Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Апр 2014, 18:11

s_ivelina написа:Здравейте!
появи ми се сърбеж и пърхот по главата..кажете ми някой подходящ ефикасен шампоан.благодаря1

Здравейте, s_ivelina!

Аз вече Ви отговорих на този въпрос! Използвайте Кетозал за един месец, три пъти седмично с престой на пяната минимум 5 минути.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот huli » 26 Май 2014, 20:09

Здравейте, имам проблем с косопада доста много. Имам на корените бяло нещо, като ми капе косата го забелязах,че има не корена бяло нещо, нямам пърхот. Искам някакъв съвет моля, благодаря от сега.
huli
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2014, 20:00

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Май 2014, 20:27

huli написа:Здравейте, имам проблем с косопада доста много. Имам на корените бяло нещо, като ми капе косата го забелязах,че има не корена бяло нещо, нямам пърхот. Искам някакъв съвет моля, благодаря от сега.

Здравейте!

Опитайте да опишете по-подробно това "бяло нещо" или приложете снимка! Опитвала ли се да преброите колко косъма на ден е загубата? Имате ли разреждане на косата като цяло или в определена област? Страдате ли от някакви заболявания? Прилагате ли лечение и каква е давността на оплакванията Ви? На каква възраст сте?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот s_ivelina » 28 Май 2014, 12:11

Здравейте!
Моля,кажете ми някой добър шампоан маска или балсам за много суха коса и цъфтящи краища направо така ми е суха косата,че стои на клечки и трудно се разресва..Благодаря..ползвам шампоани балсам за суха коса и пак същото...вече незнам..искам да изглежда гладка плътна лесно да се разресва..здрава..Благодаря!Усмихнат ден!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Май 2014, 16:28

s_ivelina написа:Здравейте!
Моля,кажете ми някой добър шампоан маска или балсам за много суха коса и цъфтящи краища направо така ми е суха косата,че стои на клечки и трудно се разресва..Благодаря..ползвам шампоани балсам за суха коса и пак същото...вече незнам..искам да изглежда гладка плътна лесно да се разресва..здрава..Благодаря!Усмихнат ден!

Здравейте, s_ivelina!

Подходяща за Вас е серията Nutricerat на Ducray. Може да разгледате техните продукти от линка, който съм Ви дала на сайта на Фрамар.
Желая Ви успех! След месец може да споделите Вашите впечатления.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Nadia Georgieva » 30 Май 2014, 22:17

Здравейте отново, д-р Тодева!
Изследванията, които направих са T3 - 1,98 nmol/L (1.30-3.10)... T4- 15.56pmol/L (10.00-25.74)....TSH-1.76mU/mL(0.20-5.70). Други изследвания за сега не съм правила. Това, което ми изписаха тука е лосион Elocon 0,1% и Cystiphane (трябва да е хранителна добавка). не съм боледувала и не съм приемала никакви лекарства, които може да са причина за косопада.
Благодаря Ви много!
Nadia Georgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Май 2014, 21:40

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот lm11 » 01 Юни 2014, 15:52

Здравейте ! Имам себореен дерматит от 5 години. Скоро обаче забелязах, че косата ми взе да пада много. Какво ще ми препоръчате, за да спра косопада ?
lm11
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Май 2014, 20:46

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Юни 2014, 17:59

Nadia Georgieva написа:Здравейте отново, д-р Тодева!
Изследванията, които направих са T3 - 1,98 nmol/L (1.30-3.10)... T4- 15.56pmol/L (10.00-25.74)....TSH-1.76mU/mL(0.20-5.70). Други изследвания за сега не съм правила. Това, което ми изписаха тука е лосион Elocon 0,1% и Cystiphane (трябва да е хранителна добавка). не съм боледувала и не съм приемала никакви лекарства, които може да са причина за косопада.
Благодаря Ви много!

Здравейте, Nadia Georgieva!

Странно е появата на такава сериозна загуба на коса, без да имате и здравословен проблем! Имате ли оплаквания като болки в ставите, температура или нещо друго необичайно?
Как стои въпросът с косопада във Вашето семейство?
Няма проблем да използвате добавката, която са Ви предписали! Относно лосиона той е кортикостероиден и приложението му е противоречиво.
Бихте могла да измивате косата с Дюкре Анафаз шапоан и да прилагате Дюкре Креастим лосион.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Юни 2014, 18:02

lm11 написа:Здравейте ! Имам себореен дерматит от 5 години. Скоро обаче забелязах, че косата ми взе да пада много. Какво ще ми препоръчате, за да спра косопада ?

Здравейте, lm11!

След като имате съчетание на себореен дерматит и косопад може да използвате шампоан Низорал. Използвайте три пъти седмично за един месец. Престоя на пяната трябва да бъде поне 5 мин!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Nadia Georgieva » 03 Юни 2014, 18:24

Здравейте д-р Тодева!
Болки в ставите имам, В Атина влажността е доста голяма. Всичко започна с изпотяване и сърбеж в задната част на главата, придружено от зачервяване. Единственото нещо, с което мога да свържа косопада е напрежението и стреса. Малките петънца запознаха да изкарват малки косъмчета. Проблемът е голямото петно, което няма никакъв напредък. Възможно ли е да е и някакъв хормонален проблем? В семейството ни никой няма проблеми с косопада. Аз съм анемична от малка и нормалната ми телесна температура е 35,5.
Благодаря Ви сърдечно
Nadia Georgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Май 2014, 21:40

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта