Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот nely » 22 Мар 2018, 16:00

Здравейте,
на 45 години съм и от около година имам проблеми с косопад, почти постоянен, цялостен, косата ми изтънява и пада, правих си изследвания на женските хормони, в референтните граници съм, към горна граница-менопауза.След преглед при гинеколог, мнението му беше, че съм предменопауза период, нямам обаче други оплаквания, за сега редовен цикъл. Ползвах миноксидил, включително оригинален продукт от Германия, но без успех, правя редовно домашни маски на косата, с минимален, временен резултат за кратко и сега отново съм със засилен косопад. Усещането ми е, че косата ми е намаляла значително като обем и плътност, не мога да я нося спусната, от две години я нося вързана. Търся медицинско средство, чрез което косапада ми да спре и да се възстанови обема и плътността на косата. Четох за препарата ALPIKORT F. Подходящ ли е в моя случай или трябва да търся друго лечение?
nely
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2018, 13:37

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dimitar.T » 31 Мар 2018, 14:01

Здравейте Д-р Тодева,мъж на 33 години съм имам проблем с оредяването на косата на станичната част върху слепоочието.Ходил съм при специалист дерматолог който ми назначи лечение с Миноксидил 5% веднъж дневно-вечер.Получих сърбеж по скалпа и виждам малки люспички по главата след употребата на миноксидила и за сега съм спрял да го прилагам,понеже ми е дискомфортно.Мия косата си ежедневно понеже много бързо се омазнява,ползвам шампоан Анафаз три пъти седмично през останалото време съм със Здраве актив.Забелязвам че ксто е реша след къпане докато е мокра падат доста косми,не знам дали е нормално.Сега от няколко дена почнах да пия и Анакапс пак по препоръка на доктор.Ще съм благодарен да чуя и вашето мнение по въпроса.Сега ще приложа и снимка на косата
Прикачени файлове
IMG_1091.JPG
IMG_1091.JPG (468.73 KiB) Прегледано 380 пъти
Dimitar.T
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2018, 12:56

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот kristina_8709 » 02 Апр 2018, 08:49

Здравейте! От скоро ми се появи пърхот но само отгоре на главата имам, не пада има само сърбеж.Използвам шампоан DUCRAY, но няма ефект, а и доста ми капе косата.Възможно ли е да е от липса на витамини.
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Маринова05 » 03 Апр 2018, 22:45

Д-р Тодева,бихте ли ми препоръчали специалист трихолог във Варна
Маринова05
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2018, 22:40

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dessert_rose » 29 Апр 2018, 23:34

Здравейте, д-р Тодева,
аз съм жена на 24г., преди около 2 години имах едно плешиво петно вследствие на стрес най-вероятно и общо изстъняване и уредяване на косата, два-три месеца след появата отидох на лекар и ми изписа шампоан на Дюрке, анакапс пак на Дюрке и Алпикорт Ф за втриване. Оттогава нямам пешиви петна, но все ми се струва оредяла косата ми :( Падат косми по възглавници, от допир, след къпане.. и Къси косъмчета и дълги, изглеждат тънки. Особено го забелязвам около пътя и темето, отделно се омазнява бързо, няма обем, а преди 6 месеца изпозвах две флакончета лосион Дюрке креатисим и от три месеца пия Ревалид капсули, шампоа Ревалид и изопринозин.
Няма наследствен косопад, щитовидните хормони са в норма.
Мога да пратя снимки по мейл?
Dessert_rose
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2018, 23:13

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2018, 15:20

Dessert_rose написа:Здравейте, д-р Тодева,
аз съм жена на 24г., преди около 2 години имах едно плешиво петно вследствие на стрес най-вероятно и общо изстъняване и уредяване на косата, два-три месеца след появата отидох на лекар и ми изписа шампоан на Дюрке, анакапс пак на Дюрке и Алпикорт Ф за втриване. Оттогава нямам пешиви петна, но все ми се струва оредяла косата ми :( Падат косми по възглавници, от допир, след къпане.. и Къси косъмчета и дълги, изглеждат тънки. Особено го забелязвам около пътя и темето, отделно се омазнява бързо, няма обем, а преди 6 месеца изпозвах две флакончета лосион Дюрке креатисим и от три месеца пия Ревалид капсули, шампоа Ревалид и изопринозин.
Няма наследствен косопад, щитовидните хормони са в норма.
Мога да пратя снимки по мейл?

Здравейте!

Видях приложените снимки! Искам да попитам косата омазнява ли се лесно, на колко дни я миете и имате ли пърхот?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2018, 15:26

Маринова05 написа:Д-р Тодева,бихте ли ми препоръчали специалист трихолог във Варна

Здравейте!

Предполагам, че който и колега дерматолог да посетите ще обърнат необходимото внимание и на проблем с косата!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2018, 15:31

kristina_8709 написа:Здравейте! От скоро ми се появи пърхот но само отгоре на главата имам, не пада има само сърбеж.Използвам шампоан DUCRAY, но няма ефект, а и доста ми капе косата.Възможно ли е да е от липса на витамини.

Здравейте!

Проблемът по-скоро е от неподходяща козметика! Възможно е да имате и себорея! Кой шампоан на Дюкре използвате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2018, 15:35

Dimitar.T написа:Здравейте Д-р Тодева,мъж на 33 години съм имам проблем с оредяването на косата на станичната част върху слепоочието.Ходил съм при специалист дерматолог който ми назначи лечение с Миноксидил 5% веднъж дневно-вечер.Получих сърбеж по скалпа и виждам малки люспички по главата след употребата на миноксидила и за сега съм спрял да го прилагам,понеже ми е дискомфортно.Мия косата си ежедневно понеже много бързо се омазнява,ползвам шампоан Анафаз три пъти седмично през останалото време съм със Здраве актив.Забелязвам че ксто е реша след къпане докато е мокра падат доста косми,не знам дали е нормално.Сега от няколко дена почнах да пия и Анакапс пак по препоръка на доктор.Ще съм благодарен да чуя и вашето мнение по въпроса.Сега ще приложа и снимка на косата

Здравейте!

Най-вероятно освен косопада имате и себорея. Уточнете как да адаптира лечението Вашия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2018, 15:38

nely написа:Здравейте,
на 45 години съм и от около година имам проблеми с косопад, почти постоянен, цялостен, косата ми изтънява и пада, правих си изследвания на женските хормони, в референтните граници съм, към горна граница-менопауза.След преглед при гинеколог, мнението му беше, че съм предменопауза период, нямам обаче други оплаквания, за сега редовен цикъл. Ползвах миноксидил, включително оригинален продукт от Германия, но без успех, правя редовно домашни маски на косата, с минимален, временен резултат за кратко и сега отново съм със засилен косопад. Усещането ми е, че косата ми е намаляла значително като обем и плътност, не мога да я нося спусната, от две години я нося вързана. Търся медицинско средство, чрез което косапада ми да спре и да се възстанови обема и плътността на косата. Четох за препарата ALPIKORT F. Подходящ ли е в моя случай или трябва да търся друго лечение?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта