Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот georgi93 » 27 Май 2014, 07:15

Здравейте
Преди 1 час се порязах с едно ренде тече много кръв и съответно съм отрязал половината живак и нокътя промих го и го превързах.
Въпроса ми е трябва ли да ида на лекар ?
georgi93
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2014, 07:01

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Май 2014, 12:34

georgi93 написа:Здравейте
Преди 1 час се порязах с едно ренде тече много кръв и съответно съм отрязал половината живак и нокътя промих го и го превързах.
Въпроса ми е трябва ли да ида на лекар ?

Здравейте, Georgi93!

Не се разбира от къде се е появил живака! Ако имате съмнение за контакт с живак и/или раната не е повърхностна е желателно да посетите лекар.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот siska01 » 29 Май 2014, 13:36

Здравейте, от години имам удебеляване на ноктите на краката и отлепване на ноктите на палците. Когато само докосна нокътя, болката е много силна. Имах поставена диагноза Онихомикоза. Пих много скъпи лекарства 6 месеца. Тогава единствено болката спря. Мога ли да ползвам този продукт?
ВАРТНЕР ЛОСИОН ПРОТИВ ГЪБИЧКИ ПО НОКТИТЕ
Колко време? Или ми трябва нещо по-силно(или например комбинация) + нещо за пиене?
Предварително ви благодаря,
siska01
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2014, 13:30

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Май 2014, 17:14

siska01 написа:Здравейте, от години имам удебеляване на ноктите на краката и отлепване на ноктите на палците. Когато само докосна нокътя, болката е много силна. Имах поставена диагноза Онихомикоза. Пих много скъпи лекарства 6 месеца. Тогава единствено болката спря. Мога ли да ползвам този продукт?
ВАРТНЕР ЛОСИОН ПРОТИВ ГЪБИЧКИ ПО НОКТИТЕ
Колко време? Или ми трябва нещо по-силно(или например комбинация) + нещо за пиене?
Предварително ви благодаря,

Здравейте, siska01!

Обичайно гъбичките по ноктите на краката изискват продължително лечение с лекарства, които се приемат през устата. В някои случаи дори повече от 6 месеца.
Относно локалното лечение то има смисъл, тогава, когато се касае за повърхностно засягане.
Ако желаете може да приложите снимка, за да видя каква е Вашата форма на онихомикоза. Лекарствата, които се приемат през устата задължително се предписват от лекар след консултация и предварителни изследвания.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mehmedmehmed » 09 Сеп 2014, 19:25

Здравейте имам проблем пръста на крака ми преди шест месеца претърпях злополука в работа тежък предмет ми падна на десния крак който се наложи да махнат с операция нока да изряззва половината идваше гной и се подуваше втората операция ми беше направена пак за същата диагноза си нарича Гранулома корпус Алиени . Унгвис инкарнатус халициум декстри а сега не мога да стъпвам правилно боли като стъпвам доктора ми каза може да засегнати нервните окончания на а пръста ми тече малко гной лекарствата са мия с Тетра и Реванол ви пиша ви за именно по тази причина сега съм си в болнични очаквам отговор най скоро време от ваша страна
mehmedmehmed
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2014, 19:11

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Сеп 2014, 12:08

mehmedmehmed написа:Здравейте имам проблем пръста на крака ми преди шест месеца претърпях злополука в работа тежък предмет ми падна на десния крак който се наложи да махнат с операция нока да изряззва половината идваше гной и се подуваше втората операция ми беше направена пак за същата диагноза си нарича Гранулома корпус Алиени . Унгвис инкарнатус халициум декстри а сега не мога да стъпвам правилно боли като стъпвам доктора ми каза може да засегнати нервните окончания на а пръста ми тече малко гной лекарствата са мия с Тетра и Реванол ви пиша ви за именно по тази причина сега съм си в болнични очаквам отговор най скоро време от ваша страна

Здравейте, mehmedmehmed!

Съветвам Ви да следвате съветите на хирурзите. Аз не съм запозната с Вашето състояние и не мога да Ви дам точни препоръки. След като имате гной посетете отново лекуващия лекар и споделете за оплакванията си. Ако можете приложете снимка, така бих могла да бъда по-полезна.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот silviya.s » 21 Сеп 2014, 16:14

Здравейте!
По време на бременността се заразиха палецът и показалецът ми. Тогава не можеше да пия или да се мажа с лекарства заради плода, беше противопоказно. Сега, почти две години след като родих, не мога да се отърва от тези гъбички. От една седмица на показалеца и средния пръст на другата ръка почна да ми се лющи горния слой на нокътя, не знам дали е вид гъба или нещо друго. Търся помощ от добър специалист и разчитам на вашето компетентно мнение, защото съм се мазала с какво ли не и не ми минава, а сега имам проблеми и с други пръсти.
Благодаря предварително.
silviya.s
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2014, 16:08

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Сеп 2014, 12:53

silviya.s написа:Здравейте!
По време на бременността се заразиха палецът и показалецът ми. Тогава не можеше да пия или да се мажа с лекарства заради плода, беше противопоказно. Сега, почти две години след като родих, не мога да се отърва от тези гъбички. От една седмица на показалеца и средния пръст на другата ръка почна да ми се лющи горния слой на нокътя, не знам дали е вид гъба или нещо друго. Търся помощ от добър специалист и разчитам на вашето компетентно мнение, защото съм се мазала с какво ли не и не ми минава, а сега имам проблеми и с други пръсти.
Благодаря предварително.

Здравейте, silviya.s!

Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглеждат от всички потребители.
Ако локалното лечение не помага се преминава към системно - т.е през устата. Тези хапчета се приемат поне 3 месеца и е добре преди да се започне лечението да се направят изследвания.
Посетете специалист, за да може да се назначат необходимите изследвания и да Ви предпише таблетките.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот silviya.s » 25 Сеп 2014, 22:31

Ходих на лекар, направиха ми изследване и се оказа, че не са гъбички. Прекалено мокрене, използване на силни битови препарати са евентуалните причинители. Казаха ми да мажа пръстите си от ставата към ноктите и трябва да имам подобрение
silviya.s
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2014, 16:08

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Сеп 2014, 15:21

silviya.s написа:Ходих на лекар, направиха ми изследване и се оказа, че не са гъбички. Прекалено мокрене, използване на силни битови препарати са евентуалните причинители. Казаха ми да мажа пръстите си от ставата към ноктите и трябва да имам подобрение

Здравейте, silviya.s!

След като сте посетила дерматолог следвайте съветите на лекуващия си лекар. Опитайте се да се приучите да използвате защитни ръкавици, но без талк.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта