Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Мар 2014, 17:14

Fani Petrova написа:Здравейте д-р Тодева,
имам въпрос по темата - 5 месеца след бременност започна много силен косопад. Косата ми пада на шепи при къпане и ресане, това продължава вече 3ти месец. Видимо косата ми е оредяла отпред и над слепоочията. Пих един месец цинк + биотин, без резултат. Ясно е че е от хормонален дисбалан и стрес, но до колко е нормално да няма подобрение 8 месеца след приключване на бременността? Колко време отнема статистически да се възстанови косата, при подобни проблеми? Моля за съвет или мнение за друг продукт.
предварително благодаря

Здравейте, Fani Petrova!

Възможно ли е да ми изпратите снимки на косата преди и след. Вие кърмите ли към момента? Имате ли наследственост по отношение на косопада?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Fani Petrova » 28 Мар 2014, 21:39

Dr Violina Todeva написа:
Fani Petrova написа:Здравейте д-р Тодева,
имам въпрос по темата - 5 месеца след бременност започна много силен косопад. Косата ми пада на шепи при къпане и ресане, това продължава вече 3ти месец. Видимо косата ми е оредяла отпред и над слепоочията. Пих един месец цинк + биотин, без резултат. Ясно е че е от хормонален дисбалан и стрес, но до колко е нормално да няма подобрение 8 месеца след приключване на бременността? Колко време отнема статистически да се възстанови косата, при подобни проблеми? Моля за съвет или мнение за друг продукт.
предварително благодаря

Здравейте, Fani Petrova!

Възможно ли е да ми изпратите снимки на косата преди и след. Вие кърмите ли към момента? Имате ли наследственост по отношение на косопада?

С уважение,




Здравейте,

Не кърмя-бременноста бе неуспешна /продължи 7 месеца/, не съм изследвала хормони и не знам дали са се нормализирали. Относно наследственост -баща ми има оплешивяване - на цялото теме.

Благодаря предварително
С уважение,
Fani Petrova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Мар 2014, 17:14

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Мар 2014, 13:48

Fani Petrova написа:
Dr Violina Todeva написа:
Fani Petrova написа:Здравейте д-р Тодева,
имам въпрос по темата - 5 месеца след бременност започна много силен косопад. Косата ми пада на шепи при къпане и ресане, това продължава вече 3ти месец. Видимо косата ми е оредяла отпред и над слепоочията. Пих един месец цинк + биотин, без резултат. Ясно е че е от хормонален дисбалан и стрес, но до колко е нормално да няма подобрение 8 месеца след приключване на бременността? Колко време отнема статистически да се възстанови косата, при подобни проблеми? Моля за съвет или мнение за друг продукт.
предварително благодаря

Здравейте, Fani Petrova!

Възможно ли е да ми изпратите снимки на косата преди и след. Вие кърмите ли към момента? Имате ли наследственост по отношение на косопада?

С уважение,


Здравейте,

Не кърмя-бременноста бе неуспешна /продължи 7 месеца/, не съм изследвала хормони и не знам дали са се нормализирали. Относно наследственост -баща ми има оплешивяване - на цялото теме.

Благодаря предварително
С уважение,

Здравейте, Fani Petrova!

Съветвам Ви да започнете лечение срещу косопада, за да се спре. Още повече след като няма причина да се отлага започването му. Като добавка по-добре си вземете Ревалид, Фитовал или Анакапс. Считам, че е уместно да започнете и локална терапия с активни съставки и най-добре това да е миноксидил. Възможно ли е все да ми изпратите снимки на косата преди и след?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот luxera1 » 29 Мар 2014, 15:03

Здравейте ! никаква козметика не използвам - освен шампоан.косата ми се омазнява за 2 3 дни.не съм приемал хранителни добавки за коса. като погледна в огледалото и виждам че косата ми леко оредява отгоре
luxera1
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2013, 16:12

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Мар 2014, 15:59

luxera1 написа:Здравейте ! никаква козметика не използвам - освен шампоан.косата ми се омазнява за 2 3 дни.не съм приемал хранителни добавки за коса. като погледна в огледалото и виждам че косата ми леко оредява отгоре

Здравейте, Luxera1!

След като забелязвате оредяване е необходимо да се стартира лечение, за да спре косопада. Може ли да уточним и полът Ви? Подходът обикновено е различен за различния пол.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот luxera1 » 30 Мар 2014, 18:29

мъж на 23 години
luxera1
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2013, 16:12

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Мар 2014, 17:56

luxera1 написа:мъж на 23 години

Здравейте, luxera1!

За да се спре процесът на отпадане може да прилагате Спектрал DNC спрей против косопад.
Хубаво е шампоана също да е подходящ. Кой е този, който Вие използвате?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот cveti_ms » 31 Мар 2014, 21:36

Здравейте.Д-р Тодева имам проблем.От близо 1г.забелязвам,че ми оредява косата отгоре над челото.Там ми е и силно омазнена.Иначе другпроблем изцяло да ми пада косата нямам.Само отгоре и отпред.Но от 2-3 седмици започна да сърби.Какво да правя?С какво да се мия вече?
cveti_ms
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2014, 14:04

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Апр 2014, 14:24

cveti_ms написа:Здравейте.Д-р Тодева имам проблем.От близо 1г.забелязвам,че ми оредява косата отгоре над челото.Там ми е и силно омазнена.Иначе другпроблем изцяло да ми пада косата нямам.Само отгоре и отпред.Но от 2-3 седмици започна да сърби.Какво да правя?С какво да се мия вече?

Здравейте, Cveti_ms!

Какво използвате към момента като грижа за косата? Имате ли фамилна обремененост за косопад? Освен омазняване имате ли и залющване? Можете ли да опишете Вашата коса - права, къдрава, къса, дълга, боядисана, в какъв цвят? Ако можете приложете и снимка!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот s_ivelina » 07 Апр 2014, 12:58

Здравейте!
появи ми се сърбеж и пърхот по главата..кажете ми някой подходящ ефикасен шампоан.благодаря1
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron