Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот marrina2369 » 04 Юли 2017, 22:18

Здравейте! Имам проблем с косата... Не растее, пада и цъфти постоянно...какво да правя на какво се дължи това?
marrina2369
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2017, 22:16

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Юли 2017, 14:22

marrina2369 написа:Здравейте! Имам проблем с косата... Не растее, пада и цъфти постоянно...какво да правя на какво се дължи това?

Здравейте!

Една от основните причини за цъфтежа на косата е третирането с бои, стилизиращи продукти, сешоар и преса! Съветвам Ви да ограничите употребата и да използвате балсам и маска след измиване!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот marriya » 05 Юли 2017, 19:46

Здравейте! В 5 клас имах доста дълга и красива коса, но я отрязах.
Използвах много термична обработка и се увреди още повече.
В 6 клас изобщо не растеше.В 7 започнах да използвам маски и ми порасна минималното което е с 2см .. :( .. Готова съм да направя всичко за да ми порастне отново. ПОМОГНЕТЕ МИ!!!КОСАТА МИ НЕ РАСТЕ И НЕ ЗНАМ КАКВО
ДА ПРАВЯ!???
marriya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юли 2017, 19:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот svetlence » 17 Юли 2017, 09:42

Здравейте , доктор Тодева !
На 28.11.2015 родих, след месеца кърмене (вече не кърмя) започна усилен косопад. Така до ден днешен , пробвах какви ли не шампоани ампули. Вече съм отчаяна, косата ми уредя доста , не знам какво трябва да направя. Моля ви, за съвет!
svetlence
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2017, 09:38

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот зорето89 » 25 Юли 2017, 23:34

Зравейте д-ре проблема ми е с петна без коса 6 на брой появиха се в Шотландия във ферма за ягоди има слама,растения,животни(зайци мишки фазани)химя и отрови.Ходих на лекар а той каза стрес или алергия от шампоана изписа ми шампоан Драндазол 2% и нищо на 28г съм много гъста права коса никога не съм имала косопад а сега дори и
зорето89
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2017, 23:23

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот зорето89 » 25 Юли 2017, 23:41

А сега дори и 20косъма паднала коса нямам боядисвам я често но сега не съм от 2 мес.не използвам сешор нито преси мн рядко няма в рода ми оплешивяване моля помогнете
зорето89
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2017, 23:23

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юли 2017, 15:49

marriya написа:Здравейте! В 5 клас имах доста дълга и красива коса, но я отрязах.
Използвах много термична обработка и се увреди още повече.
В 6 клас изобщо не растеше.В 7 започнах да използвам маски и ми порасна минималното което е с 2см .. :( .. Готова съм да направя всичко за да ми порастне отново. ПОМОГНЕТЕ МИ!!!КОСАТА МИ НЕ РАСТЕ И НЕ ЗНАМ КАКВО
ДА ПРАВЯ!???

Здравейте!

Да разбирам ли, че сте 7ми клас? Моят съвет е да не третирате твърде много косата с преси, защото това е достатъчна причина тя да се уврежда и да се къса и да не расте! Без да съм видяла проблема ми е трудно да дам по-конкретни препоръки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юли 2017, 15:53

svetlence написа:Здравейте , доктор Тодева !
На 28.11.2015 родих, след месеца кърмене (вече не кърмя) започна усилен косопад. Така до ден днешен , пробвах какви ли не шампоани ампули. Вече съм отчаяна, косата ми уредя доста , не знам какво трябва да направя. Моля ви, за съвет!

Здравейте!

В семейството Ви има ли проблем с косопад? Трудно ми е без да съм видяла проблема да направя коментар! Ако желаете приложете снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юли 2017, 15:56

зорето89 написа:Зравейте д-ре проблема ми е с петна без коса 6 на брой появиха се в Шотландия във ферма за ягоди има слама,растения,животни(зайци мишки фазани)химя и отрови.Ходих на лекар а той каза стрес или алергия от шампоана изписа ми шампоан Драндазол 2% и нищо на 28г съм много гъста права коса никога не съм имала косопад а сега дори и

Здравейте!

Ако се касае за кръгов косопад е добре да посетите лекар, за да се назначат изследвания и да се открие причината за този проблем! Вие писахте, че е сте направила консултация, но не споменахте да са правени тестове!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот зорето89 » 26 Юли 2017, 18:58

Благодаря за отговора да но той не ми назначи изледвания каза че е алергия да кръгов е и не съм единствената тук с такъв проблем след 20дни ми е полета ще си ги направя в бг а може ли с нещо да забавя процеса или
зорето89
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2017, 23:23

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта