Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Сеп 2014, 18:56

daisy89 написа:Здравейте д-р Йорданова,
Благодаря за отговора.
имам резултатите от проведените иследвания в прикачените файлове. След консултация с АГ - потвърдиха че нямам СПКЯ.

Уважаема daisy89,
В кой ден на цикъла са направени изследванията? Имате ли нарушение в менструалния цикъл? Има ли повишено окосмяване, особено по лице?
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот daisy89 » 04 Сеп 2014, 09:08

Здравейте,
да имам повичено окосмяване (лице, коремна област). Изледванията са проведени на 3 ден. Искам да попитам дали има нчкаква терапия, освен противозатъчни и какво точно означава това повишено ниво на 4-андростендион. Благодаря предварително.
daisy89
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Сеп 2014, 12:11

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 06 Сеп 2014, 11:05

daisy89 написа:Здравейте,
да имам повичено окосмяване (лице, коремна област). Изледванията са проведени на 3 ден. Искам да попитам дали има нчкаква терапия, освен противозатъчни и какво точно означава това повишено ниво на 4-андростендион. Благодаря предварително.

Уважаема daisy89,
За да Ви се предпише терапия трябва първо да се постави диагноза. Най-вероятно за да Ви се постави диагноза ще се наложи провеждане на тест със Синактен. Обърнете се към ендокринолога пуснал изследванията за по-нататъшното Ви диагностициране и лечение.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот megity_01 » 07 Ное 2014, 21:08

Здравейте, искам да попитам само изследване на TSH достатъчно ли е, за да се установи, че нямам проблем със щитовидната жлеза. Чувствам постоянно умора, а спя минимум по 7-8 часа на ден, имах и замайване изписаха ми Деанксит, от който се чувствах по-зле.Общо взето имам симптоми, които показват проблем с щитовидната жлеза. Та личната ми лекарка каза, че няма смисъл да посещавам ендокринолог, а да пия Сержинор... Благодаря!
megity_01
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Мар 2014, 19:44

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 08 Ное 2014, 18:26

megity_01 написа:Здравейте, искам да попитам само изследване на TSH достатъчно ли е, за да се установи, че нямам проблем със щитовидната жлеза. Чувствам постоянно умора, а спя минимум по 7-8 часа на ден, имах и замайване изписаха ми Деанксит, от който се чувствах по-зле.Общо взето имам симптоми, които показват проблем с щитовидната жлеза. Та личната ми лекарка каза, че няма смисъл да посещавам ендокринолог, а да пия Сержинор... Благодаря!

Уважаеми megity_01,
Когато се съмняваме за нарушение във функцията на щитовидната жлеза първо се пуска ТСХ. Ако резултатът от изследването не е в референтните граници лекар трябва да прецени какви други изследвания му трябват за поставяне на диагноза. Ако изследването е в норма може да се изключи наличие на нарушение във функцията на щитовидната жлеза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот gergana.miteva » 11 Дек 2014, 10:41

Здравейте ! Бих искала да Ви попитам какъв начин на хранене бихте ми препоръчали при висок кортизол. Преживях голяма травма миналата година и вече цяла година кортизола ми е два пъти над нормата.Ходих на няколко лекара и те отказват да ме лекуват с хормони защото е прекалено рано. Но аз започнах да пълнея и сега търся начин да контролирам хормона с храната си. Благодаря Ви предварително !
gergana.miteva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2014, 10:34

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 11 Дек 2014, 22:33

gergana.miteva написа:Здравейте ! Бих искала да Ви попитам какъв начин на хранене бихте ми препоръчали при висок кортизол. Преживях голяма травма миналата година и вече цяла година кортизола ми е два пъти над нормата.Ходих на няколко лекара и те отказват да ме лекуват с хормони защото е прекалено рано. Но аз започнах да пълнея и сега търся начин да контролирам хормона с храната си. Благодаря Ви предварително !

Уважаема gergana.mitev,
Повишеният кортизол не е нещо което можете да коригирате със здравословно хранене. Има фактори от околната среда които повишават нивото на кортизола - стреса, злоупотребата с алкохол и др.
За да Ви се помогне първо трябва да се разясни каква е причината за повишените нива на кортизола в кръвта. Необходимо е да се проведат серия от изследвания, които да помогнат за поставяне на диагноза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот karolina.kraleva » 23 Дек 2014, 15:16

Здравейте,
на 35г съм и съм с Адисон от 2001г. Пия кортинеф и дехидрокортизон.
Имах проблеми с цикъла и си пуснах хормони :
тестостерон 0,17 /0,14-0,76/
LH 7.11 /1.95-12.5
FSH 7.23 /2.5-10.2/
DHEA-S <15 /35-430/
Въпрсът ми е НАТРОЛ DHEA 25мг/ Номенклатурен №: 30027528/ подходящ ли е за мен?
karolina.kraleva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Дек 2014, 14:58

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 23 Дек 2014, 23:50

karolina.kraleva написа:Здравейте,
на 35г съм и съм с Адисон от 2001г. Пия кортинеф и дехидрокортизон.
Имах проблеми с цикъла и си пуснах хормони :
тестостерон 0,17 /0,14-0,76/
LH 7.11 /1.95-12.5
FSH 7.23 /2.5-10.2/
DHEA-S <15 /35-430/
Въпрсът ми е НАТРОЛ DHEA 25мг/ Номенклатурен №: 30027528/ подходящ ли е за мен?

Уважаема karolina.kraleva,
Такава стойност на DHEA-S се очаква, като се има предвид основното Ви заболяване. При пациенти с Адисонова болест не е възприето да се провежда заместителна тирапия с DHEA. Такова лечение няма да доведе до нормализиране на цикъла.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми с надбъбречни жлези онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Д_Иванова » 06 Апр 2015, 10:33

Здравейте,
Имам следния проблем: сутрин след ставане от сън забелязвам и усещам леко подуване на пръстите на ръцете, това продължава 20-30 минути и след като се раздвижа всичко е наред. Меря редовно кръвното си налягане и смятам, че е в норма, сутрин е около 115/70, вечер е около 125-130/80. Незнам към какъв специалист да се обърна, дали има нужда от това, или лекото подуване сутрин е нормално?
Благодаря предварително за вниманието Ви!
Д_Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2015, 10:12

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron