Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Ани .И » 26 Фев 2018, 14:41

Къде да задам въпроса
Ани .И
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:33

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Ани .И » 26 Фев 2018, 14:56

Здравейте,въпроса ми е към онлайн зъболекар.има болка при натиск на умъртвен зъб.Запълнен е във момента със коренов пълнеж.Казаха ми невролозите че имам невралгия на тройчен нерв.Болката във зъба е пареща и се засилва при натиск.Правила съм панорамна снимка но нищо не се открива на зъба.Този зъб е горе във дясно 8,6 зъба е лекуван умъртвен няма проблем от него.На този 8 зъб нищо не се открива на ренгеновата снимка.Но болка има
Ани .И
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:33

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Ани .И » 26 Фев 2018, 15:33

Ренгеновата снимка
Прикачени файлове
рентгенова зъбна снимка.jpg
Рентгенова снимка на зъбите.
рентгенова зъбна снимка.jpg (60.08 KiB) Прегледано 444 пъти
Ани .И
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:33

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот mirodent » 07 Мар 2018, 12:19

Привет,
Показаната снимка е доста мътна и не дава ясно инфо, но обикновено кореновите канали на 8-мите зъби не са лесни за добро запълване, понякога са и с ненамираеми разклонения и е възможно да създадат проблеми. Така дистанционно нищо не мога да кажа, добре е да се види зъба от добър стоматолог-ендодонтист, а ако няма друг изход, следва отстраняването му.
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот wwwolfish » 19 Мар 2018, 15:03

Здраявейте,
Детето ми е на 8г. При профилактичен преглед се визуализира малка бяла точка (по-малка от 1 мм.) на постоянен горен кътник в дъното на сравнително дълбока фисура. Стоматолога обясни,че това е деминерализация на емайла и най-вероятни скоро там ще има кариес. Не ни предписа никакво лечение,каза да отидем пак на преглед след 6 месеца.

Няма ли някаква превантивна терапия ,която може да приложим, за да попречим в бъдеще да се образува кариес. Някаква паста или гел ,който да спомогне този участък от зъба да се реминелизира,но същевременно да не оказва влияние на останалите зъби. Предполагам основната съставка на такива пасти е флуорида, но знам,че не трябва да се прекалява с него. Ако има нещо такова ,само конкретния зъб ли да се третира или да се използва като обикновена паста за зъби в продължение на някакъв период?
В доста от детските пасти намирам съдържание на флуорид, но въпроса ми е по скоро към някаква терапевтична паста ( с по строги спецификации на употреба) ,а не обикновена за конвенционална зъбна хигиена.

Благодаря предварително!
wwwolfish
 
Мнения: 16
Регистриран на: 10 Май 2012, 13:20

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Стелиана » 15 Май 2018, 15:12

Здравейте, сутринта ми сложиха арсен но цял ден ме боли нормално ли е?
Стелиана
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2018, 15:08

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот anifin » 25 Май 2018, 21:00

Здравейте. Имам проблем със изваден зъб от 12 дни горен преден зъб. В момента е много надуто ястото и събира гной. Какво да правя ?
anifin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2018, 20:51

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Leni » 23 Мар 2020, 09:58

Здравейте.Лятото си извадих трите мъдреца, но долу в ляво още ми създава проблеми имах абцес който почистиха преди около 4 месеца. От тогава съм правила консултации с 3 лицево - челюстни хирурга в Пловдив казват, че раната е зараснала и няма възпаление но аз се притеснявам. Имам понякога тъпа болка и също така болка към ухото и прещтракване на челюстта и все още лек отток. Ходих на физиотерапия и имаше подобрение но не и нацяло.Благодаря предварително за отговора прилагам и снимка.
Прикачени файлове
рентгенова снимка на зъбите.jpg
Дигитална рентгенова снимка на зъбите.
рентгенова снимка на зъбите.jpg (67.27 KiB) Прегледано 445 пъти
Leni
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Мар 2020, 09:03

Re: Превенция и лечение - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот anton.denev » 10 Май 2020, 19:18

Здтавейте, Преди една седмица ме заболя долен десен мъдрец. Отидох на заболекар и се оказа полпит. Сложи му лекарство за умъртвяване и си тръгнах. След 2 дни болката стана страшна, не можех да си намеря място а Ентрата която поех нямаше абсолютно никакъв ефект. Отидох посред нощ на спешен кабинет. Там го отвори и каза че не е отворен добре, отвори го още и пак сложи лекарство за умъртвяване. След 2 дни отидох напървия зъболекар, който го отвори и сложи някакво лекарство и пак го затвори. Каза че е за вадене. Отидох на хирург който го видя и ми изписа амоксициклин да го пия 3 дни. Вече е трети ден а работите стават все по-зле. Повече се потдуват лимфните възли от страната на зъба и почнах да вдигам и 37.2 температура. Също така болката се засили. Това мисля не е нормално и мога ли да чакам още 2 дни, защото тогава ми е часа при хирурга?
anton.denev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2020, 19:17

Предишна

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта