Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Илиев » 01 Фев 2018, 17:49

Здравейте,на 28 години,мъж. Баща ми е с андрогенна алопеция от 22-23 годишен. От рода на неговата майка също има със същата алопеция, затова си пуснах DHT хормонът за да видя дали ми е завишен, нали той е отговорен. Днес бях на дерматолог , погледна ме, но не ме е гледал с дерматоскоп, почти нищо не каза и ми изписа рецепта, да се мажа 2 пъти в седмицата какво е вашето мнение? Благодаря
Прикачени файлове
IMG_0851.JPG
IMG_0851.JPG (103.02 KiB) Прегледано 442 пъти
Илиев
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2018, 00:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Фев 2018, 16:50

Илиев написа:Здравейте,на 28 години,мъж. Баща ми е с андрогенна алопеция от 22-23 годишен. От рода на неговата майка също има със същата алопеция, затова си пуснах DHT хормонът за да видя дали ми е завишен, нали той е отговорен. Днес бях на дерматолог , погледна ме, но не ме е гледал с дерматоскоп, почти нищо не каза и ми изписа рецепта, да се мажа 2 пъти в седмицата какво е вашето мнение? Благодаря

Здравейте!

Имате ли участък без окосмяване? А пърхот?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Илиев » 06 Фев 2018, 17:21

Здравейте, нямам пърхот, нямам и място което да не е окосмено, на снимките които побликувах на 31 страница се вижда мястото където косата е изтъняла. Забелязах че ми пада коса която скоро е излезнала по 3-4 см, ако ми паднат 10 дълги косъма с тях падат и 5 късички. Не знам дали има връзка с това че бях известно време с плитки,както бях споменал по-рано и това се е получило от дърпането на косата. Ще три кача отново снимки за да ви подсетя.
Прикачени файлове
IMG_0847.JPG
IMG_0847.JPG (133.52 KiB) Прегледано 393 пъти
IMG_0849.JPG
IMG_0849.JPG (121.98 KiB) Прегледано 393 пъти
Илиев
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2018, 00:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Фев 2018, 17:31

Илиев написа:Здравейте, нямам пърхот, нямам и място което да не е окосмено, на снимките които побликувах на 31 страница се вижда мястото където косата е изтъняла. Забелязах че ми пада коса която скоро е излезнала по 3-4 см, ако ми паднат 10 дълги косъма с тях падат и 5 късички. Не знам дали има връзка с това че бях известно време с плитки,както бях споменал по-рано и това се е получило от дърпането на косата. Ще три кача отново снимки за да ви подсетя.

Здравейте!

Благодаря за напомнянето! Ако желаете добавете към рецептата и шампоан Анафаз. Ако до месец няма промяна задължително се консултирайте с лекуващия лекар или пишете отново като приложите цялата кореспонденция!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Илиев » 07 Фев 2018, 13:00

Благодаря ви за съвета, преди една- две години ползвах този шампоан, сега от скоро отново започнах да го ползвам. Надявам се да даде ефект скоро, защото започна при миене много коса да пада и на мокра коса прозира скалпа от едната страна.
Илиев
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2018, 00:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Стасимира » 11 Фев 2018, 19:42

Здравейте !

на 19 съм и от около 1 година страдам от силен косопад в следствие на хипофункция на щитовидната жлеза.Пробвах с лосион Neoptid за 3 месеца, капсули Anacaps, и шампоан Phytociane на Phyto но няма ефект. Бихте ли ми препоръчали какво да пробвам, което да има ефект ?

Благодаря Ви предварително
Стасимира
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Фев 2018, 19:34

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Фев 2018, 17:58

Стасимира написа:Здравейте !

на 19 съм и от около 1 година страдам от силен косопад в следствие на хипофункция на щитовидната жлеза.Пробвах с лосион Neoptid за 3 месеца, капсули Anacaps, и шампоан Phytociane на Phyto но няма ефект. Бихте ли ми препоръчали какво да пробвам, което да има ефект ?

Благодаря Ви предварително

Здравейте!

Хормоните сега в норма ли са? Имате ли завишени антитела? Коя част от главата е засегната най-силно от косопад? Косата дълга или къса е? Имате ли пърхот?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот maist » 23 Фев 2018, 14:11

Здравейте,от няколко месеца имам ужасен косопад.Правих изследвания и витамин б12 е под нормата.Възможно ли е той да е причина за косопада?Напоследък съм и под стрес .Какво да направя?
maist
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:04

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Loolos » 07 Мар 2018, 20:17

Здравейте!
От няколко месеца имам Алопеция ареата. След консултация с дерматолог и проведени изследвания, започнах употреба на шампоан Приорин, който много ми помогна и почти отстрани проблема напълно.За жалост, този продукт вече не е наличен на пазара, по препоръка на фармацевт закупих Дефлувал. Възможно ли е този шампоан да бъде използван от хора, които имат ендометриоза?
Loolos
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Мар 2018, 20:06

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dimova90 » 11 Мар 2018, 17:16

Здравейте, бих искала да споделя своя проблем с косата, с който се боря, но безрезултатно.
Косата ми е суха, след баня изсъхва доста бързо и бухва,самият косъмът като структура изглежда повреден и изсветлял.
На 27 години съм, косата ми е болна тема след като я подложих на обезцветяване, защото реших да пусна естествения си цвят (преди това се боядисвах в черно и я изправях редовно с преса.)След процедурата косата ми буквално умря. Подстригах се късо, започнах подхранващи процедури със всякакви етерични масла който оставях през ноща, един път седмично, домашни маски от време на време,диета с полезни храни като предимно зелено , плодове и зеленчуци,бобови култури, ядки и тн, добавки омега 3 и биотин, старая се с водата.
Не я горя от тогава с преси и сешоари, но често я нося вързана на опашка ( защото не я понасям, не стягам много).През ноща я пускам. Подстригвам крайщата на 4 месеца. Мия я един път в седмицата. В крайщата й слагам малко кокосово масло, за да загладя бухналото. Минаха 2 изпълнени с много стрес години, очаквайки и полагайки всички тези грижи за съживяването й. Косата ми се възобнови с естествения си цвят, но като структура косъма продължава да изглежда наранен,изсъхнал и напръхнал от ушите надолу.
Продуктите който ползвам са професионални с кератин като слагам маска, и балсам в краищата. През седмица си правя подхранваща терапия с арган със студена ифраред преса, която е доста нашумяла напоследък.
Подхранвам и подстригвам сухите краища, но здрава и хубава коса от ушите на долу не идва,и това е като кръговрат.
Дали проблема е в прекомерното подхранване?
Моля Ви, дайте ми съвет, къде бъркам в грижата за нея?Как да постигна естествено здрава коса от върха до краищата?
Благодаря за отговора предварително.
Dimova90
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2018, 13:40

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта