
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2017, 17:05

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот space_cat » 16 Ное 2017, 18:51

Здравейте! На 26 години съм, известен период от време пропусках профилактичните прегледи при стоматолог(голяма грешка), но ми се отчупи парченце от зъб и се наложи да отида. Покрай този проблем обаче се появиха голям брой малки кариеси (с големина на точици), които обаче при почистване с машинката отварят голяма дупка в зъба стигаща до нерва. По принцип нямам никаква болка или чувствителност. Моята зъболекарка смята, че емайла на зъбите ми е много твърд, а дентина прекалено мек. Посъветва ме да хапвам повече млечни продукти и месо. Сякаш от нищото започнаха да се появяват и малки дупчици по предната стена на два предни горни зъба. Предполагам, че в организма ми има недостиг на определен витамин или минерал. Моля, препоръчайте ми силна хранителна добавка или друго средство, което да приемам.
Благодаря!
Поздрави,
Теди
space_cat
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2017, 18:37

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Marinkata » 27 Ное 2017, 13:05

Framar написа:В тази тема ще получите отговори на въпроси свързани с превенция и лечение на различни стоматологични заболявания!


На вашите въпроси ще отговаря лекар по дентална медицина!

Здравейте,преди два месеца при рутинна проверка от зъболекар ми откриха бяло петно на бузата близо до мъдреца.
От другата страна на бузата симетрично има същото бяло петно,но доста по малко.
Направиха ми биопсия,която показа обикновенна левкоплакия без дисплазия и без малигн.съдържание.
Извинявам се ,ако не се изразявам правилно,но превеждам от немски тъй като биопсията е правена в Германия.
Лекуващия лицево-челюстен хирург ми каза,че няма поводи за притеснение ,това състояние се дължало на постоянно дразнене от страна на зъбите и не е необгодимо никакво последващо лечение.Да подчертая не съм пушачка пия много умерено алкохол на 34 години съм.
Искам да Ви запитам имам ли поводи за притеснение ,тъй като на доста места пише,че това е преканцерозно състояние и е необходимо постоянно наблюдение.
Възможно ли е петното да се увеличава и може ли след като не е установено клетъчно измение да се получи такова след време и дали петната ще изчезнат или ще си ги нося постоянно.
Благодаря Ви предварително.
Спорна и благодатна седмица ви пожелавам.
Marinkata
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2017, 12:46

ПредишнаСледваща

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта