Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот irina.yaneva » 10 Яну 2018, 15:51

Да, този е :grin: . Чудесно, от тук ще го поръчам. Много Ви благодаря! Лек ден.
irina.yaneva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Яну 2018, 12:58

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Яну 2018, 16:22

irina.yaneva написа:Да, този е :grin: . Чудесно, от тук ще го поръчам. Много Ви благодаря! Лек ден.

Хубав ден!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Perun 68 » 29 Яну 2018, 11:15

Здравейте,аз съм мъж на почти петдесет години. От ранна възраст съм бил с дълга коса,имаше период от живота ми,в който трябваше да се подстрижа. Сега,отново започнах да си пускам косата,НО забелязвам разликите! Не казвам,че съм плешив! От горе косата ми е по рядка и расте по бавно! Нямам наследствена плешивост! Идеята ми е,има ли варианти да ми се сгъсти от горе косата и да израстне?
Perun 68
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2018, 09:12

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Яну 2018, 16:47

Perun 68 написа:Здравейте,аз съм мъж на почти петдесет години. От ранна възраст съм бил с дълга коса,имаше период от живота ми,в който трябваше да се подстрижа. Сега,отново започнах да си пускам косата,НО забелязвам разликите! Не казвам,че съм плешив! От горе косата ми е по рядка и расте по бавно! Нямам наследствена плешивост! Идеята ми е,има ли варианти да ми се сгъсти от горе косата и да израстне?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Илиев » 31 Яну 2018, 01:16

Здравейте, от края на октомври забелязах уредяване на косата си като петно от дясната страна, малко по-навътре от линията на косата. Няколко месеца бях с плитки, но слагайки ги и сваляйки ги не ми е направило впечатление нещо да се случва в тази зона.Средата на декември започнах терапия със сок от лук, джинджифил, чесън и алое, което прилагам през вечер и сутрин мия главата си. Слагам също смес от ямайско рициново масло, масло от сладък бадем, няколко капки екстракт от мента и лавандула, масло от тиквени семки, като него го ползвам вечер за масаж на скалпа. Взимам като добавки Мсм,ашваганда , ленено масло, Биотин . Сякъш началото на януари имах разтеж на нова коса, но междувременно ми пада коса която е поникнала скоро от рода на 3-4 см някой са по къси други по дълги и сякъш въпросното петно се увеличава като размер и рядкост на космите помежду си. Пуснах си тестостерон и ДХЕА-С , както и DHT и трите са ми по средата на референтните стойности. Исках да проверя дали не става въпрос за андрогенна алопеция. Пропуснах да спомена, че от скоро и от лявата страна е започнало да се формира подобно петно. Някакви съвети, благодаря предварително.
Илиев
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2018, 00:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Яну 2018, 18:00

Илиев написа:Здравейте, от края на октомври забелязах уредяване на косата си като петно от дясната страна, малко по-навътре от линията на косата. Няколко месеца бях с плитки, но слагайки ги и сваляйки ги не ми е направило впечатление нещо да се случва в тази зона.Средата на декември започнах терапия със сок от лук, джинджифил, чесън и алое, което прилагам през вечер и сутрин мия главата си. Слагам също смес от ямайско рициново масло, масло от сладък бадем, няколко капки екстракт от мента и лавандула, масло от тиквени семки, като него го ползвам вечер за масаж на скалпа. Взимам като добавки Мсм,ашваганда , ленено масло, Биотин . Сякъш началото на януари имах разтеж на нова коса, но междувременно ми пада коса която е поникнала скоро от рода на 3-4 см някой са по къси други по дълги и сякъш въпросното петно се увеличава като размер и рядкост на космите помежду си. Пуснах си тестостерон и ДХЕА-С , както и DHT и трите са ми по средата на референтните стойности. Исках да проверя дали не става въпрос за андрогенна алопеция. Пропуснах да спомена, че от скоро и от лявата страна е започнало да се формира подобно петно. Някакви съвети, благодаря предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Илиев » 31 Яну 2018, 20:22

На снимката с двете изображения, тази отгоре е преди месец, а отдолу преди няколко дена. Струва ми се, че се влошава или си въобразявам.
Прикачени файлове
IMG_0849.JPG
IMG_0849.JPG (121.98 KiB) Прегледано 309 пъти
IMG_0847.JPG
IMG_0847.JPG (133.52 KiB) Прегледано 309 пъти
IMG_0846.JPG
IMG_0846.JPG (70.7 KiB) Прегледано 309 пъти
Илиев
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2018, 00:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот JuliPetkov80 » 31 Яну 2018, 20:46

Косопада от стрес ли се получава или просто е генетично? Има ли опасност при пърхот или себорея?
JuliPetkov80
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Яну 2018, 20:44

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Фев 2018, 16:36

JuliPetkov80 написа:Косопада от стрес ли се получава или просто е генетично? Има ли опасност при пърхот или себорея?

Здравейте!

Пърхота и себореята също могат да са причина за засилен косопад!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Фев 2018, 16:47

Илиев написа:На снимката с двете изображения, тази отгоре е преди месец, а отдолу преди няколко дена. Струва ми се, че се влошава или си въобразявам.

Здравейте!

На колко години сте? Пол? Има ли в семейството Ви косопад?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта