Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2018, 15:44

maist написа:Здравейте,от няколко месеца имам ужасен косопад.Правих изследвания и витамин б12 е под нормата.Възможно ли е той да е причина за косопада?Напоследък съм и под стрес .Какво да направя?

Здравейте!

Ако проблемът е актуален приложете снимки, както и подробна информация за вас, възраст, пол, придружаващи проблеми!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2018, 16:34

Dimova90 написа:Здравейте, бих искала да споделя своя проблем с косата, с който се боря, но безрезултатно.
Косата ми е суха, след баня изсъхва доста бързо и бухва,самият косъмът като структура изглежда повреден и изсветлял.
На 27 години съм, косата ми е болна тема след като я подложих на обезцветяване, защото реших да пусна естествения си цвят (преди това се боядисвах в черно и я изправях редовно с преса.)След процедурата косата ми буквално умря. Подстригах се късо, започнах подхранващи процедури със всякакви етерични масла който оставях през ноща, един път седмично, домашни маски от време на време,диета с полезни храни като предимно зелено , плодове и зеленчуци,бобови култури, ядки и тн, добавки омега 3 и биотин, старая се с водата.
Не я горя от тогава с преси и сешоари, но често я нося вързана на опашка ( защото не я понасям, не стягам много).През ноща я пускам. Подстригвам крайщата на 4 месеца. Мия я един път в седмицата. В крайщата й слагам малко кокосово масло, за да загладя бухналото. Минаха 2 изпълнени с много стрес години, очаквайки и полагайки всички тези грижи за съживяването й. Косата ми се възобнови с естествения си цвят, но като структура косъма продължава да изглежда наранен,изсъхнал и напръхнал от ушите надолу.
Продуктите който ползвам са професионални с кератин като слагам маска, и балсам в краищата. През седмица си правя подхранваща терапия с арган със студена ифраред преса, която е доста нашумяла напоследък.
Подхранвам и подстригвам сухите краища, но здрава и хубава коса от ушите на долу не идва,и това е като кръговрат.
Дали проблема е в прекомерното подхранване?
Моля Ви, дайте ми съвет, къде бъркам в грижата за нея?Как да постигна естествено здрава коса от върха до краищата?
Благодаря за отговора предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2018, 16:36

Loolos написа:Здравейте!
От няколко месеца имам Алопеция ареата. След консултация с дерматолог и проведени изследвания, започнах употреба на шампоан Приорин, който много ми помогна и почти отстрани проблема напълно.За жалост, този продукт вече не е наличен на пазара, по препоръка на фармацевт закупих Дефлувал. Възможно ли е този шампоан да бъде използван от хора, които имат ендометриоза?

Здравейте!

Няма проблем да използвате този шампоан!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dessert_rose » 20 Май 2018, 11:58

Косата ми се винаги е
Последна промяна Dessert_rose на 20 Май 2018, 12:15, променена общо 1 път
Dessert_rose
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2018, 23:13

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dessert_rose » 20 Май 2018, 12:13

Dr Violina Todeva написа:
Dessert_rose написа:Здравейте, д-р Тодева,
аз съм жена на 24г., преди около 2 години имах едно плешиво петно вследствие на стрес най-вероятно и общо изстъняване и уредяване на косата, два-три месеца след появата отидох на лекар и ми изписа шампоан на Дюрке, анакапс пак на Дюрке и Алпикорт Ф за втриване. Оттогава нямам пешиви петна, но все ми се струва оредяла косата ми :( Падат косми по възглавници, от допир, след къпане.. и Къси косъмчета и дълги, изглеждат тънки. Особено го забелязвам около пътя и темето, отделно се омазнява бързо, няма обем, а преди 6 месеца изпозвах две флакончета лосион Дюрке креатисим и от три месеца пия Ревалид капсули, шампоа Ревалид и изопринозин.
Няма наследствен косопад, щитовидните хормони са в норма.
Мога да пратя снимки по мейл?

Здравейте!

Видях приложените снимки! Искам да попитам косата омазнява ли се лесно, на колко дни я миете и имате ли пърхот?

С уважение,
д-р Тодева

Косата ми се винаги е била склонна на омазняване, мия е на около 3 дни , а пърхут има на периоди примерно на на 3 месеца и това сякаш намалява бързината на омазняването.
Дермароложката при вторичен преглед не ми изписа нищо повече, а само се съгласи че може да ползвам лосиона Неоптид на Дюрке. Аз се чудя има ли смисъл и може ли нещо още да се препоръча? Не ми се иска цял живот да е такава косата... :(
Благодаря за отговора !!
Dessert_rose
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2018, 23:13

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Май 2018, 11:16

Dessert_rose написа:
Dr Violina Todeva написа:
Dessert_rose написа:Здравейте, д-р Тодева,
аз съм жена на 24г., преди около 2 години имах едно плешиво петно вследствие на стрес най-вероятно и общо изстъняване и уредяване на косата, два-три месеца след появата отидох на лекар и ми изписа шампоан на Дюрке, анакапс пак на Дюрке и Алпикорт Ф за втриване. Оттогава нямам пешиви петна, но все ми се струва оредяла косата ми :( Падат косми по възглавници, от допир, след къпане.. и Къси косъмчета и дълги, изглеждат тънки. Особено го забелязвам около пътя и темето, отделно се омазнява бързо, няма обем, а преди 6 месеца изпозвах две флакончета лосион Дюрке креатисим и от три месеца пия Ревалид капсули, шампоа Ревалид и изопринозин.
Няма наследствен косопад, щитовидните хормони са в норма.
Мога да пратя снимки по мейл?

Здравейте!

Видях приложените снимки! Искам да попитам косата омазнява ли се лесно, на колко дни я миете и имате ли пърхот?

С уважение,
д-р Тодева

Косата ми се винаги е била склонна на омазняване, мия е на около 3 дни , а пърхут има на периоди примерно на на 3 месеца и това сякаш намалява бързината на омазняването.
Дермароложката при вторичен преглед не ми изписа нищо повече, а само се съгласи че може да ползвам лосиона Неоптид на Дюрке. Аз се чудя има ли смисъл и може ли нещо още да се препоръча? Не ми се иска цял живот да е такава косата... :(
Благодаря за отговора !!

Здравейте!

Съветвам Ви да миете малко по-често косата - на два дни. Използвайте кетозал шампоан с престой на пяната 7-10 минути и пишете след месец!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот kristina_8709 » 26 Май 2018, 08:03

Dr Violina Todeva написа:
kristina_8709 написа:Здравейте! От скоро ми се появи пърхот но само отгоре на главата имам, не пада има само сърбеж.Използвам шампоан DUCRAY, но няма ефект, а и доста ми капе косата.Възможно ли е да е от липса на витамини.

Здравейте!

Проблемът по-скоро е от неподходяща козметика! Възможно е да имате и себорея! Кой шампоан на Дюкре използвате!

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте! Прилагам снимка на шампоана, а вие какво бихте ми препоръчали да използвам?
Прикачени файлове
Screenshot_20180526-081133.png
Screenshot_20180526-081133.png (288.69 KiB) Прегледано 255 пъти
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2018, 09:57

kristina_8709 написа:
Dr Violina Todeva написа:
kristina_8709 написа:Здравейте! От скоро ми се появи пърхот но само отгоре на главата имам, не пада има само сърбеж.Използвам шампоан DUCRAY, но няма ефект, а и доста ми капе косата.Възможно ли е да е от липса на витамини.

Здравейте!

Проблемът по-скоро е от неподходяща козметика! Възможно е да имате и себорея! Кой шампоан на Дюкре използвате!

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте! Прилагам снимка на шампоана, а вие какво бихте ми препоръчали да използвам?

А снимка на проблема можете ли да приложите?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Радуйкова » 26 Юни 2018, 14:55

Здравейте!От известно време имам силен косопад на 44г съм и направих консултация с ендокринолог ,който ми каза че съм в пременопауза.За известно време пих Пантогар и ползвах шампоан Дюкре анафас и нещата се подобриха.Но месец след това косопада се върна отново със същите темпове след баня направо падат кичури страх ме е да се среша, че падат още и още.Откриха ми и ниски нива на витамин Д за което пия вигантол.Моля за съвет какво да правя?
Радуйкова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2018, 14:38

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 13:33

Радуйкова написа:Здравейте!От известно време имам силен косопад на 44г съм и направих консултация с ендокринолог ,който ми каза че съм в пременопауза.За известно време пих Пантогар и ползвах шампоан Дюкре анафас и нещата се подобриха.Но месец след това косопада се върна отново със същите темпове след баня направо падат кичури страх ме е да се среша, че падат още и още.Откриха ми и ниски нива на витамин Д за което пия вигантол.Моля за съвет какво да правя?

Здравейте!

В семейството ви има ли изразен косопад? Имате ли пърхот? Приемате ли лекарства и имате ли някакъв здравословен проблем? Можете ли да приложите снимка?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта