Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот marina_sb » 23 Яну 2020, 23:21

Здравейте,д-р Тодева!
Родих преди 4 месеца и от около месец косата ми пада обилно!Предполагам ,че е от хормоните след раждането,надявам се нещата да се нормализират,но незнам колко коса ще съм загубила до тогава и дали мога да ползвам нещо ,за да спра процеса?Благодаря предварително!
marina_sb
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2020, 23:16

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот marina_sb » 25 Яну 2020, 12:54

След колко седмици мога да очаквам отговор?
marina_sb
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2020, 23:16

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Vikito... » 11 Мар 2020, 02:51

Здравейте! На 32г съм с дете на 2г. Преди 3г започна оредяване около слепоочията, вече и в областта над челото. Сега имам постоянно парене в тази област и сърбеж(усилва се и боли при сърбеж). Само в началото на косата към челото имам като струпейчета, които щом махна стават на ранички и след ден пак се появяват. Пкк, тсх, мат, тат, пролактин са в норма. Аст-270(при норма до 200),вит д - незадоволително. Моля насочете ме какво да правя и ако може да ми препоръчате някой добър лекар в Пловдив!
Vikito...
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Дек 2016, 14:33

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Vikito... » 11 Мар 2020, 08:46

Vikito... написа:Забравих да допълня, че имам оредяване и на веждите. Засега се къпя с детски шампоан на Нивеа(често кожата на главата става не спокойна-пари ме и сърби от други). Имам алергия към прах, влага, мухъл. Гинекологично бях добре при последния преглед. Някой път правя маски със зехтин, жълтък-ефект няма.Здравейте! На 32г съм с дете на 2г. Преди 3г започна оредяване около слепоочията, вече и в областта над челото . Сега имам постоянно парене в тази област и сърбеж(усилва се и боли при сърбеж). Само в началото на косата към челото имам като струпейчета, които щом махна стават на ранички и след ден пак се появяват. Пкк, тсх, мат, тат, пролактин са в норма. Аст-270(при норма до 200),вит д - незадоволително. Моля насочете ме какво да правя и ако може да ми препоръчате някой добър лекар в Пловдив!
Vikito...
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Дек 2016, 14:33

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Елизабет.Тодорова » 29 Мар 2020, 18:56

Здравейте д-р Тодева!От декември месец имам по-обилен косопад най-вече при къпане по една средна топка косми. На ден не са кой знай колко ,но на всяко дърпане по един два косъма. Пих ревалид ,но невидях ефек ,сега пия мерц. Мазах се с дукре и също използах и шампоана. Пуснах си хормони на щитовидната жлеза добре са. Не знам вече какво да предприема. Ще се радвам да ми дадете съве!
Елизабет.Тодорова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2020, 18:49

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот emilia.asenova » 12 Апр 2020, 14:16

Здравейте!Нещо за сух,лющещ,сърбящ скалп.
emilia.asenova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2020, 14:14

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот aneliya.ivanova » 17 Апр 2020, 16:44

Здравейте
18г. момиче съм. Имам проблем с косата ми около 2-3 год, не знам как да я третирам, когато я измия тя пада много, а последно време забелязвам, че какъвто и шампоан да използвам изглежда като недобре измита, имам чувството, че косъмът изтънява. Относно това какво използвам - само шампоан от дрогерията и я оставям сама да изсъхне. Преди беше обемна... сега мисля, че е излишно да споменавам колко е вредно за самочувствието ми. Не мога да конкретизирам, но най много коса пада от задната част на главата ми. Не знам какъв е проблрма, но всички продукти предназначени за косопад не ми се отразяват добре на косата, изобщо не помагат, даже го засилват...
aneliya.ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Апр 2020, 16:32

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот mmaggy » 30 Апр 2020, 12:51

Здравейте,
Появи ми се т.нар. "гнездови косопад" (ако правилно цитирам - петно без коса), което е следствие от проблеми с други органи, по които действам. Изписаха ми адвантан и цинк, но пропуснах да попитам какъв шампоан е най-удачно да ползвам - низорал, паросан, ревалид или друг. Ако в тази посока бихте ми дали съвет, ще съм благодарна, защото не зная чисто "медицински" кой би бил най-удачен и преди всичко колко често да се мие косата предвид факта за ежедневното третиране с адвантан крем.
Благодаря Ви предварително за отделеното време.
Живи и здрави!
mmaggy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Яну 2016, 15:20

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот aleksandar.petkov » 03 Юли 2020, 11:52

Здравейте преди около година обезцветих косата си .Израстнах я и до скоро всичко беше наред ,но от известно време забелязвам както беше описал един пациент наскоро сялаш косъма чи е отанял макар и черния вече косъм и когсто се къпя и докосвам косата си остават по няколко косъма забелязах че косата ми е станала идея по рядка мъж на 24 съм в рода ми само баща ми и брат ми са без коса но тяхната оредя на доста по-късна възраст .Използвам различни шампоани за поправяне на косъма но до момента не съм ползвал за косопад какво бихте ми препоръчали ксто лечение
aleksandar.petkov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2020, 11:36

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Н..Ивова » 29 Юли 2020, 20:36

Здравейте!!
На 20 години съм, момиче. Преди 2 години започнаха проблемите с косопада и изтъняването на косата.
За момент всичко бе отшумяло, но днес за пореден път забелязах ситни, но много, малки пъпчици в началото на скалпа-над челото отстрани + около ушите. Сърби ме, и скаплът е чувстивтелен. Какво може да е това?
Благодаря!
Н..Ивова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2020, 20:32

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron