Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот m.mitreva » 16 Май 2014, 14:10

Здравейте, д-р Тодева! Преди 5 години ми паднаха ноктите и на двата палеца на краката в следствие на травма. Постепенно израснаха нови нокти, но левият нокът расте много бавно, стои белезникаво мътен и леко удебелен, но иначе е гладък. През последната година забелязах, че нокътят на средния пръст също започна да расте много бавно и да е мътен, макар и не удебелен. Там не съм имала травма. Нямам никакви други оплаквания и се чудя дали са гъбички? Благодаря Ви!
m.mitreva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2014, 13:59

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот zolina » 16 Май 2014, 14:31

Добър ден, доктор Тодева!
Бих искала да Ви попитам относно моите нокти на ръцете, които от както се помня се разделят, цепят се в краищата си до 1/3 от цялата си дължина. Бях чела, че това е признак за липса на някой от витамините, мажех ги с йод за заздравяване. Използвам добри марки лак за нокти.
Предварително Ви благодаря за вниманието! Хубав ден Ви желая!
zolina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Май 2014, 14:22

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2014, 15:50

m.mitreva написа:Здравейте, д-р Тодева! Преди 5 години ми паднаха ноктите и на двата палеца на краката в следствие на травма. Постепенно израснаха нови нокти, но левият нокът расте много бавно, стои белезникаво мътен и леко удебелен, но иначе е гладък. През последната година забелязах, че нокътят на средния пръст също започна да расте много бавно и да е мътен, макар и не удебелен. Там не съм имала травма. Нямам никакви други оплаквания и се чудя дали са гъбички? Благодаря Ви!

Здравейте, M. Mitreva!

Не е изключено да имате гъбична инфекция. Травмата е един от предразполагащите фактори, особено ако имате и гъбички в гънките между пръстите! Посетете кожен лекар, за да започнете подходящо лечение! При засягане на ноктите, обикновено трудно се постига ефект само с локално лечение!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2014, 15:59

zolina написа:Добър ден, доктор Тодева!
Бих искала да Ви попитам относно моите нокти на ръцете, които от както се помня се разделят, цепят се в краищата си до 1/3 от цялата си дължина. Бях чела, че това е признак за липса на някой от витамините, мажех ги с йод за заздравяване. Използвам добри марки лак за нокти.
Предварително Ви благодаря за вниманието! Хубав ден Ви желая!

Здравейте, Zolina!

Причините за подобен проблем могат да са външни или като вътрешна проява.
Имайте предвид, че увреждащо действие имат дезинфектантите, домакинската дейност, лаковете за нокти дори и на най-добрите марки. Външните причини имат особено вредно въздействие върху нокътни плочки, които са по-тънки, по-сухи и по-дълги.
По отношение на недостигът на витамини и минерали това трудно може да се докаже дали е така, по-важно е да се оцени дали имате друг здравословен проблем като анемия наример, която е често срещан проблем при дамите.
Съветвам Ви да се стараете да хиратирате добре и нокътната плочка, когато нанасяте крема за ръце.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот DianaVP » 16 Май 2014, 21:13

Здравейте, по време на първата ми бременност се заразих с гъбички по ноктите, след раждането кърмих 8 месеца бебето, а след това отново забременях. За около 2 месеца ползвах Батрафен лак, но след като разбрах, че съм бременна спрях. Сега съм в 6-ти месец и ноктите на двата палеца на краката ми са в ужасно състояние, останали са ми по-малко от половината нокти. Опитвах се да лекувам с йод, но няма никакъв ефект. Мога ли да използвам Екзодерил или нещо от което ще има полза и няма да навреди на бебето ми? Моля да ми помогнете.
Поздрави.
DianaVP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2014, 21:03

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Май 2014, 11:49

DianaVP написа:Здравейте, по време на първата ми бременност се заразих с гъбички по ноктите, след раждането кърмих 8 месеца бебето, а след това отново забременях. За около 2 месеца ползвах Батрафен лак, но след като разбрах, че съм бременна спрях. Сега съм в 6-ти месец и ноктите на двата палеца на краката ми са в ужасно състояние, останали са ми по-малко от половината нокти. Опитвах се да лекувам с йод, но няма никакъв ефект. Мога ли да използвам Екзодерил или нещо от което ще има полза и няма да навреди на бебето ми? Моля да ми помогнете.
Поздрави.

Здравейте, DianaVP!

За съжаление локалното лечение при ангажиране на нокътните плочки от гъбички не винаги може да е успешно.
При Вас доказано ли е че се касае за гъбички? Възможно е причината да е увреждане от използването на лак за нокти! Коя част на ноктите е ангажирана от страна на свободния край или другата. Ако можете приложете снимка!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот DianaVP » 18 Май 2014, 20:01

Изпращам Ви снимка. Жълтиникавите петна са следи от йод.
DianaVP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2014, 21:03

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Май 2014, 15:06

DianaVP написа:Изпращам Ви снимка. Жълтиникавите петна са следи от йод.

Здравейте, DianaVP!

Състоянието на ноктите при Вас е такова, че е най-добре лечението да се проведе с препарат, който се приема през устата. По време на бременността това е невъзможно. Имайте предвид, че не е безопасно да използвате и йод по време на бременност. Приложението на лечебен лак също не е безопасно, а приложението на кремове не води до ефект при такова състояние на ноктите. Освен това дори и за кремовата форма няма достатъчно данни за безопасност по време на бременност.
Съветвам Ви да изчакате да премине втората бременност и кърмене и да потърсите тогава лекар, за да Ви предпише подходящо лечение!
Желая Ви лека и безпроблемна бременност!

П.С. Снимката е премахната

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот DianaVP » 19 Май 2014, 17:08

Благодаря Ви за отговора, д-р Тодева. Аз също се страхувам да използвам каквито и да било лекарствени средства, точно поради тази причина допуснах да стигна до това състояние, но започнах да се страхувам, че ще изгубя ноктите си. От известно време прекратих и капенето на йод.
Поздрави.
DianaVP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2014, 21:03

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Май 2014, 17:36

DianaVP написа:Благодаря Ви за отговора, д-р Тодева. Аз също се страхувам да използвам каквито и да било лекарствени средства, точно поради тази причина допуснах да стигна до това състояние, но започнах да се страхувам, че ще изгубя ноктите си. От известно време прекратих и капенето на йод.
Поздрави.

Здравейте!

Старайте се да спазвате профилактичните мерки. Използвайте индивидуални обувки и чехли, поддържайте кожата на краката суха, особено в областта на междупръстията. Ако страдате от хиперхидроза - повишена влажност и изпотяване на кожата на краката чорапите трябва да се сменят често и краката винаги да бъдат сухи. Ако цял ден сте с обувки също сменяйте чорапите. Старайте се поне вечер да оставате боса!

Поздрави,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта