Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот kristina_8709 » 02 Дек 2016, 16:15

Здравейте!Детето ми е на 3 годинки и от скоро ноктите на ръцете му се промениха.Единия дори ще падне.Прилагам снимка,защото не мога да обясня какво е.
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот kristina_8709 » 03 Дек 2016, 13:36

kristina_8709 написа:Здравейте!Детето ми е на 3 годинки и от скоро ноктите на ръцете му се промениха.Единия дори ще падне.Прилагам снимка,защото не мога да обясня какво е.
Прикачени файлове
rsz_1dsc_1289.jpg
rsz_1dsc_1289.jpg (77.01 KiB) Прегледано 617 пъти
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Дек 2016, 12:45

kristina_8709 написа:
kristina_8709 написа:Здравейте!Детето ми е на 3 годинки и от скоро ноктите на ръцете му се промениха.Единия дори ще падне.Прилагам снимка,защото не мога да обясня какво е.

Здравейте!

Възможно е да е имало предхождаща травма или т.нар. гризане на нокти. Съветвам ви да се консултирате и с лекар, за да може да се назначат и профилактични изследвания.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот марчела2002 » 07 Яну 2017, 13:23

Здравейте,д-р Тодева!Скоро моята дъщеря на 4.7 г. преболедува коксаки вирус- ръка ,крак ,стъпало.Минали са оттогава 20 дни.На 10-я ден започнаха да и се белят пръстите на крачетата(сериозно) заедно с петите,на ръцете е съвсем символично.Пъпките по тялото буквално наподобяваха варицела,беше страховито!Тя е и с атопия ,та нещата са комплицирани.Забелязах,че на палеца на крака започна леко отлепване на нокътната плочка,а и няколко бели хоризонтални линии по ноктите на ръцете и краката.По принцип откак е родена,ноктите на единия и крак леко се цепят (другаде -не),а сега след вируса,положението е трагично.Какво бихте препоръчали за вътрешен прием,както и за мазане.До сега съм използвала само невен маз и малко рибчо.Благодаря предварително.
марчела2002
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Яну 2017, 13:09

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nadyahay.day » 08 Яну 2017, 04:02

Здравейте, от известно време имам тъмна черта на палеца на ръката ми четох в интернет и пише че може да е меланом в чужбина съм и тук няма да ми обърнат внимание за това. Има ли от какво да се притеснявам?
nadyahay.day
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2017, 03:45

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 12:24

марчела2002 написа:Здравейте,д-р Тодева!Скоро моята дъщеря на 4.7 г. преболедува коксаки вирус- ръка ,крак ,стъпало.Минали са оттогава 20 дни.На 10-я ден започнаха да и се белят пръстите на крачетата(сериозно) заедно с петите,на ръцете е съвсем символично.Пъпките по тялото буквално наподобяваха варицела,беше страховито!Тя е и с атопия ,та нещата са комплицирани.Забелязах,че на палеца на крака започна леко отлепване на нокътната плочка,а и няколко бели хоризонтални линии по ноктите на ръцете и краката.По принцип откак е родена,ноктите на единия и крак леко се цепят (другаде -не),а сега след вируса,положението е трагично.Какво бихте препоръчали за вътрешен прием,както и за мазане.До сега съм използвала само невен маз и малко рибчо.Благодаря предварително.

Здравейте!

Може ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 12:26

nadyahay.day написа:Здравейте, от известно време имам тъмна черта на палеца на ръката ми четох в интернет и пише че може да е меланом в чужбина съм и тук няма да ми обърнат внимание за това. Има ли от какво да се притеснявам?

Здравейте!

Може ли да приложите снимки, за да се ориентирам?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот SunRain » 06 Мар 2017, 21:22

Здравейте, имам проблем с палците на краката. На еиният ми палец нокътя падна и сега излиза нов. Самите нокти са като набръчкани.

2017-03-06_20.18.14.jpg
2017-03-06_20.18.14.jpg (341.07 KiB) Прегледано 481 пъти


2017-03-06_20.17.44.jpg
2017-03-06_20.17.44.jpg (332.67 KiB) Прегледано 481 пъти
SunRain
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2015, 19:03

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:59

SunRain написа:Здравейте, имам проблем с палците на краката. На еиният ми палец нокътя падна и сега излиза нов. Самите нокти са като набръчкани.

2017-03-06_20.18.14.jpg


2017-03-06_20.17.44.jpg

Здравейте!

Поне по това, което се вижда от снимките е възможно да имате гъбична инфекция! Този тип инфекция обикновено се лекува с лекарства през устата и само мазането не помага! Съветвам Ви лично да посетите кожен лекар, да се направят преглед и тестове и така да започнете лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот PeaceAndHope » 20 Мар 2017, 17:28

Здравейте! Имам следния проблем - струва ми се ,че нокътната плочка много лесно се отделя от нокътното легло -това се получава при по-груб допир с остри предмети -когато предметът влезе под свободния край на нокътя . Вледствие на това свободния край на нокътя се измества надолу , променя се формата на нокътното легло (имам предвид много малка част , по-малко от милиметър). Това , което ме притеснява е ,че при всеки по -груб досег на частта под свободния край на нокътя с остър предмет , това се получава. Ръцете ми често са студени ,трудно се оросяват , много често посиняват и почервеняват от студа, дори имаше периоди през зимата ,когато се подуваха и разраняваха( състояние , което аз сметнах за студова алергия). Цветът на ноктите ми не е еднакъв по цялата нокътна плочкс,някои нокти са леко сини в основата и под свобония край и на 2-3 нокътя има леко хлътване в основата, което се получи след студовата алергия .Какво бихте ми препоръчали , за да се заздрави връзката между нокътното легло и нокътната плочка , за да е по-плътно прилепнала нокътната плочка към нокътното легло и да не се отделя , както описах по-горе. Извинявам се за обърканите обяснения , но ми е трудно да опиша проблема . Не мога да приложа снимки ,има някакъв проблем .Благодаря Ви предварително !
PeaceAndHope
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Мар 2017, 16:39

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron