Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Петя.Георгиева » 20 Авг 2019, 23:26

Здравейте, доктор Тодева. Моя приятелка ми препоръча шампоан Селсън Блу ( зелен) против косопад. Каза, че е много доволна и петното й е изчезнало. Аз прочетох, че това е шампоан против пърхот. Въпросът ми е помага ли срещу косопад този шампоан
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот donika005 » 23 Авг 2019, 13:06

Здравейте , доктор Тодева. Моя проблем е следният. От около година започна косопад , който мислех, че ще отмине с подходяща козметика, но не помогна. Имах и проблеми с цикъла . Посетих гинеколог и откри киста на единия яйчник. Изписа ми Оргаметрил за 3 месеца, паралено с това посетих ендокринолог , който ми пусна два хормона TSH и T4 ,които бяха в норма. Косопада се засили обаче и е започнала да оредява доста на върха на главата. Дали се дължи на кистата? Мога ли да приемам Анакапс за овладяване и дали могат да се вземат заедно с Оргаметрила? Благодаря !
donika005
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Авг 2019, 12:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Диана Георгиева » 25 Авг 2019, 23:26

Здравейте,от 3 месеца имам много силен косопад.Предписаха ми алпикорт за мазане на скалпа за 2 седмици,всяка вечер,но косопода не спря,какво ще ми припоръчате.
Диана Георгиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2019, 23:20

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Авг 2019, 11:40

Петя.Георгиева написа:Здравейте, доктор Тодева. Моя приятелка ми препоръча шампоан Селсън Блу ( зелен) против косопад. Каза, че е много доволна и петното й е изчезнало. Аз прочетох, че това е шампоан против пърхот. Въпросът ми е помага ли срещу косопад този шампоан

Здравейте!

Ако проблемът Ви е само косопад и нямате себорея или пърхот, по-добре си вземете шампоан Анафаз.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Авг 2019, 11:45

donika005 написа:Здравейте , доктор Тодева. Моя проблем е следният. От около година започна косопад , който мислех, че ще отмине с подходяща козметика, но не помогна. Имах и проблеми с цикъла . Посетих гинеколог и откри киста на единия яйчник. Изписа ми Оргаметрил за 3 месеца, паралено с това посетих ендокринолог , който ми пусна два хормона TSH и T4 ,които бяха в норма. Косопада се засили обаче и е започнала да оредява доста на върха на главата. Дали се дължи на кистата? Мога ли да приемам Анакапс за овладяване и дали могат да се вземат заедно с Оргаметрила? Благодаря !

Здравейте!

Да, бихте могла да вземата анакапс. Използвайте и шампоана анафаз, но ако няма резултат ще трябва да посетите дерматолог и да се обмисли и друго лечение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Авг 2019, 11:49

Диана Георгиева написа:Здравейте,от 3 месеца имам много силен косопад.Предписаха ми алпикорт за мазане на скалпа за 2 седмици,всяка вечер,но косопода не спря,какво ще ми припоръчате.

Здравейте!

Каква е причината за косопада? На колко години сте? Нещо друго освен алпикорт използвате ли и как точно го прилагахте две седмици? Имате ли пърхот?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот riua » 08 Окт 2019, 12:11

Здравейте д-р Тодева! От няколко месеца забелязвам че косата около лицето ми се е оголила. Нямам бакенбарди , отстрани над и около слепоочията ми почти нямам коса, по принцип ми капе, но пролет и есен повече. По скалпа не съм забелязвала оголени места. На каво може да се дължи това, 2015 г. бях на профилактичен преглед при ендокринолог и всичко беше наред.Благодаря!
riua
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2019, 12:04

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Ное 2019, 12:55

riua написа:Здравейте д-р Тодева! От няколко месеца забелязвам че косата около лицето ми се е оголила. Нямам бакенбарди , отстрани над и около слепоочията ми почти нямам коса, по принцип ми капе, но пролет и есен повече. По скалпа не съм забелязвала оголени места. На каво може да се дължи това, 2015 г. бях на профилактичен преглед при ендокринолог и всичко беше наред.Благодаря!

Здравейте!

Препоръчвам Ви, след като е изключен ендокринологичен проблем да посетите дерматолог! Може да се консултирате и с акушер-гинеколог да се изключи проблем в тази област!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот liliana.boneva » 03 Яну 2020, 11:30

Здравейте. Имам дете на 8 г. - момиченце. Още от бебе и до сега косата й расте с около 1-2 см. на година. Косата е слаба , рядка и тънка. До около 3г. имаше люспи по главата.До сега са подстригвани само връхчетата и въпреки това за 8 години коста стига едва до раменете отзад , а отстрани е дори-по-къса, като там почти не расте. В момента има (не много) кафеникави петънца , малки , прилични на люспички , на места , също и пърхут в долната част на темето. Правена й е пълна кръвна картина , но всички показатели са добри. Изследвани са нивата на желязо - също нормални.Пила е витамини за коса, кожа и нокти-без никакъв резултат. Има и проблем с ноктите на краката ( изкривени и лющещи се) , имаше и плоски брадавици по лицето , които след многократно горене сами паднаха. Сега на тяхно място има обрив , който вече два месеца не изчезва. Лекарите други изследвания на са назначили. Дали мога да направя някакви други изследвания относно растежа на коста? Благодаря предварително.
liliana.boneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2020, 11:19

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Яну 2020, 12:21

liliana.boneva написа:Здравейте. Имам дете на 8 г. - момиченце. Още от бебе и до сега косата й расте с около 1-2 см. на година. Косата е слаба , рядка и тънка. До около 3г. имаше люспи по главата.До сега са подстригвани само връхчетата и въпреки това за 8 години коста стига едва до раменете отзад , а отстрани е дори-по-къса, като там почти не расте. В момента има (не много) кафеникави петънца , малки , прилични на люспички , на места , също и пърхут в долната част на темето. Правена й е пълна кръвна картина , но всички показатели са добри. Изследвани са нивата на желязо - също нормални.Пила е витамини за коса, кожа и нокти-без никакъв резултат. Има и проблем с ноктите на краката ( изкривени и лющещи се) , имаше и плоски брадавици по лицето , които след многократно горене сами паднаха. Сега на тяхно място има обрив , който вече два месеца не изчезва. Лекарите други изследвания на са назначили. Дали мога да направя някакви други изследвания относно растежа на коста? Благодаря предварително.

Здравейте!

От къде сте? В случая най-добре е да видя детето!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта