Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Boris » 07 Юли 2017, 15:30

Здравейте д-р Тодева,

Бих искал да изкажете професионалното си мнение по отношение на моя случай. Моля, вижте снимките от линка по-долу :

https://1drv.ms/f/s!Auo0heLS7Im3hJcYAMbT8wWPL4yThg

Дали това прилича на гъбична инфекция според вас?

Състоянието на нокътя започна да се влошава началото на тази година и в момента е в състоянието, показано на снимките. Като дете имах подобни проблеми с нокти на други пръсти на ръцете, включително и на левия показалец, при който нокътната плоча се отдели от нокътното легло, но след това израсна нов деформиран нокът.
В момента, ноктите на пръстите на ръцете (с изключение на проблеминят от снимките) са в относително добро състояние, акар че нокътните плочки на някои пръсти са деформирани и имат странни ивици.
Аналогичен проблем се наблюдава и при двата палеца на пръстите на краката. Правени са няколко операции по отстраняване на част от ноктите, тъй като те се дезинтегрират на остри парчета, които се забиват в кожата и създават сериозни рани. Временното решение е ноктите да бъдат "облечени" с фотополимер и приложени протектори. Това, обаче, само спира дезинтегрирането на нокътя и образуването на рани, това не е лечение. Останалите нокти на краката изглеждат нормално.
Преди години ходих на консултации, но тогава лекарите не успяха да идентифицират проблема, но бяха почти единодушни, че тук не става въпрос за гъбички. Използвал съм локално действаши антигъбични препарати без успех. Странно е, че това е състояние от години, което се променя във времето, но много бавно и засяга само някои нокти. Още по-странно е, че на едната ръка са засегнати предимно четните, а на другата ръка - нечетните пръсти. Теорията, че това състояние се причинява от вътрешно заболяване, не е приоритетна, тъй като би се очаквало това да засегне всички нокти.

С интерес очаквам вашето мнение.
Благодаря.
Boris
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2017, 14:30

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 17:27

Boris написа:Здравейте д-р Тодева,

Бих искал да изкажете професионалното си мнение по отношение на моя случай. Моля, вижте снимките от линка по-долу :

https://1drv.ms/f/s!Auo0heLS7Im3hJcYAMbT8wWPL4yThg

Дали това прилича на гъбична инфекция според вас?

Състоянието на нокътя започна да се влошава началото на тази година и в момента е в състоянието, показано на снимките. Като дете имах подобни проблеми с нокти на други пръсти на ръцете, включително и на левия показалец, при който нокътната плоча се отдели от нокътното легло, но след това израсна нов деформиран нокът.
В момента, ноктите на пръстите на ръцете (с изключение на проблеминят от снимките) са в относително добро състояние, акар че нокътните плочки на някои пръсти са деформирани и имат странни ивици.
Аналогичен проблем се наблюдава и при двата палеца на пръстите на краката. Правени са няколко операции по отстраняване на част от ноктите, тъй като те се дезинтегрират на остри парчета, които се забиват в кожата и създават сериозни рани. Временното решение е ноктите да бъдат "облечени" с фотополимер и приложени протектори. Това, обаче, само спира дезинтегрирането на нокътя и образуването на рани, това не е лечение. Останалите нокти на краката изглеждат нормално.
Преди години ходих на консултации, но тогава лекарите не успяха да идентифицират проблема, но бяха почти единодушни, че тук не става въпрос за гъбички. Използвал съм локално действаши антигъбични препарати без успех. Странно е, че това е състояние от години, което се променя във времето, но много бавно и засяга само някои нокти. Още по-странно е, че на едната ръка са засегнати предимно четните, а на другата ръка - нечетните пръсти. Теорията, че това състояние се причинява от вътрешно заболяване, не е приоритетна, тъй като би се очаквало това да засегне всички нокти.

С интерес очаквам вашето мнение.
Благодаря.

Здравейте!

За да мога да Ви отговоря ми трябва още информация! Възраст, професия, придружаващи заболявания, изобщо някакви оплаквания имате ли, приемате ли лекарства, какви заболявания има във вашето семейство? Снимките са с много добро качество!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Boris » 08 Авг 2017, 12:57

Здравейте д-р Тодева,

Благодаря за отговора.

Години : 31
Професия в момента: ИТ специалист. Преди работих с химическа и медицинска апаратура и прекарвах много време в лаборатории с клиенти, в заводи и цехове, болници и други, в не много добри и здравословни условия, работих и с химикали.
Сериозни проблеми имам и със зъбите, но освен това нямам никакви заболявания (поне до колкото знам към момента), не приемам лекарства и не ми е известно да има характеристични заболявания в семейството.

Благодаря и поздрави.
Boris
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2017, 14:30

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2017, 16:39

Boris написа:Здравейте д-р Тодева,

Благодаря за отговора.

Години : 31
Професия в момента: ИТ специалист. Преди работих с химическа и медицинска апаратура и прекарвах много време в лаборатории с клиенти, в заводи и цехове, болници и други, в не много добри и здравословни условия, работих и с химикали.
Сериозни проблеми имам и със зъбите, но освен това нямам никакви заболявания (поне до колкото знам към момента), не приемам лекарства и не ми е известно да има характеристични заболявания в семейството.

Благодаря и поздрави.

Здравейте!

Предвид това, което споделихме, може би причината е в предишната експозиция, което дава по-късно реакция! Във Вашето семейство има ли друг с проблеми с ноктите и зъбите?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Desisuna » 02 Сеп 2017, 10:05

Здравейте, има дете на 4 години и от скоро забелязах лющене на нокти на ръцете само ,но освен разделянето по ръба на нокътя има и под формата на петна лющене...Качвам снимка благодаря ви предварително
Прикачени файлове
IMG_20170902_100347.jpg
IMG_20170902_100347.jpg (349.63 KiB) Прегледано 317 пъти
Desisuna
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 09:54

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2017, 10:23

Desisuna написа:Здравейте, има дете на 4 години и от скоро забелязах лющене на нокти на ръцете само ,но освен разделянето по ръба на нокътя има и под формата на петна лющене...Качвам снимка благодаря ви предварително

Здравейте!

И двете ръце ли са засегната? Има ли проблем с ноктите по краката? Детето здраво ли е?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Desisuna » 04 Сеп 2017, 20:14

Детенце е здраво , ноктите на краката са здравичка...
Desisuna
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 09:54

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Lunichka » 08 Сеп 2017, 17:28

Здравейте, д-р Тодева!

Преди 2 години почто напълно ми беше паднал нокътя на палеца на крака вследствие на удряне в легло. Наложи се да отида на лекар и той напълно да го отстрани. На негово място започна да расте нов, но с жълтеникав цвят и неравен - не е гладък отгоре. И в определен момент спря да расте. Повече от година вече стои така и не се променя. Личи си, че не е нормален нокът, защото има разстояние между него и кожата отдолу, съвсем спокойно може с пила да се стигне до основата на нокътя.
Въпросът ми е какво може да бъде решението и на какъв доктор трябва да отида ? И каква може да е причината да не израсне нов нокът ?

Благодаря !
Lunichka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2017, 17:22

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2017, 16:11

Desisuna написа:Детенце е здраво , ноктите на краката са здравичка...

Здравейте!

Възможно е тогава причината да е травма, най-вероятно при игрите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2017, 16:14

Lunichka написа:Здравейте, д-р Тодева!

Преди 2 години почто напълно ми беше паднал нокътя на палеца на крака вследствие на удряне в легло. Наложи се да отида на лекар и той напълно да го отстрани. На негово място започна да расте нов, но с жълтеникав цвят и неравен - не е гладък отгоре. И в определен момент спря да расте. Повече от година вече стои така и не се променя. Личи си, че не е нормален нокът, защото има разстояние между него и кожата отдолу, съвсем спокойно може с пила да се стигне до основата на нокътя.
Въпросът ми е какво може да бъде решението и на какъв доктор трябва да отида ? И каква може да е причината да не израсне нов нокът ?

Благодаря !

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка, за да се ориентирам по-добре?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron