Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Milena86 » 05 Авг 2020, 22:35

Здравейте Д-р Тодева.
Бих искала да попитам за какъв специалист съм. Имах приятел с който се разделих. Звучи глупаво, но се занимава с земеделие и гледаше прасета , които се бяха разболяли от болест Червенка. След негово нощуване , получих сърбеж по гърба , който се разпространи по цялото ми тяло. На генералите имах голям обрив отстрани с очертани розови граници , приличащ на изгоряло петно. Беше болезнен и усещах нещо като мехури. Разделих се с него, пих ауглументин цяла опаковка по лекарско предписание. Имах бели петна по генералите , но сухи , звучи странно едвам се махнаха, не бяха обикновенни стандартни гъбички , като течение. Сърбежа се разпространи , пречи ми на социалния живот. Имам чувството , че е обхванал всички зони с окосмяване. Имам чувството , че чувам как косата ми се къса сама косъм по косъм. Скалпа ме сърби ужасно ползвах низорал, кетозал, себорал. Защо не се успокояват нещата? Била съм на пет прегледа скоро нищо не показаха . За какъв специалист съм ? Нямам алергии обриви нямам. Сърбежите са по главата, ръцете, ходилата. Възможно ли е да е нещо заразно? Преди имах чувството че нещо ме лази вече това чувство е само по главата.


Много ви благодаря за отделеното внимание


С уважение
Милена
Milena86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2020, 22:18

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот KIREVA_88 » 16 Авг 2020, 11:55

ЗДРАВЕЙТЕ НА 32 ГОДИНИ ЖЕНА СЪМ,ИМАМА ПРОБЛЕМ ОТ 10 ГОДИНИ МНОГО МИ ОРЕДЯ КОСАТА ЗА МЕН ДОРИ ОТГОРЕ ПЪТЯ МИ СИ Е ПЛЕШИВИЧЪК!ПРАВЯ МАСКИ ПОЛЗВАЛА СЪМ РЕВАЛИД ШАМПОАНА ,ТАБЛЕТКИТЕ И АМПУЛИТЕ ПРЕПОРЪЧА МИ ГИ ДЕРМАТОЛОГ СЛЕД КОНСУЛТАЦИЯ,НЯМА ЕФЕКТ ШАМПОАНИ НА ВИСШИ СЪМ ВЗИМАЛА ОБЩО ВЗЕТО ВСИЧКО ЗА КОСОПАД НА ПАЗАРА.ВЪПРОСА Е ЧЕ СПИРА КОСОПАДА ДОРИ В МОМЕНТА НЯМАМ НО КОСАТА ОРЕДЯВА.КАКВО МОГА ДА НАПРАВЯ
KIREVA_88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Авг 2020, 11:07

Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот marnics » 06 Ное 2020, 11:25

Здравейте, има ли продукт за сгъстяване на коса, който е ефикасен и тестван? Благодаря
marnics
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2020, 11:23

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Galena66 » 08 Ное 2020, 04:51

здравейте!
От около два месеца страдам от косопад , поради стресови фактори в живота ми! Имам дете на 3 години, като последно страдах от косопад, когато кърнех синът ми до 6- месечна възраст.
От тогава състоянието на косата ми беше почти отлично - дължината и гастотата бяха наистина страхотно.
Сега косата ми пада при ресане и къпане, видимо е намалила своя обем , както и имам повече участаци с бели косми в рамките на 2-3 месеца.
На 28 години съм , използвам козметика на Тианде за косопад и на Seri (ампули, шампоан и маска Тианде)
Въпросът ми е дали е подходяща комбинацията от Биотин на Солгар, който си закупих за прием и някакъв друг вид капсули като Фитовал или Анакапс.
Вие какво бихте ми препоръчали като козметика и капсули в моя случай
Благодаря Ви сърдечно!
Galena66
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Ное 2020, 04:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот nat68 » 09 Ное 2020, 18:58

Здравйте, от 8 месеца използвам продукта Spectral DNC-N резултат има,но незнам как да продължа занапред с този продукт,защото се притеснявам ,че ако го спра изцяло ,косопада ще се завърне.
nat68
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2020, 18:20

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Ив@нова » 08 Дек 2020, 20:14

Здравейте. Имам косопад сърбеж и парене по цялата глава. На какво се дължи. Ходих на доктор и ми предписа шампоан здраве с Хинин но не ми помага
Ив@нова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2020, 19:59

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот P_ Mihailova » 20 Дек 2020, 09:16

Здравейте, д-р Тодева! До преди 2г. имах здрава,гъста, чуплива коса. Постепенно забелязах изтъняване на косъма. Появи се и сериозен косопад, оредяване на бретона /най-вече/. Падат цели косъми дори и без ресане постоянно, а при къпане пръстите ми са пълни с коса. В продължение на 1г.и половина пих противозачатъчни хапчета и много антибиотици, тъй като имах гинекологични проблеми. Пих витамини за коса ,но без резултат. Сега взех да използвам и шампоан за косопад. Боядисвам си косата. Ще се радвам да ми дадете съвет!
P_ Mihailova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Дек 2020, 08:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Girly » 15 Яну 2021, 21:47

Здравейте,какви хапчета да пия при косопад.И за да не прескачам в друг форум,ще попитам тук:съставката petrolatum в крем за лице вредна ли е.Подариха ми някакви кремове с охлюв и там тази съставка е на челни позижии.В английски сайтове пише,че задържала влагата,но когато прочетох в българските,се хванах за главата.
Girly
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Юли 2020, 21:57

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dany6 » 03 Фев 2021, 11:50

Здравейте, не намирам тема за това което ще ви питам, ако може тук да задам въпроса си? Синът ми е на 16, от няколко месеца забелязвам че веждите му оредяват.Той е с много гъсти вежди.Косата му също е много гъста,но тя не пада,има само пърхут.Какъв може да е проблема,какво да правя?За лекар не иска и да чуе.Благодаря Ви предварително за отговора!
Dany6
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2021, 11:35

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот SevginarAmza » 05 Фев 2021, 05:12

Здравейте, от седмица имам обилен косопад. Видимо ми оредя косата. Единственото различно, което ми се случи е , че прекарах ковид в тежка форма. Моля 2и за съвет.
SevginarAmza
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Фев 2021, 05:06

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта