Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2018, 13:50

tsvetanvalkov написа:
Dr Violina Todeva написа:
tsvetanvalkov написа:Здравейте, Аз съм момче на 24 години и ми е опадала част от косата. По мои снимки забелязах че това е станало 2014 годинаа лятото. Също ми се лющеше кожата там където сега е опадала косата и се зачервявяше. сега там където преди имах коса има само малки руси косми. Кажете много ли е зле и има ли въобще какво да се прави

Здравейте!

Имате ли пърхот? Имате ли в семейството косопад? Използвал ли сте нещо за третиране и какво?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте,
Понякога имам пърхот и използвам шампоан с хума.
Понякога ми се зачервява кожата там където имам следи от косопад. Също така кожата ми там където ми е опадала косата ставаше твърде и суха .
Баща ми е напълно плешив а и други роднини са били плешиви. В момента като че ли косопада е спрял но определено имам петна където няма коса - отпред от двете страни и също отстрани където са бакенбардите има загуби. Може също като съм спортувал с изпотена шапка и това да е допринесло, но може и да е наследствено или пък заради мъжкият дехидротестостерон.

Здравейте!

За съжаление на места, на които няма косми няма как с локални средства да се възстанови растеж! Съветвам Ви да регулирате пърхота като редовно използвате антисеборейни шампоани, за да се намали темпа на косопада!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2018, 13:55

Alferuss написа:Здравейте, момче на 29 години съм и имам проблем с оредяването на косата ми и то отгоре на темето. Не казвам че капе, защото при дърпане на косата не падат кой знае колко много косми, обаче е рядка, много е тънка и всеки ден се омазнява, което е супер неприятно. Ако не я измия веднага на следващия ден започва силен сърбеж по скалпа и се появяват жълтеникави струпвания по скалпа. Възможно е да е уредяла от всекидневното третиране с шампоан, незнам. Но Ви моля за съвет и да ме насочите какво да направя. В семейството ми имам само един дядо плешив от към страната на баща ми, а от страна на майка ми всички са с гъсти и хубави коси дори и на години. От 3 дни ползвам Алпецин шампоан с двоен ефект и тоник Алпецин + цинк и биотин това ме посъветва фармацевта в аптеката. Ще съм Ви благодарен за съвет :)

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Биляна_Илиева » 14 Ное 2018, 18:15

Здравейте д-р Тодева!

Аз съм на 34 години, нямам пърхут. Никой в семейството ми няма косопад, а раждането беше преди 5 години. Приемам и всички витамини под формата на хранителни добавки. Изследвах хормони на щитовидната жлеза - всичко е в норма. Посетих УНГ - всичко е наред. Посетих и други специалисти, но никой не открива проблем, а косопада си продължава. :(
Биляна_Илиева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Окт 2018, 12:30

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Alferuss » 21 Ное 2018, 15:25

Dr Violina Todeva написа:
Alferuss написа:Здравейте, момче на 29 години съм и имам проблем с оредяването на косата ми и то отгоре на темето. Не казвам че капе, защото при дърпане на косата не падат кой знае колко много косми, обаче е рядка, много е тънка и всеки ден се омазнява, което е супер неприятно. Ако не я измия веднага на следващия ден започва силен сърбеж по скалпа и се появяват жълтеникави струпвания по скалпа. Възможно е да е уредяла от всекидневното третиране с шампоан, незнам. Но Ви моля за съвет и да ме насочите какво да направя. В семейството ми имам само един дядо плешив от към страната на баща ми, а от страна на майка ми всички са с гъсти и хубави коси дори и на години. От 3 дни ползвам Алпецин шампоан с двоен ефект и тоник Алпецин + цинк и биотин това ме посъветва фармацевта в аптеката. Ще съм Ви благодарен за съвет :)

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
Прикачени файлове
IMG_20181118_182259-1152x864.jpg
IMG_20181118_182259-1152x864.jpg (153 KiB) Прегледано 298 пъти
Alferuss
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Ное 2018, 22:36

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Alferuss » 21 Ное 2018, 15:26

Ето и снимки. Благодаря
Прикачени файлове
IMG_20181118_182327-1843x1382.jpg
:)
IMG_20181118_182327-1843x1382.jpg (469.59 KiB) Прегледано 297 пъти
Alferuss
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Ное 2018, 22:36

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот SnejinaBoicheva » 21 Ное 2018, 18:13

Здравейте! В началото на годината имах силен косопад, след консултация с ваш колега и лечение косопада спря, но има уредяване на косата. Бихте ли ми казали нещо с което да възбудя косменния фоликул за да се възстанови наново?
SnejinaBoicheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Авг 2018, 09:43

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Ваня.Николова » 27 Ное 2018, 09:20

6748BB16-4513-4B98-9A0A-8E5D12D5D966.jpeg
6748BB16-4513-4B98-9A0A-8E5D12D5D966.jpeg (853.98 KiB) Прегледано 274 пъти
Здравейте!
От известно време забелязвам косопад и косата ми видимо изтъня.. вече като се връзвам на опашка е много тънка.. при всяко измиване се събира топка с косми. Използвам шампоан Loreal Professionnel serie expert и маска за коса на Loreal B6+ biotin inforcer. Редувам я и с Miosotis с костен мозък.
Прикачвам и снимка да видите след баня колко е косопада. Суша я с най-обикновен сешоар.
Ваня.Николова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2018, 09:12

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот snejina.boicheva » 04 Дек 2018, 00:01

Здравейте! Кажете ми мнението си за Regaine forte? Благодаря ви!
snejina.boicheva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Дек 2018, 23:59

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2018, 11:13

Биляна_Илиева написа:Здравейте д-р Тодева!

Аз съм на 34 години, нямам пърхут. Никой в семейството ми няма косопад, а раждането беше преди 5 години. Приемам и всички витамини под формата на хранителни добавки. Изследвах хормони на щитовидната жлеза - всичко е в норма. Посетих УНГ - всичко е наред. Посетих и други специалисти, но никой не открива проблем, а косопада си продължава. :(

Здравейте!

Използвайте шампоан Анафаз на всяко измиване с престой на пяната 10 минути. Ако до един месец няма резултат посетете отново Вашия дерматолог и обсъдете дали е уместно да започнете терапия с миноксидил.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2018, 11:18

Alferuss написа:Ето и снимки. Благодаря

Здравейте!

Започнете да използвате шампоан Низорал като измивате косата през ден. Престоя на пяната трябва да е поне 7 минути. Пишете отново след 3-4 седмици, ако е овладяно омазняването и пърхота ще продължите и с други локални средства!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта