Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ивето » 13 Фев 2016, 17:47

Здравейте, д-р Тодева!
Имам един въпрос, който е свързан с дъщеря ми и се надявам да ми помогнете!
Дъщеря ми е на 9г. и преди две години ноктите й започнаха да не растат. Преди това си и растяха и всяка седмица сме рязали ноктите. Сега има нокти, няма наличие на гъбички, но не растат. Все едно са дълбоко изрязани. Консултирахме се с педиатри и всеки казва различно. Пила е Coxamin kinder един курс и няма ефект. Скоро й изписаха витамин А, но като прочетох, не бива да се приема от деца и го спрях. Взела е от него само 2 таблетки. Моля да ми помогнете! На какво се дължи това и как да се справим с проблема?
Благодаря Ви предварително! Всичко най-добро!
С уважение: И. Асенова
Ивето
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Фев 2016, 17:27

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Фев 2016, 18:48

Ивето написа:Здравейте, д-р Тодева!
Имам един въпрос, който е свързан с дъщеря ми и се надявам да ми помогнете!
Дъщеря ми е на 9г. и преди две години ноктите й започнаха да не растат. Преди това си и растяха и всяка седмица сме рязали ноктите. Сега има нокти, няма наличие на гъбички, но не растат. Все едно са дълбоко изрязани. Консултирахме се с педиатри и всеки казва различно. Пила е Coxamin kinder един курс и няма ефект. Скоро й изписаха витамин А, но като прочетох, не бива да се приема от деца и го спрях. Взела е от него само 2 таблетки. Моля да ми помогнете! На какво се дължи това и как да се справим с проблема?
Благодаря Ви предварително! Всичко най-добро!
С уважение: И. Асенова

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ивето » 14 Фев 2016, 22:40

2016-02-14 21.29.43.jpg
2016-02-14 21.29.43.jpg (45.2 KiB) Прегледано 642 пъти
Последна промяна Ивето на 14 Фев 2016, 22:46, променена общо 1 път
Ивето
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Фев 2016, 17:27

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ивето » 14 Фев 2016, 22:44

[quote="Ивето"]Опитвам се да кача снимки, но ми казва, че файлът е много голям!Макар, че виждам прикачен файл. Ще ви изпратя на и-мейла, ако не се вижда снимка.
Ивето
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Фев 2016, 17:27

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Фев 2016, 12:11

Ивето написа:
Ивето написа:Опитвам се да кача снимки, но ми казва, че файлът е много голям!Макар, че виждам прикачен файл. Ще ви изпратя на и-мейла, ако не се вижда снимка.

Здравейте!

Ноктите на краката засегнати ли са? Има ли проблем с косата или проблема е изолиран само на ноктите на ръцете?
Не е изключено тя да ги изгризва! Какво е мнението Ви по този въпрос?
От снимката не видях нещо притеснително!
Ако желаете може да изпратите снимки и на е-мейла ми!
Необходима ми е и малко повече информация за детето!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Bibi89 » 19 Фев 2016, 19:48

Здравейте д-р Тодева, дъщеря(1 г. 6 м.) ми според мен е с гъбички по ноктите на краката. Забелязах удебеляване и повишена твърдост към ронливост на нокътя на палеца преди месец. Тогава помислих, че е странно, но не се сетих за гъбички. Сега гледам, че и е покафенял нокътя на единия палец и се притесних, защото се сетих, че тя нон стоп ходи със запаряващи обувки. Дори и вкъщи за да не се пързаля, сменяхме и чорапите като ги усетим, че са влажни, но не предположих, че може да развие гъбички от това. Сега съжалявам. Бихте ли ни помогнала?
Bibi89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2016, 19:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Фев 2016, 11:43

Bibi89 написа:Здравейте д-р Тодева, дъщеря(1 г. 6 м.) ми според мен е с гъбички по ноктите на краката. Забелязах удебеляване и повишена твърдост към ронливост на нокътя на палеца преди месец. Тогава помислих, че е странно, но не се сетих за гъбички. Сега гледам, че и е покафенял нокътя на единия палец и се притесних, защото се сетих, че тя нон стоп ходи със запаряващи обувки. Дори и вкъщи за да не се пързаля, сменяхме и чорапите като ги усетим, че са влажни, но не предположих, че може да развие гъбички от това. Сега съжалявам. Бихте ли ни помогнала?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Bibi89 » 22 Фев 2016, 14:44

[attachment=0]DSC01707.JPG[/attachment][attachment=1]DSC01703.JPG[/attachment][quote="Dr Violina Todeva"][quote="Bibi89"]Здравейте д-р Тодева, дъщеря(1 г. 6 м.) ми според мен е с гъбички по ноктите на краката. Забелязах удебеляване и повишена твърдост към ронливост на нокътя на палеца преди месец. Тогава помислих, че е странно, но не се сетих за гъбички. Сега гледам, че и е покафенял нокътя на единия палец и се притесних, защото се сетих, че тя нон стоп ходи със запаряващи обувки. Дори и вкъщи за да не се пързаля, сменяхме и чорапите като ги усетим, че са влажни, но не предположих, че може да развие гъбички от това. Сега съжалявам. Бихте ли ни помогнала?[/quote]
Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева[/quote]

Здравейте, ето снимки. Слагаме и крачетата във вода със ода за 10-15 минути и я мажем със сребърна вода и оцет, да престои за няколко часа с тях, но като че ли са по-жълти станали :( и не знаем с какво да я мажем, тъй като е много малка, а повечето лекарства не са за толкова малки деца. Освен това педиатърката каза да я мажем с ламизил, но според мен той не е за такива гъбички по ноктите доколкото разбрах от листовката, а и не е за малки деца. Плочката на малкия пръст въпреки, че няма видими признаци за гъбички, като останалите, се е изострила посредата цялата.

Поздрави Биляна
Прикачени файлове
DSC01707.JPG
DSC01707.JPG (60.16 KiB) Прегледано 643 пъти
DSC01703.JPG
DSC01703.JPG (51.75 KiB) Прегледано 643 пъти
Bibi89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2016, 19:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Фев 2016, 12:59

Bibi89 написа:
DSC01707.JPG
DSC01703.JPG
Dr Violina Todeva написа:
Bibi89 написа:Здравейте д-р Тодева, дъщеря(1 г. 6 м.) ми според мен е с гъбички по ноктите на краката. Забелязах удебеляване и повишена твърдост към ронливост на нокътя на палеца преди месец. Тогава помислих, че е странно, но не се сетих за гъбички. Сега гледам, че и е покафенял нокътя на единия палец и се притесних, защото се сетих, че тя нон стоп ходи със запаряващи обувки. Дори и вкъщи за да не се пързаля, сменяхме и чорапите като ги усетим, че са влажни, но не предположих, че може да развие гъбички от това. Сега съжалявам. Бихте ли ни помогнала?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте, ето снимки. Слагаме и крачетата във вода със ода за 10-15 минути и я мажем със сребърна вода и оцет, да престои за няколко часа с тях, но като че ли са по-жълти станали :( и не знаем с какво да я мажем, тъй като е много малка, а повечето лекарства не са за толкова малки деца. Освен това педиатърката каза да я мажем с ламизил, но според мен той не е за такива гъбички по ноктите доколкото разбрах от листовката, а и не е за малки деца. Плочката на малкия пръст въпреки, че няма видими признаци за гъбички, като останалите, се е изострила посредата цялата.

Поздрави Биляна

Здравейте, Bibi89!

Мисля, че проблемът не е гъбички поне до колкото се вижда от снимките! Съветвам Ви да не използвате запарващите обувки и да продължите да сменяте често чорапките. Вземете крем дермазин и използвайте 1 път дневно за 7 дни, след което ми пишете отново. Най-добре е да мажете вечер преди сън.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот cer » 11 Апр 2016, 10:47

Здравейте д-р Тодева,от двете страни на нокътната ми плочка се появиха вроговявания,които изрязвам с ножчето за кожички,но доста често се възпаляват и са много болезнени.по принцип кожата ми е много суха,дори намазана усещам нещо като мравучкане от сухота. Моля Ви за съвет.Благодаря предварително
cer
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2014, 11:11

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта