Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Galq84 » 31 Яну 2015, 15:40

Здравейте! Вапроса ми е за 5 годишната ми дащеря , която има проблем с ноктите на рацете и краката. Расте и нокат отолу здрав а от горе е с бяла ивица и пада нокатя? Вследствие на какво незнам . Демември по антибиотик-Лекоклар и се обрина с инфекцията "рака,крак уста" , незнаем дали е от него не сме я тествали . получи се след 10 дни след като спря антибоитика . А сега Януари пак настина и пак антибиотик пие Панцеф .
Прикачени файлове
10945966_10203564350856618_1840017087_n.jpg
10945966_10203564350856618_1840017087_n.jpg (88.17 KiB) Прегледано 1018 пъти
Galq84
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2015, 15:19

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Фев 2015, 12:56

Galq84 написа:Здравейте! Вапроса ми е за 5 годишната ми дащеря , която има проблем с ноктите на рацете и краката. Расте и нокат отолу здрав а от горе е с бяла ивица и пада нокатя? Вследствие на какво незнам . Демември по антибиотик-Лекоклар и се обрина с инфекцията "рака,крак уста" , незнаем дали е от него не сме я тествали . получи се след 10 дни след като спря антибоитика . А сега Януари пак настина и пак антибиотик пие Панцеф .

Здравейте, Galq84!

Болестта ръка-крак-уста е вирусно заболяване и няма нищо общо с приемът на антибиотици!
Проблемът с ноктите най-вероятно е от честото боледуване на детето.
Тя приема ли комбиниран препарат от витамини и минерали? Как и с какво се храни?
Извинявам се забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот monika.milusheva » 27 Фев 2015, 00:05

Здравейте,ще Ви разкажа накратко за моят проблем.Бях с ноктопластика с гел повече от 2 години.Преди нова година я махнах и както очаквах ноктите ми бяха в отчаяно състояние-дори изпитвах болка,която обаче беше поносима.От около 1 седмица на нокътя на безименният и малкия пръст на лявата ръка се появи нещо като червена линия,точно на нивото,до което беше израсъл гелът.Мислех,че са гъбички и ги мажех с Нистатин.Сега вече ноктите ми са наполовина червено-сини,а болката е доста силна.Тъй като идват почивни дни си мисля,че няма да успея да намеря дерматолог.За това моля за помощ Вас.Ще прикача снимка-съжалявам за лошото качество.В действителност положението е по-лошо.
Прикачени файлове
11014774_10202973791465616_1760042678_n.jpg
11014774_10202973791465616_1760042678_n.jpg (65.41 KiB) Прегледано 976 пъти
monika.milusheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2015, 23:56

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот krisichka_ » 17 Мар 2015, 19:05

Здравейте имам ужасно цепещи се и чуплви нокти и от два дни използвам йодова тинктура всяка вечер се мажа а след това се мажа с маслото за нокти на Икаров но навсякъде пише че този йод не бива да се използва с етерични масла а това масло на Икаров съдържа такива .. Има ли проблем да спра ли да ги използвам заедно ?
krisichka_
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2015, 19:01

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот radka_djibova » 25 Мар 2015, 14:07

Здравейте!Имам детенце на година и 4 месец.Ноктите на голямото пръстче на крачетата са като напукани,днес на консултацията личния лекар каза че са гъбички и предписа ЕКЗОДЕРИЛ. Винаги сме купували обувки от естествена кожа,както и чорапи от естествени материи.Може ли ЛЛ да е сгрешил в диагнозата и това лекува ли се?Какви мерки да предприема за по-бързото оздравяване,Благодаря за отделеното време.
radka_djibova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Мар 2015, 13:59

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот rodeo belle » 01 Апр 2015, 03:56

Здравейте,
по природа имам силни и здрави нокти, които не се чупят дори и при работата ми зад бара. Но от година насам имам необикновен проблем с единия нокът (средния на дясната ръка), за който не намирам никаква информация из интернет: Нокътят расте сякаш на два еднакво дебели пласта и горният винаги се олющва, като оставя долният много тънък и той се счупва. Колкото и късо да го отрежа, колкото и перфектно да го изпиля, е въпрос на време и малко като израсне, пак се разцепва на два пласта. Само у този нокът е проблемът и никакви заздравители не ми помагат. Имате ли някаква идея на какво може да се дължи и как мога да го излекувам?
rodeo belle
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Апр 2015, 03:26

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2015, 11:29

monika.milusheva написа:Здравейте,ще Ви разкажа накратко за моят проблем.Бях с ноктопластика с гел повече от 2 години.Преди нова година я махнах и както очаквах ноктите ми бяха в отчаяно състояние-дори изпитвах болка,която обаче беше поносима.От около 1 седмица на нокътя на безименният и малкия пръст на лявата ръка се появи нещо като червена линия,точно на нивото,до което беше израсъл гелът.Мислех,че са гъбички и ги мажех с Нистатин.Сега вече ноктите ми са наполовина червено-сини,а болката е доста силна.Тъй като идват почивни дни си мисля,че няма да успея да намеря дерматолог.За това моля за помощ Вас.Ще прикача снимка-съжалявам за лошото качество.В действителност положението е по-лошо.

Здравейте, monika.milusheva!

Въпреки лошото качество на снимката смятам, че най-вероятно има инфекция, но каква точно е, е трудно да се каже. Предполагам, че проблемът Ви вече е решен и сте посетила дерматолог.
Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди месец и половина - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрава!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2015, 11:34

krisichka_ написа:Здравейте имам ужасно цепещи се и чуплви нокти и от два дни използвам йодова тинктура всяка вечер се мажа а след това се мажа с маслото за нокти на Икаров но навсякъде пише че този йод не бива да се използва с етерични масла а това масло на Икаров съдържа такива .. Има ли проблем да спра ли да ги използвам заедно ?

Здравейте, krisichka_!

Използвайте само маслото за нокти.
Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди месец и половина - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрава!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2015, 11:38

radka_djibova написа:Здравейте!Имам детенце на година и 4 месец.Ноктите на голямото пръстче на крачетата са като напукани,днес на консултацията личния лекар каза че са гъбички и предписа ЕКЗОДЕРИЛ. Винаги сме купували обувки от естествена кожа,както и чорапи от естествени материи.Може ли ЛЛ да е сгрешил в диагнозата и това лекува ли се?Какви мерки да предприема за по-бързото оздравяване,Благодаря за отделеното време.

Здравейте, radka_djibova!

Можете ли да приложите снимки, за да се ориентирам, разбира се ако проблемът все още е актуален?
Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди месец и половина - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрави!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2015, 11:40

rodeo belle написа:Здравейте,
по природа имам силни и здрави нокти, които не се чупят дори и при работата ми зад бара. Но от година насам имам необикновен проблем с единия нокът (средния на дясната ръка), за който не намирам никаква информация из интернет: Нокътят расте сякаш на два еднакво дебели пласта и горният винаги се олющва, като оставя долният много тънък и той се счупва. Колкото и късо да го отрежа, колкото и перфектно да го изпиля, е въпрос на време и малко като израсне, пак се разцепва на два пласта. Само у този нокът е проблемът и никакви заздравители не ми помагат. Имате ли някаква идея на какво може да се дължи и как мога да го излекувам?

Здравейте, rodeo belle!

Можете ли да приложите снимки, за да се ориентирам, разбира се ако проблемът все още е актуален? Избройте какво сте използвала и какво използвате в момента? Имате ли някакви заболявания?
Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди месец и половина - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрава!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта