Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Юни 2014, 17:04

s_ivelina написа:Проблема е там.че откакто ползвам този шампоан на Дюкре за много суха коса,започна косата ми в корените да се омазнява повече и стои някак слепена там..аз винаги съм имала ужасно суха коса с цъфтящи краищаи на всеки 4 дена я измивах,корените ми се омазняват много бързо, а краищата сухи като метла изглежда косата ми.вече нз какво да ползвам.а нямам тази възможност за скъпа козметика...там е проблема..ако не можете да ми помогнете ще търся други начини ,я с билки,я с нещо друго..макар,че и с това опитвам..има и нещо друго като съм ползвала маска за коса за суха коса.след 3 ден хем стои слепена в корените.ами и бързо се чупи..ох вече нз какво да правя.уж ползвам шампоани за суха и изтощена коса.а то...въобще не е това което искам..

Здравейте, s_ivelina!

Вие споделяте, че опитвате и алтернативни неща, но имайте предвид, че някои от тези средства също може да са причина за компенсаторно повишаване на омазняването в корените. Има значение също дали се боядисвате или правите кичури.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот s_ivelina » 29 Юни 2014, 23:16

Никога не съм се боядисвала..от както родих се появи този проблем..някой ми препоръчват да не ползвам шампоан за много суха суха коса..защото там в корените бързо ще се омазнява,,и точно това става в действителност..азни корени и суха коса с наклонност към начупване краища..косата си е тъмно руса гъста и леко начупена..суха метла.. :(
ползвам маска на билка малко от малко да ми се разресва..на 2-3 ден я измивам.а знам ,че честото измиване не вредно за сухата коса...
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот s_ivelina » 29 Юни 2014, 23:21

s_ivelina написа:Никога не съм се боядисвала..от както родих се появи този проблем..някой ми препоръчват да не ползвам шампоан за много суха суха коса..защото там в корените бързо ще се омазнява,,и точно това става в действителност..азни корени и суха коса с наклонност към начупване краища..косата си е тъмно руса гъста и леко начупена..суха метла.. :(
ползвам маска на билка малко от малко да ми се разресва..на 2-3 ден я измивам.а знам ,че честото измиване не вредно за сухата коса...

само да допълня за тази маска я използвам вече 2 път ,а проблема ми е вече 6 месеца..с маската мааалко по добре ..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Юни 2014, 11:14

s_ivelina написа:
s_ivelina написа:Никога не съм се боядисвала..от както родих се появи този проблем..някой ми препоръчват да не ползвам шампоан за много суха суха коса..защото там в корените бързо ще се омазнява,,и точно това става в действителност..азни корени и суха коса с наклонност към начупване краища..косата си е тъмно руса гъста и леко начупена..суха метла.. :(
ползвам маска на билка малко от малко да ми се разресва..на 2-3 ден я измивам.а знам ,че честото измиване не вредно за сухата коса...

само да допълня за тази маска я използвам вече 2 път ,а проблема ми е вече 6 месеца..с маската мааалко по добре ..

Здравейте, s_ivelina!

Ако използвате шампоан за мазна коса, краищата ще стават още по-сухи. Вземете си шампоан за нормална коса - може да опитате с медицинския на балеа от магазин DM. Желателно е да използвате маска, но нека да е само в краищата и не слагайте на корените. След престой на маската от 5 мин я изплакнете обилно с вода. Ако не може да си позволите маската Нутрисера на Дюкре си вземете маска за суха коса поне на Лореал, Сайас или Нивеа!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот s_ivelina » 30 Юни 2014, 16:38

За първи път чувам за Балея ,имаме такива дрогерии тук в Бургас,заинтрегувахте ме с тази козметика..бихте ли ми препоръчали за мен подходящия шампоан..какъв да търся точно..Благодаря!Хубав ден!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот s_ivelina » 30 Юни 2014, 16:43

s_ivelina написа:За първи път чувам за Балея ,имаме такива дрогерии тук в Бургас,заинтрегувахте ме с тази козметика..бихте ли ми препоръчали за мен подходящия шампоан..какъв да търся точно..Благодаря!Хубав ден!

какво означа шампоан за проблемна коса,нещо като моя тип коса ли?аз мога ли да ползвам от този тип шампоани?
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот fss » 03 Юли 2014, 09:16

Здравейте ,използвам ампули ревалид и също така и капсулите,но няма кой знае какъв ефект,бихте ли ми препоръчалинякакви хранителни добавки -ефикасни и не много скъпи ;)
fss
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2014, 08:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юли 2014, 12:32

s_ivelina написа:
s_ivelina написа:За първи път чувам за Балея ,имаме такива дрогерии тук в Бургас,заинтрегувахте ме с тази козметика..бихте ли ми препоръчали за мен подходящия шампоан..какъв да търся точно..Благодаря!Хубав ден!

какво означа шампоан за проблемна коса,нещо като моя тип коса ли?аз мога ли да ползвам от този тип шампоани?

Здравейте, s_ivelina!

Вземете си марката Балеа, който се води медицински - Balae Med с неутрално pH и провитамин B5 - опаковката е бяло и синьо!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юли 2014, 12:36

fss написа:Здравейте ,използвам ампули ревалид и също така и капсулите,но няма кой знае какъв ефект,бихте ли ми препоръчалинякакви хранителни добавки -ефикасни и не много скъпи ;)

Здравейте, fss!

Капсулите на Ревалид са едни от най-добрите за цената си! След като не сте доволна опитайте с Фитовал капсули. Имайте предвид, че за добър ефект трябва да се приемат поне 3 месеца. Освен това какъв ще е успеха при косопад зависи и от вида на косопада!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот i_95 » 21 Юли 2014, 18:18

Здравейте, д-р Тодева!
На 19г съм и от 2 месеца имам косопад. Не мисля че е андрогенна алопеция, тъй като от това което съм чел косата пада в определена зона, а при мен е цялостно. Забелязах също че и от веждите ми падат косми. На какво може да се дължи? Благодаря предварително!
i_95
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юли 2014, 18:09

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта