Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Джанет.Хаджиева » 05 Юли 2018, 04:15

Здравейте, доктор Тодева,
След появата на голо петно на главата ми, ми беше предписан Alpicort, но лекарката ми не уточни колко време мога да го използвам. След първия месец съм слагала горе долу по два-три пъти седмично, тъй като по участъка вече има поникнали косъмчета.
Какъв е вашият съвет?
Джанет.Хаджиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юли 2018, 04:11

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Юли 2018, 11:26

Джанет.Хаджиева написа:Здравейте, доктор Тодева,
След появата на голо петно на главата ми, ми беше предписан Alpicort, но лекарката ми не уточни колко време мога да го използвам. След първия месец съм слагала горе долу по два-три пъти седмично, тъй като по участъка вече има поникнали косъмчета.
Какъв е вашият съвет?

Здравейте!

Обикновено приложението е ежедневно и намаляването зависи от ефекта. Най-добре е да направите консултация с лекуващия лекар и да уточните колко дълъг да е курса и с какво може да се замени алпоикорт.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Радуйкова » 09 Юли 2018, 11:28

Здравейте д-р Тодева!
В семейството ми няма силно изразен косопад, нямам други заболявания .Ще ви приложа снимка на косата.

С уважение :Радуйкова
Прикачени файлове
IMG_20180704_120132.jpg
IMG_20180704_120132.jpg (817.51 KiB) Прегледано 238 пъти
Радуйкова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2018, 14:38

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2018, 11:54

Радуйкова написа:Здравейте д-р Тодева!
В семейството ми няма силно изразен косопад, нямам други заболявания .Ще ви приложа снимка на косата.

С уважение :Радуйкова

А пърхот или повишено омазняване, наблюдава ли се?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Радуйкова » 20 Юли 2018, 14:20

Здравейте д-р Тодева!Нямам пърхот нито омазняване на скалпа, косата я мия през два дни.
Радуйкова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2018, 14:38

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dessert_rose » 26 Юли 2018, 20:33

....
Косата ми се винаги е била склонна на омазняване, мия е на около 3 дни , а пърхут има на периоди примерно на на 3 месеца и това сякаш намалява бързината на омазняването.
Дермароложката при вторичен преглед не ми изписа нищо повече, а само се съгласи че може да ползвам лосиона Неоптид на Дюрке. Аз се чудя има ли смисъл и може ли нещо още да се препоръча? Не ми се иска цял живот да е такава косата... :(
Благодаря за отговора !!
Здравейте!

Съветвам Ви да миете малко по-често косата - на два дни. Използвайте кетозал шампоан с престой на пяната 7-10 минути и пишете след месец!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте отново!
Опитах да я мия по-често и само с еднократно нанасяне на Кетозал, но засега не виждам голям ефект честно казано. Ходих на още един дерматолог, който ми препоръча лосион за коса с миноксидил и още не съм го ползвала. Лекарят каза за кетозала ,че трябвало поне 2-3 месеца да се ползва.
Dessert_rose
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2018, 23:13

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот nina_staikova » 27 Юли 2018, 12:48

Здравейте,
от месеци косата ми капе повече от обичайното, не знам дори как имам още по главата коса, намирам на възглавницата, сутрин при ресане пада без дори да усещам по скалпа отскубване на косъм, при измиване и изсушаване е повече от 100 косъма, броила съм по някога и само като се докосна пак остават косми по пръстите ми....имах проблеми с ръката и ограничено движение, правих терапия с кортикостероиди декември и февруари /не я излекувах , а имам сега последствия/, от тогава падането на коса е повече от нормалното за даден сезон а и е продължително , вече половин година и видимо оредяващ скалп, възможно ли е кортикостероидите да са проблем, едновременно с косопада се появи и гинекологичен проблем, завишени левкоцити и инфекция, за която гинеколожката каза , че причина са кортикостероидите, излекувах този проблем, имам изследвания за паразити и урина, и това е ОК , имам и изследвания на хормоните на щитовидната , които се поемат от касата и те са в норма, казвам поемат от касата, защото има и още едни хормони които лекаря казва, че не е нужно да правя след като тези са в норма, посетих и кожен лекар с всички изследвания в "норма " и ми предписаха капсули и шампоан РЕВАЛИД, но вече трета седмица ги ползвам, знам че ефекта не може да е бърз, но състоянието продължава да е такова все едно не вземам нищо ...моля Ви кажете вашето мнение, какви изследвания да направя още или към кой лекар ще ме насочите, не искам да чакам и безучастно да гледам как оплешивявам , аз и до сега правя каквото ми е по силите , но няма резултат...Днес по препоръка на аптекарката вместо капсули ревалид, взех - анакапс прогресив, Вие какво ще кажете , кои от двете добавки са по-добри? На 55 години съм , може и това да е част от причината-менопауза, но пък не всички в тази възраст са гологлави, не знам къде да търся причината и стана един затворен кръг между личен лекар и останалите-кожен, гинеколог...ще очаквам вашият отговор, благодаря предварително и хубав ден!
nina_staikova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2018, 11:51

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот ivka_mit » 27 Юли 2018, 17:53

Здравейте,имам косопад от доста време и се притеснявам че ще оплешавея.Със заболяване хашимото съм и приемам доста хормонална терапия понеже ми предстой четвърта инвитро процедура освен това имам и диабет.Вие какво ще ми препоръчате като медицинска козметика която да има ефект.За козметиката на Дюкре какви са отзивите и коя е най-добрата комбинация.Благодаря Ви предварително.
ivka_mit
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2018, 16:16

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2018, 11:49

Радуйкова написа:Здравейте д-р Тодева!Нямам пърхот нито омазняване на скалпа, косата я мия през два дни.

Здравейте!

Съветвам ви да използвате шампоан Анафаз за всяко измиване на косата. Престоя на пяната е 10 минути. Пишете отново след месец, без да спирате шампоана и като приложите цялата кореспонденция. Желателно е този шампоан да се използва по-дълго, едва ли причината за по-силния косопад е била от спирането му. След месец бихме могли да добавим и лосион.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2018, 11:54

Dessert_rose написа:
....
Косата ми се винаги е била склонна на омазняване, мия е на около 3 дни , а пърхут има на периоди примерно на на 3 месеца и това сякаш намалява бързината на омазняването.
Дермароложката при вторичен преглед не ми изписа нищо повече, а само се съгласи че може да ползвам лосиона Неоптид на Дюрке. Аз се чудя има ли смисъл и може ли нещо още да се препоръча? Не ми се иска цял живот да е такава косата... :(
Благодаря за отговора !!
Здравейте!

Съветвам Ви да миете малко по-често косата - на два дни. Използвайте кетозал шампоан с престой на пяната 7-10 минути и пишете след месец!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте отново!
Опитах да я мия по-често и само с еднократно нанасяне на Кетозал, но засега не виждам голям ефект честно казано. Ходих на още един дерматолог, който ми препоръча лосион за коса с миноксидил и още не съм го ползвала. Лекарят каза за кетозала ,че трябвало поне 2-3 месеца да се ползва.

Здравейте!

Най-добре е да следвате препоръките на дерматолога, все пак той ви е прегледал и спрямо това назначава необходимата терапия.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта