Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот kometa » 09 Яну 2015, 17:48

Здравейте,

От около два месеца имам проблем с нокътя на левия палец на крака. Явно от неудобни обувки, получих силна болка в основата на нокътя, но без синини или подуване. Нокътя ми спря да расте и формата му като че ли се видоизмени. Никога не съм имала проблеми с гъбички по краката, или каквото и да е възпаление.
Бих искала да спомена, че съм била на три процедури по иглотерапия, където имах игли, забодени по краката - има ли възможност от това да съм получила някакво възпаление?

Изненадва ме това неприятно положение, понякога чувствам палеца си като изтръпнал. Но си стои така без да се получи подобрение или влошаване. Не знам какво би помогнало. Изпращам Ви снимка ( на двата палеца за сравнение ). Надявам се да получа някакъв съвет, защото съм градинар по професия и през март започвам усилена работа навън и този проблем може да се влоши.

Изображение

Благодаря Ви предварително!
kometa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Ное 2014, 23:52

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vili34 » 11 Яну 2015, 02:01

Здравейте,детето ми е на 3 год.и 6 месеца. Преди 2 год започнаха проблемите с ноктите на краката-започна от големият пръс нокатът да се отделя от половината.Ходихме на кожен лекар той каза че е липса на витамини,мазах я с някакво кремче с витамини не помогна.Направихме изследвания,оказа се че са гъбички.Изписаха лечение 6 мес.с Низорал пак не помогна.Направих нови изследвания казаха че няма гъбички и почнахме лечение с Урго гел за гъбички и чупливи нокти.След 10 мес.подобрението беше само че ноктите и малко се втвърдиха.
Но ноктите на малките прасти в края си останаха много удебелени а всички останали са целите на черти сякаш са изтрити с груба пила.На средните прасти ноктите започнаха да растат навътре към месото.
Моля ви с какво да я мажа с какво да я лекувам?
Може ли да пробвам да я мажа с йод всяка вечер?
Наистина незнам къде вече да ходя с какво да я лекувам и към кого да се обърна за помощ.
Благодаря
vili34
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2015, 01:38

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2015, 16:38

kometa написа:Здравейте,

От около два месеца имам проблем с нокътя на левия палец на крака. Явно от неудобни обувки, получих силна болка в основата на нокътя, но без синини или подуване. Нокътя ми спря да расте и формата му като че ли се видоизмени. Никога не съм имала проблеми с гъбички по краката, или каквото и да е възпаление.
Бих искала да спомена, че съм била на три процедури по иглотерапия, където имах игли, забодени по краката - има ли възможност от това да съм получила някакво възпаление?

Изненадва ме това неприятно положение, понякога чувствам палеца си като изтръпнал. Но си стои така без да се получи подобрение или влошаване. Не знам какво би помогнало. Изпращам Ви снимка ( на двата палеца за сравнение ). Надявам се да получа някакъв съвет, защото съм градинар по професия и през март започвам усилена работа навън и този проблем може да се влоши.

Изображение

Благодаря Ви предварително!

Здравейте, kometa!

Не виждам нещо притеснително, от снимката която сте споделил! Съвсем ли не расте нокътната плочка? Възможно е след травмата временно по-скоро да се е забавил растежа!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2015, 16:44

vili34 написа:Здравейте,детето ми е на 3 год.и 6 месеца. Преди 2 год започнаха проблемите с ноктите на краката-започна от големият пръс нокатът да се отделя от половината.Ходихме на кожен лекар той каза че е липса на витамини,мазах я с някакво кремче с витамини не помогна.Направихме изследвания,оказа се че са гъбички.Изписаха лечение 6 мес.с Низорал пак не помогна.Направих нови изследвания казаха че няма гъбички и почнахме лечение с Урго гел за гъбички и чупливи нокти.След 10 мес.подобрението беше само че ноктите и малко се втвърдиха.
Но ноктите на малките прасти в края си останаха много удебелени а всички останали са целите на черти сякаш са изтрити с груба пила.На средните прасти ноктите започнаха да растат навътре към месото.
Моля ви с какво да я мажа с какво да я лекувам?
Може ли да пробвам да я мажа с йод всяка вечер?
Наистина незнам къде вече да ходя с какво да я лекувам и към кого да се обърна за помощ.
Благодаря

Здравейте, vili34!

Можете ли да приложите снимки в е-мейла ми?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vili34 » 13 Яну 2015, 00:58

Здравейте доктор Тодева,
изпратих на email снимките които искахте.Благодаря Ви предварително за отделеното време,и разчитам на Вашето мнение
vili34
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2015, 01:38

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Яну 2015, 14:23

vili34 написа:Здравейте доктор Тодева,
изпратих на email снимките които искахте.Благодаря Ви предварително за отделеното време,и разчитам на Вашето мнение

Здравейте, vili34!

Разгледах снимките, които приложихте в е-емейла. Не виждам нещо притеснително от тях. Промените, които има детето на ноктите според мен се дължат на суха нокътна плочка.
Предлагам Ви да използвате два пъти дневно Колд крем на Авен.
След един месец ми пишете отново!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vili34 » 14 Яну 2015, 15:57

Много ви благодаря за отговора доктор Тодева.Веднага ще го купя и започвам да я мажа.След 1 месец ще Ви кажа какви са резултатите.А удебеляването на ноктите на малките прасчета на какво може да се дължи?
vili34
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2015, 01:38

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Яну 2015, 16:08

vili34 написа:Много ви благодаря за отговора доктор Тодева.Веднага ще го купя и започвам да я мажа.След 1 месец ще Ви кажа какви са резултатите.А удебеляването на ноктите на малките прасчета на какво може да се дължи?

Най-вероятно това е нормална анатомична разновидност!
Не се притеснявайте!
Ще очаквам Вашия отговор!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Елена Ефремова » 19 Яну 2015, 17:28

Здравейте, подуват ми се три пръстта на дясната ръка в областта на кожичките, зачервено е самите кожички не израстват или изсъхват и падат. Усеща се като сърбеж и болка по някой път при натиск излиза бяла консистенция приличаща на гной. Също така ноктите на тези пръсти израстват с релефна повърхност. Мажа ги вечерно време с маз съдържаща гентамицин, но това дава временен резултат от една седмица.
Елена Ефремова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2015, 17:19

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Яну 2015, 18:27

Елена Ефремова написа:Здравейте, подуват ми се три пръстта на дясната ръка в областта на кожичките, зачервено е самите кожички не израстват или изсъхват и падат. Усеща се като сърбеж и болка по някой път при натиск излиза бяла консистенция приличаща на гной. Също така ноктите на тези пръсти израстват с релефна повърхност. Мажа ги вечерно време с маз съдържаща гентамицин, но това дава временен резултат от една седмица.

Здравейте, Елена Ефремова!

Възможно ли е да приложите снимки?
Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта