Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот jbc1 » 09 Сеп 2015, 00:50

Здравейте имам доста странен проблем с ноктите на палците на ръцете.Имам някакви бели участъци в края на нокътя и след като ги изрежа като ръстът ме болят до един период после спира да ме боли докато пак не ги изрежа и така безкраен кръговрат.Ето снимка http://prikachi.com/images.php?images/806/8346806d.jpg
jbc1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2015, 00:44

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Сеп 2015, 14:04

jbc1 написа:Здравейте имам доста странен проблем с ноктите на палците на ръцете.Имам някакви бели участъци в края на нокътя и след като ги изрежа като ръстът ме болят до един период после спира да ме боли докато пак не ги изрежа и така безкраен кръговрат.Ето снимка http://prikachi.com/images.php?images/806/8346806d.jpg

Здравейте, jbc1!

Видях снимката, която сте приложили. Най-вероятно имате онихолиза - така се нарича разслояването на нокътната плочка.
Причините могат да са много и разнообразни. Съветът ми е да посетите кожен лекар, за да се установи какво провокира проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот di1985 » 14 Сеп 2015, 16:30

IMG_20150914_162413.jpg
IMG_20150914_162413.jpg (16.55 KiB) Прегледано 685 пъти
Здравейте,от около месец ,два се появи някакво забелване на нокътя на палеца ми.Има подуване, болка и сърбеж,понякога по-слабо изразени.Прилагам и снимка,качеството е лошо,но се надявам,че ще добиете представа.
di1985
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 16:08

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот me4e » 31 Окт 2015, 20:31

Аз имам от скоро проблем... До на най горната част на пръстите на ръцете ми, преди нокътя ми е зачервено и подуто и има ситна пъпчица ... Първо беше само на едния пръст на дясната ръка а сега е на няколко пръста на двете ръце... Страшно сърби а и много ме боли ...
Можете ли да ми кажете какво е ?
me4e
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2015, 20:25

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Ное 2015, 10:47

di1985 написа:
IMG_20150914_162413.jpg
Здравейте,от около месец ,два се появи някакво забелване на нокътя на палеца ми.Има подуване, болка и сърбеж,понякога по-слабо изразени.Прилагам и снимка,качеството е лошо,но се надявам,че ще добиете представа.

Здравейте, di1985!

Имате данни за инфекция! Ако проблема все още не е преминал ще трябва да посетите лекар и да се проведе лечение!
Извинявам се за забавянето на отговора, но имах здравословни проблеми и нямаше как да Ви отговоря по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Ное 2015, 10:49

me4e написа:Аз имам от скоро проблем... До на най горната част на пръстите на ръцете ми, преди нокътя ми е зачервено и подуто и има ситна пъпчица ... Първо беше само на едния пръст на дясната ръка а сега е на няколко пръста на двете ръце... Страшно сърби а и много ме боли ...
Можете ли да ми кажете какво е ?

Здравейте, me4e!

Описанието на проблема е недостатъчно! Приложете снимка, за да мога да Ви бъда полезна!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот baltovaa » 11 Ное 2015, 17:27

Здравейте,имам проблем с нокъта на крака -зачервил се е ,боли и все едно има гной-просто като го натисна излиза секрет. Преди години с хирургическа намеса се оправих,но сега не искам пак:( какво да правя? Мисля ,че не е причина нокътя,защото не е забит,а по скоро пт живеца,защото по отдолу идват нещата... Бременна съм и незнам какво мога да използвам като препарати? Сега съм го наложила с риванол:( ще съм благодарна ако ми дадете съвет...
baltovaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2015, 17:23

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2015, 11:29

baltovaa написа:Здравейте,имам проблем с нокъта на крака -зачервил се е ,боли и все едно има гной-просто като го натисна излиза секрет. Преди години с хирургическа намеса се оправих,но сега не искам пак:( какво да правя? Мисля ,че не е причина нокътя,защото не е забит,а по скоро пт живеца,защото по отдолу идват нещата... Бременна съм и незнам какво мога да използвам като препарати? Сега съм го наложила с риванол:( ще съм благодарна ако ми дадете съвет...

Здравейте, baltovaa!

Ще може ли да приложите снимка? Имате ли някакви заболявания?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот irinairina1 » 04 Дек 2015, 15:17

Здравейте д-р Тодева,

бих желала да се консултирам с Вас за един проблем. Преди една седмица на големият пръст, нокътят на левия ми крак започнах да имам леко "усещане" в края на пръста, не е болезнено, но сякаш леко дискомфортно, тече някаква течност или е прозрачна, на моменти е като желирана и много бледо кафява, вече мина седмица но този проблем и дискомфорт продължава, не е враснал нокътя, спокойно се отделя в края, правих компреси с реванол, йодасепт, но продължава...незнам към какъв специалист да се обърна и трябва ли това да ме притеснява, но мина цяла седмица и проблемът продължава? Не мога да определя дали има промяна на цвета, ако кажа, че има то не е гаранция, че не е от внушение... :grin: Ще Ви бъда безкрайно благодарна, ако ми дадете съвет как да постъпя в настоящата ситуация? Благодаря Ви предварително!

Поздрави,
Ирина
irinairina1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2015, 15:06

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Дек 2015, 12:31

irinairina1 написа:Здравейте д-р Тодева,

бих желала да се консултирам с Вас за един проблем. Преди една седмица на големият пръст, нокътят на левия ми крак започнах да имам леко "усещане" в края на пръста, не е болезнено, но сякаш леко дискомфортно, тече някаква течност или е прозрачна, на моменти е като желирана и много бледо кафява, вече мина седмица но този проблем и дискомфорт продължава, не е враснал нокътя, спокойно се отделя в края, правих компреси с реванол, йодасепт, но продължава...незнам към какъв специалист да се обърна и трябва ли това да ме притеснява, но мина цяла седмица и проблемът продължава? Не мога да определя дали има промяна на цвета, ако кажа, че има то не е гаранция, че не е от внушение... :grin: Ще Ви бъда безкрайно благодарна, ако ми дадете съвет как да постъпя в настоящата ситуация? Благодаря Ви предварително!

Поздрави,
Ирина

Здравейте, irinairina1!

Най-добре е да посетите кожен лекар, ако нямате такава възможност покажете проблема на личния лекар и той ще прецени дали има място за притеснение!
Ако желаете приложете снимка, така бих могла да се ориентирам по-добре!
Бъдете здрава! Весели празници!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта