Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот tsvety » 11 Ное 2017, 19:52

Започнах да си правя и маски за укрепване на скалпа с тривитаминол, кисело мляко, алкохол и жълтък. Мисля че понамаля , но пак имам. Надявам се ще ме консултирате някак. :)
tsvety
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Окт 2017, 20:31

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот dakata_gb » 12 Ное 2017, 16:28

Здравейте Д-р Тодева,

Бих желал да ви попитам кое е по-добре да приемам анакапс реактив или анакапс прогресив. Имам алопециа ,едно петънце с диаметър 1 см, преди година имах пак 3 такива само ,че бяха по-големи(димаетър 2-3 см) и успях с диета(не консумирах храни към ,които имам непоносимост-правих си изследване) + анакапс + анафазе + неоптид.
Сега пак се появи и се чудя ,кое от двете да си взема като хранителна добавка.

Благодаря предварително
dakata_gb
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2017, 16:21

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2017, 16:38

tsvety написа:Ами да Ви кажа преди беше много редовен после почна да закъснява доста.
Имаше един месец, в който пропусна да дойде. След това закъснява с 7-10 дни.
В семейството ми мисля, че няма косопад. На майка ми косата също капе доста, но мисля, че при нея е в рамките на допустимото.
Бях на лекар и ми изписаха Анафаз на Дюкре шампоана и имаше подобрения. Използвах 2 шишета и после спрях, за да почине косата ми от него. Сега съм поръчала шампоана Kerastase от серията за косопад и за сгъстяване, четох доста добри отзиви за него.
Пърхот нямам, по скоро имах като люспи и ранички и изглежда всякаш имам.

Здравейте!

Задължително се консултирайте с гинеколог, за да се направи преглед и да се прецени дали там има проблем. Люспичките и раничките по главата също трябва да се лекуват, защото и те може да имат отношение към косопада!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2017, 16:49

dakata_gb написа:Здравейте Д-р Тодева,

Бих желал да ви попитам кое е по-добре да приемам анакапс реактив или анакапс прогресив. Имам алопециа ,едно петънце с диаметър 1 см, преди година имах пак 3 такива само ,че бяха по-големи(димаетър 2-3 см) и успях с диета(не консумирах храни към ,които имам непоносимост-правих си изследване) + анакапс + анафазе + неоптид.
Сега пак се появи и се чудя ,кое от двете да си взема като хранителна добавка.

Благодаря предварително

Здравейте!

Вземете си анакапс реактив и задължително се консултирайте с кожен лекар, за да се направи скрининг за фокално огнище.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот kuklata7 » 23 Ное 2017, 19:46

Здравей те имам много обилен косопад вече стана 2 години косата ми не спира да капе.В момента пия ревалит но не виждам ефект даже мога и снимка да покажа на косата която е паднала след измиване.моля посъветяаите ме нещо :-(
kuklata7
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Ное 2017, 19:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот kuklata7 » 23 Ное 2017, 20:28

Ето качвам и снимка мога да кажа само,че в рода ми няма страдащи от косопад,какви ли не маски пробвах и ефект никакъв,цикъла ми е редовен
Прикачени файлове
_20171123_192749.JPG
_20171123_192749.JPG (840.19 KiB) Прегледано 314 пъти
kuklata7
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Ное 2017, 19:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот kuklata7 » 26 Ное 2017, 18:59

Толкова много преглеждания имам на снимката и може ли нито едно мнение.
kuklata7
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Ное 2017, 19:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот ig_88_ » 02 Дек 2017, 23:59

Здравейте, съпругът ми от 10 години има диагноза алопеция ареата на брадата. Всички възможни изследвания са му направени, нямат отклонения, извадени са му и мъдреците, няма стрес, не е имал никога. Има рифлукс, възможно ли е да е от него? Отделно от както получава петната не се бръсне или минава с машинка по месец и на горе. Неговата брада е гъста, дебела и бързо расте. Винаги след като я постриже има петна, но той не го отчита това като възможен проблем. Възможно ли е това да бъде причина за петната? Докторите казват, че трябва да пази огромна хигиена, а наличието на брада е точно обратното, отделно на него самия му бучи по усните на пример. Бихте ли го посъветвали да промени този навик?
ig_88_
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Дек 2017, 23:48

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Дек 2017, 12:18

kuklata7 написа:Здравей те имам много обилен косопад вече стана 2 години косата ми не спира да капе.В момента пия ревалит но не виждам ефект даже мога и снимка да покажа на косата която е паднала след измиване.моля посъветяаите ме нещо :-(

Здравейте!

Има ли място по главата, което е по-засегнато? Имате ли и друг проблем с косата - омазняване, пърхот? Дълга ли Ви е косата?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Дек 2017, 12:24

ig_88_ написа:Здравейте, съпругът ми от 10 години има диагноза алопеция ареата на брадата. Всички възможни изследвания са му направени, нямат отклонения, извадени са му и мъдреците, няма стрес, не е имал никога. Има рифлукс, възможно ли е да е от него? Отделно от както получава петната не се бръсне или минава с машинка по месец и на горе. Неговата брада е гъста, дебела и бързо расте. Винаги след като я постриже има петна, но той не го отчита това като възможен проблем. Възможно ли е това да бъде причина за петната? Докторите казват, че трябва да пази огромна хигиена, а наличието на брада е точно обратното, отделно на него самия му бучи по усните на пример. Бихте ли го посъветвали да промени този навик?

Здравейте!

Може ли да приложите изследванията, които сте правила, за да ги видя?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта