Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Фев 2019, 12:41

dianam написа:Здравейте,
на 49 години съм,0 в менопауза,имам сухота и сърбеж на скалпа и обилен косопад.
Прилагам Алпикорт Ф ,по лекарско предписание....Но без ефект, а и като,че се засили сърбежа.Моля,ви за съвет и компетентно мнение.

Здравейте!

Пърхот имате ли?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dimitar90 » 24 Фев 2019, 20:40

Здравейте д-р Тодева,

Понеже имах силно омазняване на скалпа в рамките на няколко часа (все едно някой го е полял с олио), косопад, много изтъняла коса и много оредяла в последно време, ходих на лекър в края на Декември. Препоръчаха ми Neoval Tar (3 пъти в седмица) и Ревалид капсули (три пъти дневно).
След 2-3 седмици ходих на контролен преглед и понеже нямаше промяна, лекаря ми предложи да продължа още 1-2 седмици и ако няма промяна да ми даде нещо друго.
За съжаление постоянно съм на път и не мога скоро да посетя лекаря. В листовките на Неовал видях, че се препоръчва да се използва 6-8 седмици (ако не се бъркам), а на Ревалид капсули - поне 3 месеца. Понеже тези 8 седмици изтичат за Неовал, а ефекта е много слаб (омазняването намаля леко, може би 20-30%, но все още е доста голямо) се чудя с какво да го заменя.
Също така се чудя дали да спра капсулите Ревалид, понеже не виждам никаква промяна.
Малко информация за мен: аз съм мъж, на 30 години. Засегнатата част от косата (силно оредяване) е цялата горна част на главата (теме). Този процес го има от 3-4 години, но за съжаление не му обърнах внимание досега. Нямам наследствен косопад. Косата ми беше леко чуплива (като с леки къдрици), но от както имам проблема се изправи. Храненето ми не е много разнообразно (не ям болклуци, но ям малко плодове и зеленчуци). В последните години работата ми беше с доста напрежение (и може стреса да е някакъв фактор).
Също така от няколко години ноктите на ръцета са силно начупени (преди бяха гладки, а сега са на едни грапави линии).

Ще се радвам за съвет.
Бих искал да Ви помоля да ми кажете какво мислите за "КОЛАГЕН КОМПЛЕКС МАКС ТАБЛ. * 30 ВИТА ГОЛД". Бих искал да пробвам дали няма да има някакъв ефект (по някаква си моя логика реших, че може колагена да ми е малко, щом 2 месеца Ревалид не помогна). Дали може да го пия заедно с Ревлид (в смисъл да не вземе да стане някоя превитаминоза)?

Извинявам се за дългия си пост.
Благодаря Ви предварително!

Поздрави,
Димитър
Dimitar90
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2019, 20:05

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Фев 2019, 12:55

Dimitar90 написа:Здравейте д-р Тодева,

Понеже имах силно омазняване на скалпа в рамките на няколко часа (все едно някой го е полял с олио), косопад, много изтъняла коса и много оредяла в последно време, ходих на лекър в края на Декември. Препоръчаха ми Neoval Tar (3 пъти в седмица) и Ревалид капсули (три пъти дневно).
След 2-3 седмици ходих на контролен преглед и понеже нямаше промяна, лекаря ми предложи да продължа още 1-2 седмици и ако няма промяна да ми даде нещо друго.
За съжаление постоянно съм на път и не мога скоро да посетя лекаря. В листовките на Неовал видях, че се препоръчва да се използва 6-8 седмици (ако не се бъркам), а на Ревалид капсули - поне 3 месеца. Понеже тези 8 седмици изтичат за Неовал, а ефекта е много слаб (омазняването намаля леко, може би 20-30%, но все още е доста голямо) се чудя с какво да го заменя.
Също така се чудя дали да спра капсулите Ревалид, понеже не виждам никаква промяна.
Малко информация за мен: аз съм мъж, на 30 години. Засегнатата част от косата (силно оредяване) е цялата горна част на главата (теме). Този процес го има от 3-4 години, но за съжаление не му обърнах внимание досега. Нямам наследствен косопад. Косата ми беше леко чуплива (като с леки къдрици), но от както имам проблема се изправи. Храненето ми не е много разнообразно (не ям болклуци, но ям малко плодове и зеленчуци). В последните години работата ми беше с доста напрежение (и може стреса да е някакъв фактор).
Също така от няколко години ноктите на ръцета са силно начупени (преди бяха гладки, а сега са на едни грапави линии).

Ще се радвам за съвет.
Бих искал да Ви помоля да ми кажете какво мислите за "КОЛАГЕН КОМПЛЕКС МАКС ТАБЛ. * 30 ВИТА ГОЛД". Бих искал да пробвам дали няма да има някакъв ефект (по някаква си моя логика реших, че може колагена да ми е малко, щом 2 месеца Ревалид не помогна). Дали може да го пия заедно с Ревлид (в смисъл да не вземе да стане някоя превитаминоза)?

Извинявам се за дългия си пост.
Благодаря Ви предварително!

Поздрави,
Димитър

Здравейте!

За съжаление ми е трудно да дам точни препоръки, без да съм Ви прегледала. Едно е сигурно ще трябва да се овладее това повишено омазняване и да се добави по-силна активна съставка за косопад. Направете контролна визита или потърсете друг специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Звезделин.Вacилeв » 25 Фев 2019, 22:38

Здравейте пише ви безкрайно притеснено 21 годишно момче..Mного често си чопля с ръце в косата ми , преди нямах ранички , но от няколко месеца насам , започнаха да се появяват болезнени червени и жълти с връхче пъпки. Започнаха да ми се образуват също и ранички и бели люспи( точно тях изчоплям всеки път ) , и успях да я докарам до там да ми опада косата на места , не е много видимо , но вече имам 6-7 празни точици в скалпа с диаметър около 0.5-0.8 см. Като цяло косата ми стана рядка , свидетел съм как , като изчопля такава раничка и върху нея има 4-5 косъма , но не мога да спра. Започнах нон стоп да ходя с качулка и изпитвам неудобство публично да си чопля главата както и да си показвам оредялата коса в следствие на това чоплене. Днес ми е трети опит да спра да правя това чоплене , не съм изкормил и парче от 24 часа. Предишните два са пълен провал , точно като изтекът 24 часа и вече съм се почнал пак..... на изчоплените места дали е възможно пак да поникнат косъмчета или тотално съм изтръгнал фоликулите и там коса повече няма да има? Какво може да се направи по въпроса , моля за помощ, готов съм на всичко. :-|
Звезделин.Вacилeв
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2019, 22:35

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2019, 11:49

Звезделин.Вacилeв написа:Здравейте пише ви безкрайно притеснено 21 годишно момче..Mного често си чопля с ръце в косата ми , преди нямах ранички , но от няколко месеца насам , започнаха да се появяват болезнени червени и жълти с връхче пъпки. Започнаха да ми се образуват също и ранички и бели люспи( точно тях изчоплям всеки път ) , и успях да я докарам до там да ми опада косата на места , не е много видимо , но вече имам 6-7 празни точици в скалпа с диаметър около 0.5-0.8 см. Като цяло косата ми стана рядка , свидетел съм как , като изчопля такава раничка и върху нея има 4-5 косъма , но не мога да спра. Започнах нон стоп да ходя с качулка и изпитвам неудобство публично да си чопля главата както и да си показвам оредялата коса в следствие на това чоплене. Днес ми е трети опит да спра да правя това чоплене , не съм изкормил и парче от 24 часа. Предишните два са пълен провал , точно като изтекът 24 часа и вече съм се почнал пак..... на изчоплените места дали е възможно пак да поникнат косъмчета или тотално съм изтръгнал фоликулите и там коса повече няма да има? Какво може да се направи по въпроса , моля за помощ, готов съм на всичко. :-|

Здравейте!

Съветвам Ви да посетите лично дерматолог, да прецени какво е засягането и дали има нужда от допълнително лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот ВаняЧолакова » 11 Май 2019, 09:25

Здравейте, дълго време се борих с косопад използвах парусан, виши, ревалид, но всичко само външно! Какви комбинирани витамини коса кожа и нокти бихте ми препоръчал? Благодаря ви!
Прикачени файлове
IMG_20190511_092049.jpg
IMG_20190511_092049.jpg (846.38 KiB) Прегледано 353 пъти
ВаняЧолакова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2019, 16:34

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Май 2019, 11:13

ВаняЧолакова написа:Здравейте, дълго време се борих с косопад използвах парусан, виши, ревалид, но всичко само външно! Какви комбинирани витамини коса кожа и нокти бихте ми препоръчал? Благодаря ви!

Здравейте!

Ако желаете може да направите курс от три месеца с анакапс.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот hstoyanov » 27 Май 2019, 15:21

Здравейте!

Накратко за мен - мъж на 21г , студент в чужбина.
От края на миналото лято започна да ми оредява косата в областта на бакембардите, после започнаха да ми се разреждат веждите. След използване на шампоан за косопад от български производител косата ми се оправи, но веждите продължиха да падат. Бяха ми направени изследвания на кръвта и имах завишено TSH(около 6), но при последващи изследвания се установи, че е било моментно и в момента стойностите на TSH са ми нормални.

В държавата, в която се намирам чакането за дерматолози е ужасно много(няколко месеца) и не мога да взема мерки за проблемът си. Към момента имам кръгли отчастъци без окосмяване навсякъде по тялото - гърдите, корема, брадата, краката, ръцете... От няколко дни започна отново да ми пада косата в предната част на скалпа. Моите проучвания сочат, че това е заболяване се нарича алопеция. Какво мислите, как да постъпя?
hstoyanov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Май 2019, 15:11

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Светослав » 28 Май 2019, 22:13

Здравейте д-р Тодева,
Имам проблем с косата изразяващ се в силно омазняване на скалпа придружено с косопад. За последните 2-3 години опитах различни методи, както традиционни(с билки) така и с медицинска козметика, но нямам успех. Ползвал съм различни шампоани, като в началото има някакъв ефект, след което отново започва омазняването няколко часа след измиване.
Моля за съвет.
Предварително благодаря!

Поздрави,
Светослав Андреев
Светослав
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2019, 22:02

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Юни 2019, 12:24

hstoyanov написа:Здравейте!

Накратко за мен - мъж на 21г , студент в чужбина.
От края на миналото лято започна да ми оредява косата в областта на бакембардите, после започнаха да ми се разреждат веждите. След използване на шампоан за косопад от български производител косата ми се оправи, но веждите продължиха да падат. Бяха ми направени изследвания на кръвта и имах завишено TSH(около 6), но при последващи изследвания се установи, че е било моментно и в момента стойностите на TSH са ми нормални.

В държавата, в която се намирам чакането за дерматолози е ужасно много(няколко месеца) и не мога да взема мерки за проблемът си. Към момента имам кръгли отчастъци без окосмяване навсякъде по тялото - гърдите, корема, брадата, краката, ръцете... От няколко дни започна отново да ми пада косата в предната част на скалпа. Моите проучвания сочат, че това е заболяване се нарича алопеция. Какво мислите, как да постъпя?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта