Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Татьяна » 15 Окт 2019, 15:54

Здравейте.
Дали да направя още един курс с капсули? Може ли това лекарство да се пие толкова време( направих 3 курса)?
Благодаря, Татяна.
Татьяна
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Авг 2019, 14:42

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Ное 2019, 13:13

Татьяна написа:Здравейте.
Приключих с 3 курс на лечение с itraconazol 2х2 за една седмица и 3 седмици почивка.Редовно слагам йодасепт.
Мислих че има ефект, но при израстване на нокът "помътняване" слиза надолу и дефакто се оказа че няма промяна.За съжаление в близко време поради натовареност на работа нямам възможност да отида за направление , за да дойда на консултация при Вас.
Моля за съвет.
С уважение,Татяна

Здравейте!

Локално какво използвате? Може ли да ми изпратите актуална снимка? По принцип не рядко курсът за нокти на ръцете може да се наложи да е повече от 3 месеца.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Emsi44 » 12 Ное 2019, 17:01

Здравейте преди година ми махнаха нокътя на палеца на крака след като 3/4 месеца ми беше впит в пръста след дълги мъки със смрадлика и йод не помогна нищо и личната лекарка ме изпрати на хирург за цялостно махане на нокътя след това всичко беше нормално докато нокътя не израстна до нормалното ниво и пак започна да ме боли не мисля че е впит отново тъй като не ме боли отпред на върха на пръста а там дето е (живака) си ми стои рана и ме боли там всяка сутрин като го стисна излиза бял миризлив секрет и хем ме боли като го стисна хем ме сърби пак ли трябва да вървя да го махат целия или има и друг вариант благодаря
Emsi44
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2019, 16:56

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2019, 12:43

Emsi44 написа:Здравейте преди година ми махнаха нокътя на палеца на крака след като 3/4 месеца ми беше впит в пръста след дълги мъки със смрадлика и йод не помогна нищо и личната лекарка ме изпрати на хирург за цялостно махане на нокътя след това всичко беше нормално докато нокътя не израстна до нормалното ниво и пак започна да ме боли не мисля че е впит отново тъй като не ме боли отпред на върха на пръста а там дето е (живака) си ми стои рана и ме боли там всяка сутрин като го стисна излиза бял миризлив секрет и хем ме боли като го стисна хем ме сърби пак ли трябва да вървя да го махат целия или има и друг вариант благодаря

Здравейте!

Не е необходимо да се отстранява целият нокът. Обикновено се обработват участъците, където става проблемът.

С уважение
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот trifon » 06 Яну 2020, 12:42

Здравейте,
Запитването пуснах в рубриката "Гъбички - онлайн косултации ..." (на 03.01.2020, 17.20 ч.), но сега видях, че тук е по-подходящото място за моя въпрос.
Итака:
Имам гъбички на нокътя (палеца) на крака. Бях на преглед при лекар-дерматолог преди 20 дена. Понеже лекарят бързаше (беше в в края на работното му време) не ми взе проба (но ме попита дали да вземе, на което отговорих, че ако е сигурен защо е необходима пробата) и ми назначи Trebinafin genericon 0.250 по 1 таблетка след хранене. Попита ме също дали в момента вземам някакви лекарства/таблетки, на което отговорът бе отрицателен. Препоръча след месец да отида на контролен преглед. Не съм започнал да приемам лекарството. Въпросите ми са: 1. Възможно ли е да се замени Trebinafin с МИКОНАФИН (съображения - по евтино е, макар и с малко); и 2) налага ми се да приемам алфа блокери и дали двете лекарства са съвместими.
Успешна и благотворна Нова година!
Благодаря преварително
trifon
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2020, 17:36

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Яну 2020, 13:06

trifon написа:Здравейте,
Запитването пуснах в рубриката "Гъбички - онлайн косултации ..." (на 03.01.2020, 17.20 ч.), но сега видях, че тук е по-подходящото място за моя въпрос.
Итака:
Имам гъбички на нокътя (палеца) на крака. Бях на преглед при лекар-дерматолог преди 20 дена. Понеже лекарят бързаше (беше в в края на работното му време) не ми взе проба (но ме попита дали да вземе, на което отговорих, че ако е сигурен защо е необходима пробата) и ми назначи Trebinafin genericon 0.250 по 1 таблетка след хранене. Попита ме също дали в момента вземам някакви лекарства/таблетки, на което отговорът бе отрицателен. Препоръча след месец да отида на контролен преглед. Не съм започнал да приемам лекарството. Въпросите ми са: 1. Възможно ли е да се замени Trebinafin с МИКОНАФИН (съображения - по евтино е, макар и с малко); и 2) налага ми се да приемам алфа блокери и дали двете лекарства са съвместими.
Успешна и благотворна Нова година!
Благодаря преварително

Здравейте!

Относно първият Ви въпрос няма проблем, препаратите са аналогични.
Относно втория въпрос, тук по-скоро е важно защо приемате медикаменти, какви са придружващите заболявания и проблеми и от там да се прецизира каква да бъде терапията.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Татьяна » 04 Мар 2020, 15:56

Здравейте, доктор!
Изтича втора седмица от почивка след взимане на itraconazol .Почнах курса на лечението през юли 2019г, всеки месец 1 седмица хапчета, 3-почивка.
Третирах нокът в началото с йодосепт , след това с маз БетазонТрио, а сега 2 месяца с крем БетазонТрио
Обаче помътняването на нокътя все слиза на здравото на порасналия нокът. За съжаление нямам възможност да взема пак направление в близко време.
Моля за съвет, да продължавам ли с itraconazol ?
Татяна
Татьяна
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Авг 2019, 14:42

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Мар 2020, 13:55

Татьяна написа:Здравейте, доктор!
Изтича втора седмица от почивка след взимане на itraconazol .Почнах курса на лечението през юли 2019г, всеки месец 1 седмица хапчета, 3-почивка.
Третирах нокът в началото с йодосепт , след това с маз БетазонТрио, а сега 2 месяца с крем БетазонТрио
Обаче помътняването на нокътя все слиза на здравото на порасналия нокът. За съжаление нямам възможност да взема пак направление в близко време.
Моля за съвет, да продължавам ли с itraconazol ?
Татяна

Здравейте!

Да, не спирайте лечението. Обадете ми се по телефона да уточним как да бъде схемата.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот IvanaTodorova » 04 Апр 2020, 21:27

Здравейте,
От година поне имам черни и кафеникави ивици под всички нокти на ръцете.Храня се здравословно мисля че съм здрава,но доста ме притеснява този проблем на какво може да се дължи.
IvanaTodorova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Апр 2020, 21:17

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Татьяна » 06 Апр 2020, 13:15

Здравейте, доктор!
Направих два курса на лечение с itraconazol с намалена почивка( 2 седмици).
Струва ми се че няма промяна.
С оглед на обстановка наложена в града, бихте ли ми посъветвали как да продължа лечение.
Направих фото на нокът от 25 март и 5 април.
Ако необходимо ще Ви ги пратя на номер, който сте ми посочили.
Благодаря предварително!
Татьяна
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Авг 2019, 14:42

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта