Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Юли 2017, 16:15

зорето89 написа:Благодаря за отговора да но той не ми назначи изледвания каза че е алергия да кръгов е и не съм единствената тук с такъв проблем след 20дни ми е полета ще си ги направя в бг а може ли с нещо да забавя процеса или

От безобидните средства единствено натъркването на местата с лук или чесън и могло да стимулира растежа на космите. Неудобството е миризмата. Продуктите от аптеките са лекарства и са по рецепта!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот anonim » 01 Авг 2017, 21:39

Здравейте д-р Tодева,

Аз съм момче на 18 години и мисля, че имам напреднала степен на косопад. До колкото забелязах, на ден ми пада по-малко от 100 косъма. Сега косата ми е по-тънка и изтощена от преди. Измивам си косата почти всеки ден, защото иначе няма как да си офирмя косата. Обаче имам чувството, че с всеки изминал ден скалпа ми оредява все повече и повече.
В такъв случай какво трябва да предприема?

Благодаря предварително!
anonim
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Авг 2017, 21:24

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Авг 2017, 15:37

anonim написа:Здравейте д-р Tодева,

Аз съм момче на 18 години и мисля, че имам напреднала степен на косопад. До колкото забелязах, на ден ми пада по-малко от 100 косъма. Сега косата ми е по-тънка и изтощена от преди. Измивам си косата почти всеки ден, защото иначе няма как да си офирмя косата. Обаче имам чувството, че с всеки изминал ден скалпа ми оредява все повече и повече.
В такъв случай какво трябва да предприема?

Благодаря предварително!

Здравейте!

Ако желаете приложете снимка, за да се ориентирам по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот prodaqna » 05 Сеп 2017, 15:20

Здравейте,
На 21 година съм - момиче.
Страдам от уредяване на косата от повече от половин година. Смея да твърдя че се храня здравословно и спортувам. Изпробвала съ всякакви видове шампоани , маски и хапчета. Редовно пия витамин Б6. Използвала сам шампоани - Фитовал , Редикал и всякакви други. За последния месец, може би единствената ми промяна е че отслабнах с 2 килограма , но се опитвам да си набявам витами.
Положението се влошава тъй като намирам с всеки изминал ден все повече коса на гремена, по дрехите , на възглавницата и т.н. От всяко леко дръпване - падат по няколко косъма.
Единственото от което се съмнявам е себорея. Бихте ли ми препоръчало про какув дерматолог да ида и какви изследвания да си направя и какъв шампоан да ползвам.
Благодаря
prodaqna
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Сеп 2017, 15:12

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2017, 14:53

prodaqna написа:Здравейте,
На 21 година съм - момиче.
Страдам от уредяване на косата от повече от половин година. Смея да твърдя че се храня здравословно и спортувам. Изпробвала съ всякакви видове шампоани , маски и хапчета. Редовно пия витамин Б6. Използвала сам шампоани - Фитовал , Редикал и всякакви други. За последния месец, може би единствената ми промяна е че отслабнах с 2 килограма , но се опитвам да си набявам витами.
Положението се влошава тъй като намирам с всеки изминал ден все повече коса на гремена, по дрехите , на възглавницата и т.н. От всяко леко дръпване - падат по няколко косъма.
Единственото от което се съмнявам е себорея. Бихте ли ми препоръчало про какув дерматолог да ида и какви изследвания да си направя и какъв шампоан да ползвам.
Благодаря

Здравейте!

Моето мнение е, че след като имате себорея тя трябва да се лекува, защото може да е достатъчна причина за косопада. Посетете специалист дерматолог, не е необходимо да има някаква конкретна друга специалност!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот M.l. » 12 Сеп 2017, 10:58

Добър ден, жена съм на 30 години, родих преди година. Кърмих 8 месеца, косопадът започна когато детето стана на 4 месеца и все още не е спря. Пила съм селен и биотин и съм използвала продукти против косопад ( разбира се след като спрях да кърмя), но косопадът не намалява. Косата ми е оредяла видимо и се омазнява на два дена. Вече не знам какво да правя, до сега хормоните би трябвало да са влезли в норма. Майка ми има хубава гъста коса, баща ми е с по тънка и леко оредяла коса. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете. Хубав ден.
M.l.
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Ное 2014, 14:15

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Сеп 2017, 16:27

M.l. написа:Добър ден, жена съм на 30 години, родих преди година. Кърмих 8 месеца, косопадът започна когато детето стана на 4 месеца и все още не е спря. Пила съм селен и биотин и съм използвала продукти против косопад ( разбира се след като спрях да кърмя), но косопадът не намалява. Косата ми е оредяла видимо и се омазнява на два дена. Вече не знам какво да правя, до сега хормоните би трябвало да са влезли в норма. Майка ми има хубава гъста коса, баща ми е с по тънка и леко оредяла коса. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете. Хубав ден.

Здравейте!

При някои жени след раждане се получава наистина много изразен косопад! Моята препоръка е, ако смятате че има проблем да посетите лекар, за да се вземат необходимите мерки! Трябва да се отчете степента на загуба на окосмяване и наличие на придружаващ проблем по скалпа! Ако желаете приложете снимки, за да се ориентирам по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот luxor22 » 21 Сеп 2017, 19:28

Здравейте,имам проблем с косата-появиха ми се бели петна и на места виждам че косата ми е по изтъняла.
Може ли да ми дадете експертно мнение за причини и лечение?
Прилагам и снимка!
Благодаря!
Прикачени файлове
IMG_2188.JPG
IMG_2188.JPG (307.97 KiB) Прегледано 252 пъти
luxor22
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2017, 19:24

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот fili343 » 22 Сеп 2017, 02:09

Преди около година косата ми почна да капи тогава използвах Ревалид и малко помогна, но сега отново имам този проблем пак използвах него, но този път не помогна.Какво мога да използвам?
fili343
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2017, 02:01

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Сеп 2017, 15:53

luxor22 написа:Здравейте,имам проблем с косата-появиха ми се бели петна и на места виждам че косата ми е по изтъняла.
Може ли да ми дадете експертно мнение за причини и лечение?
Прилагам и снимка!
Благодаря!

Здравейте!

Не мога да бъда категорична само от снимката! Необходима ми е и подробна информация и преглед, за да не Ви подведа!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта