Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот tsvetanvalkov » 07 Окт 2018, 12:55

Здравейте, Аз съм момче на 24 години и ми е опадала част от косата. По мои снимки забелязах че това е станало 2014 годинаа лятото. Също ми се лющеше кожата там където сега е опадала косата и се зачервявяше. сега там където преди имах коса има само малки руси косми. Кажете много ли е зле и има ли въобще какво да се прави
Прикачени файлове
IMG_20181004_174649.jpg
IMG_20181004_174649.jpg (110.36 KiB) Прегледано 1465 пъти
IMG_20181004_174614.jpg
IMG_20181004_174614.jpg (111.28 KiB) Прегледано 1465 пъти
IMG_20181003_163709.jpg
IMG_20181003_163709.jpg (132.15 KiB) Прегледано 1465 пъти
tsvetanvalkov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2018, 12:49

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот rina » 12 Окт 2018, 21:51

Здравейте! Реших да пиша,защото искам съвет относно проблема ми със силен косопад.От два месеца ми капе много силно косата.По дрехите,на всяко дърпане пада като сноп кичурче и много при къпане.Правих лабораторни изследвания-тсх ми е завишено на 5,но ендокриноложката каза,че не е от повишеното тсх
Приемам таблетки против косопад Анакапс прогресив и не виждам голяма полза.Правя си маски,но не знам какво да правя
Ходих на двама дерматолога и двамата ми предписаха анакапс теблетки
Как се овладява такъв косопад и дали е хормонален?
rina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Окт 2018, 21:33

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Елена90 » 22 Окт 2018, 14:27

Здравейте.На 28г. съм и от около 3 месеца имам много силен косопад. Направих преглед на щитовидната жлеза и пуснах хормони, всичко е в норма.Ползвам шампоан против косопад, ампули и маска за коса, но ефект няма. Изследвах витамин b12 и желязо и се оказа, че b12 е под нормата. Изписаха ми 5 мускулни инжекции b12 и сега пия витамини b- комплекс на doppel herz. Възможно ли е от липсата на b12 да ми капе косата и ако е така след прием на тези витамини ще ми намалее ли според вас. А косопада е ужасен- сутрин по възглавницата събирам топка от косми и после е връзвам, защото продължава да капе и навсякъде оставам косми. Моля за съвет какво да правя, да ходя ли при дерматолог?
Елена90
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2018, 14:10

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 12:58

Kati_1985 написа:Косопада не е след раждане ,няма по засилена област мога да кажа че е равномерно. В семейството няма никой с такъв проблем не използвам стилизиращи продукти , да боядисвам се уж с веган боя и мога да кажа че пърхота ми е на моменти!

Здравейте!

Моята препоръка е да насочите терапията и към пърхот, дори и от време на време, може да е в основата на проблема! Обсъдете с Вашия дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 13:00

Биляна_Илиева написа:Здравейте, имам обилен косопад от около два месеца. Видимо косата ми започна да оредява и се забелязва най-много над челото. До сега използвах биотин, цинк+биотин, Omega 3, шампоан дефлувал. Ефект е равен на 0. Отчаях се, бихте ли ми препоръчали нещо, с което да овладея Косопада? Благодаря!

Здравейте!

На колко години сте? Имате ли пърхот? Имате ли в семейството косопад? Бременност и раждане скоро имало ли е?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 13:07

tsvetanvalkov написа:Здравейте, Аз съм момче на 24 години и ми е опадала част от косата. По мои снимки забелязах че това е станало 2014 годинаа лятото. Също ми се лющеше кожата там където сега е опадала косата и се зачервявяше. сега там където преди имах коса има само малки руси косми. Кажете много ли е зле и има ли въобще какво да се прави

Здравейте!

Имате ли пърхот? Имате ли в семейството косопад? Използвал ли сте нещо за третиране и какво?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 13:18

rina написа:Здравейте! Реших да пиша,защото искам съвет относно проблема ми със силен косопад.От два месеца ми капе много силно косата.По дрехите,на всяко дърпане пада като сноп кичурче и много при къпане.Правих лабораторни изследвания-тсх ми е завишено на 5,но ендокриноложката каза,че не е от повишеното тсх
Приемам таблетки против косопад Анакапс прогресив и не виждам голяма полза.Правя си маски,но не знам какво да правя
Ходих на двама дерматолога и двамата ми предписаха анакапс теблетки
Как се овладява такъв косопад и дали е хормонален?

Здравейте!

Има ли зона, която е по-силно засегната от косопад? В семейството има ли косопад? Скоро имало ли е бременност и/или кърмене? На колко години сте? Имате ли гинекологични проблеми и/или нередовен цикъл? Боядисвате ли косата? Имате ли пърхот?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 13:19

Елена90 написа:Здравейте.На 28г. съм и от около 3 месеца имам много силен косопад. Направих преглед на щитовидната жлеза и пуснах хормони, всичко е в норма.Ползвам шампоан против косопад, ампули и маска за коса, но ефект няма. Изследвах витамин b12 и желязо и се оказа, че b12 е под нормата. Изписаха ми 5 мускулни инжекции b12 и сега пия витамини b- комплекс на doppel herz. Възможно ли е от липсата на b12 да ми капе косата и ако е така след прием на тези витамини ще ми намалее ли според вас. А косопада е ужасен- сутрин по възглавницата събирам топка от косми и после е връзвам, защото продължава да капе и навсякъде оставам косми. Моля за съвет какво да правя, да ходя ли при дерматолог?

Здравейте!

Има ли зона, която е по-силно засегната от косопад? В семейството има ли косопад? Скоро имало ли е бременност и/или кърмене? Имате ли гинекологични проблеми и/или нередовен цикъл? Боядисвате ли косата? Имате ли пърхот?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот tsvetanvalkov » 28 Окт 2018, 17:38

Dr Violina Todeva написа:
tsvetanvalkov написа:Здравейте, Аз съм момче на 24 години и ми е опадала част от косата. По мои снимки забелязах че това е станало 2014 годинаа лятото. Също ми се лющеше кожата там където сега е опадала косата и се зачервявяше. сега там където преди имах коса има само малки руси косми. Кажете много ли е зле и има ли въобще какво да се прави

Здравейте!

Имате ли пърхот? Имате ли в семейството косопад? Използвал ли сте нещо за третиране и какво?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте,
Понякога имам пърхот и използвам шампоан с хума.
Понякога ми се зачервява кожата там където имам следи от косопад. Също така кожата ми там където ми е опадала косата ставаше твърде и суха .
Баща ми е напълно плешив а и други роднини са били плешиви. В момента като че ли косопада е спрял но определено имам петна където няма коса - отпред от двете страни и също отстрани където са бакенбардите има загуби. Може също като съм спортувал с изпотена шапка и това да е допринесло, но може и да е наследствено или пък заради мъжкият дехидротестостерон.
tsvetanvalkov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2018, 12:49

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Alferuss » 04 Ное 2018, 22:51

Здравейте, момче на 29 години съм и имам проблем с оредяването на косата ми и то отгоре на темето. Не казвам че капе, защото при дърпане на косата не падат кой знае колко много косми, обаче е рядка, много е тънка и всеки ден се омазнява, което е супер неприятно. Ако не я измия веднага на следващия ден започва силен сърбеж по скалпа и се появяват жълтеникави струпвания по скалпа. Възможно е да е уредяла от всекидневното третиране с шампоан, незнам. Но Ви моля за съвет и да ме насочите какво да направя. В семейството ми имам само един дядо плешив от към страната на баща ми, а от страна на майка ми всички са с гъсти и хубави коси дори и на години. От 3 дни ползвам Алпецин шампоан с двоен ефект и тоник Алпецин + цинк и биотин това ме посъветва фармацевта в аптеката. Ще съм Ви благодарен за съвет :)
Alferuss
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Ное 2018, 22:36

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта