Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Мар 2014, 16:09

Тук може да зададете въпроси за проблеми и заболявания на ноктите. Нека заедно да намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Emiliya73 » 25 Мар 2014, 00:28

Здравейте,
Имам възпален нокът на ръката (на средния пръст), по-точно на границата на нокътя. Мисля, че възпалението започна преди седмица от една стърчаща кожичка (така наречения живак), която я отрязах, но се възпали. Сега набира гной, червено и подуто е и много болезнено, Пия антибиотик, защото имам лоша кашлица, вече 4 дни, но не ми помага на нокътя. Слагам му ихтиол 2-3 пъти дневно, но не се успокоява.
Какво бихте ми препоръчали?
Благодаря предварително!
Emiliya73
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Мар 2014, 00:16

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Мар 2014, 13:45

Emiliya73 написа:Здравейте,
Имам възпален нокът на ръката (на средния пръст), по-точно на границата на нокътя. Мисля, че възпалението започна преди седмица от една стърчаща кожичка (така наречения живак), която я отрязах, но се възпали. Сега набира гной, червено и подуто е и много болезнено, Пия антибиотик, защото имам лоша кашлица, вече 4 дни, но не ми помага на нокътя. Слагам му ихтиол 2-3 пъти дневно, но не се успокоява.
Какво бихте ми препоръчали?
Благодаря предварително!

Здравейте, Emiliya73!

Кой е антибиотика, който приемате? Можете ли да изпратите снимка?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Galina86 » 07 Апр 2014, 16:15

Здравейте. От 7 години имам проблем с нокътя на палеца на левия крак. До сега НЕ съм имала проблем с врастнат нокът или гъбички. Всичко започна преди близо 7 години, през лятото, когато получих подуване и зачервяване около нокътя (където е живеца и от външна страна до нокътя), много ме болеше, помислих, че съм го ударила или пресрещнала. Направихме снимка, всичко беше наред. Но продължи да ме боли. Нокътя спря да расте за няколко месеца. Нямаше промяна в цвят, форма, структура...След това изчезнаха тези подутини, постепенно започна да расте (от време на време имаше болка), но не го изрязвах, за да се уверя дали расте. Показа се нов нокът (около 3мм) и пак спря да расте за няколко месеца. След това започна да расте нов нокът (трети, като другите си стояха). Пак порастна 3мм и спря да расте. Накрая израстна 4 нокът, междувременно не мога да отрека, че и доста често се случваше през тези години да си ритна пръста или точно по него да ме настъпят (аз съм детска учителка и в игрите с децата доста ми постада пръста). Започна да секретира и да боли, взех секрет и го занесох в лаборатория, установиха се гъбички. Започнах да мажа с Фусикорт, уж всичко се оправи. Изчезна и доста неприятната и остра миризма от пръста, нямаше секрет. Започнах да мажа с Вишиневски маз, новият нокът израстна почти до края (старите, които се бяха натрупали с трудност изрязвах, понеже бяха един върху друг). Помислих си, че всичко ще се оправи, но уви дали от постоянното настъпване по пръста ми (от детето ми, което много обича да настъпва хората след като проходи) или не знам от какво (беше се появила ужасна миризма от краката ми и на мъжът ми, която туширахме със сода бикарбонат в обувките и спрейове за гъбички) нещата се влошиха от януари месец. Стигна се до там, че не можех да стъпвам, болеше ме пръстта денонощно, вечер вземах болкоуспокояваши таблетки, киснех в смрадлика, мазах с ихтиол. Отидох на педикюр и ми изрязаха останалите 5мм от старите нокти и забитият в месото нокът. Мазах с йод и вишиневски няколко дена. Нямаше болка. После пак започна да боли, кожата около нокътя е изнежена, тънка, зачервена, леко сърбяща (винаги, когато си ударя пръста или ме настъпят се появява ужасна болка със сърбеж). Пак мазах с Фусикорт за 1 седмица - нямаше болка, секрет, миризма, сърбеж, червенина. Но като спрях да мажа всичко гадно се върна. Отново много ме боли. Усещам болка навътре в пръста. Исках личната ми леарка да ме прати на кожен лекар да се вземе проба да се изследва за инфекция, тя твърди, че всичко е от врастнатия нокът и ме прати на хирург да изрежат от корена една част от нокътя, че да не се забива в месото. Имам притеснения да отида, защото тук (в Габрово) мои познати са ходили за врастнат нокът при хирург и той им го маха целия нокът (не веднъж се налага). Затова пиша тук с надежда да ми кажете има ли вероятност проблемът ми да е от гъбички и да се оправи с антибиотик след вземане на проба или да отивам на хирург да режат нокът и месо и в последствие да не мога да излизам още няколко месеца. Безкрайно ще съм благодарна и признателна, ако поне ме насочите какво да предприема, защото болките са ужасни.С нетърпение ще чакам отговор.
Galina86
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2014, 15:48

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Апр 2014, 12:46

Galina86 написа:Здравейте. От 7 години имам проблем с нокътя на палеца на левия крак. До сега НЕ съм имала проблем с врастнат нокът или гъбички. Всичко започна преди близо 7 години, през лятото, когато получих подуване и зачервяване около нокътя (където е живеца и от външна страна до нокътя), много ме болеше, помислих, че съм го ударила или пресрещнала. Направихме снимка, всичко беше наред. Но продължи да ме боли. Нокътя спря да расте за няколко месеца. Нямаше промяна в цвят, форма, структура...След това изчезнаха тези подутини, постепенно започна да расте (от време на време имаше болка), но не го изрязвах, за да се уверя дали расте. Показа се нов нокът (около 3мм) и пак спря да расте за няколко месеца. След това започна да расте нов нокът (трети, като другите си стояха). Пак порастна 3мм и спря да расте. Накрая израстна 4 нокът, междувременно не мога да отрека, че и доста често се случваше през тези години да си ритна пръста или точно по него да ме настъпят (аз съм детска учителка и в игрите с децата доста ми постада пръста). Започна да секретира и да боли, взех секрет и го занесох в лаборатория, установиха се гъбички. Започнах да мажа с Фусикорт, уж всичко се оправи. Изчезна и доста неприятната и остра миризма от пръста, нямаше секрет. Започнах да мажа с Вишиневски маз, новият нокът израстна почти до края (старите, които се бяха натрупали с трудност изрязвах, понеже бяха един върху друг). Помислих си, че всичко ще се оправи, но уви дали от постоянното настъпване по пръста ми (от детето ми, което много обича да настъпва хората след като проходи) или не знам от какво (беше се появила ужасна миризма от краката ми и на мъжът ми, която туширахме със сода бикарбонат в обувките и спрейове за гъбички) нещата се влошиха от януари месец. Стигна се до там, че не можех да стъпвам, болеше ме пръстта денонощно, вечер вземах болкоуспокояваши таблетки, киснех в смрадлика, мазах с ихтиол. Отидох на педикюр и ми изрязаха останалите 5мм от старите нокти и забитият в месото нокът. Мазах с йод и вишиневски няколко дена. Нямаше болка. После пак започна да боли, кожата около нокътя е изнежена, тънка, зачервена, леко сърбяща (винаги, когато си ударя пръста или ме настъпят се появява ужасна болка със сърбеж). Пак мазах с Фусикорт за 1 седмица - нямаше болка, секрет, миризма, сърбеж, червенина. Но като спрях да мажа всичко гадно се върна. Отново много ме боли. Усещам болка навътре в пръста. Исках личната ми леарка да ме прати на кожен лекар да се вземе проба да се изследва за инфекция, тя твърди, че всичко е от врастнатия нокът и ме прати на хирург да изрежат от корена една част от нокътя, че да не се забива в месото. Имам притеснения да отида, защото тук (в Габрово) мои познати са ходили за врастнат нокът при хирург и той им го маха целия нокът (не веднъж се налага). Затова пиша тук с надежда да ми кажете има ли вероятност проблемът ми да е от гъбички и да се оправи с антибиотик след вземане на проба или да отивам на хирург да режат нокът и месо и в последствие да не мога да излизам още няколко месеца. Безкрайно ще съм благодарна и признателна, ако поне ме насочите какво да предприема, защото болките са ужасни.С нетърпение ще чакам отговор.

Здравейте, Galina 86!

Можете ли да приложите снимки? Ако е гъбична инфекция не се използват антибиотици, а противогибични лекарства.
Очаквам Вашия отговор!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Апр 2014, 15:09

Dr Violina Todeva написа:
Galina86 написа:Здравейте. От 7 години имам проблем с нокътя на палеца на левия крак. До сега НЕ съм имала проблем с врастнат нокът или гъбички. Всичко започна преди близо 7 години, през лятото, когато получих подуване и зачервяване около нокътя (където е живеца и от външна страна до нокътя), много ме болеше, помислих, че съм го ударила или пресрещнала. Направихме снимка, всичко беше наред. Но продължи да ме боли. Нокътя спря да расте за няколко месеца. Нямаше промяна в цвят, форма, структура...След това изчезнаха тези подутини, постепенно започна да расте (от време на време имаше болка), но не го изрязвах, за да се уверя дали расте. Показа се нов нокът (около 3мм) и пак спря да расте за няколко месеца. След това започна да расте нов нокът (трети, като другите си стояха). Пак порастна 3мм и спря да расте. Накрая израстна 4 нокът, междувременно не мога да отрека, че и доста често се случваше през тези години да си ритна пръста или точно по него да ме настъпят (аз съм детска учителка и в игрите с децата доста ми постада пръста). Започна да секретира и да боли, взех секрет и го занесох в лаборатория, установиха се гъбички. Започнах да мажа с Фусикорт, уж всичко се оправи. Изчезна и доста неприятната и остра миризма от пръста, нямаше секрет. Започнах да мажа с Вишиневски маз, новият нокът израстна почти до края (старите, които се бяха натрупали с трудност изрязвах, понеже бяха един върху друг). Помислих си, че всичко ще се оправи, но уви дали от постоянното настъпване по пръста ми (от детето ми, което много обича да настъпва хората след като проходи) или не знам от какво (беше се появила ужасна миризма от краката ми и на мъжът ми, която туширахме със сода бикарбонат в обувките и спрейове за гъбички) нещата се влошиха от януари месец. Стигна се до там, че не можех да стъпвам, болеше ме пръстта денонощно, вечер вземах болкоуспокояваши таблетки, киснех в смрадлика, мазах с ихтиол. Отидох на педикюр и ми изрязаха останалите 5мм от старите нокти и забитият в месото нокът. Мазах с йод и вишиневски няколко дена. Нямаше болка. После пак започна да боли, кожата около нокътя е изнежена, тънка, зачервена, леко сърбяща (винаги, когато си ударя пръста или ме настъпят се появява ужасна болка със сърбеж). Пак мазах с Фусикорт за 1 седмица - нямаше болка, секрет, миризма, сърбеж, червенина. Но като спрях да мажа всичко гадно се върна. Отново много ме боли. Усещам болка навътре в пръста. Исках личната ми леарка да ме прати на кожен лекар да се вземе проба да се изследва за инфекция, тя твърди, че всичко е от врастнатия нокът и ме прати на хирург да изрежат от корена една част от нокътя, че да не се забива в месото. Имам притеснения да отида, защото тук (в Габрово) мои познати са ходили за врастнат нокът при хирург и той им го маха целия нокът (не веднъж се налага). Затова пиша тук с надежда да ми кажете има ли вероятност проблемът ми да е от гъбички и да се оправи с антибиотик след вземане на проба или да отивам на хирург да режат нокът и месо и в последствие да не мога да излизам още няколко месеца. Безкрайно ще съм благодарна и признателна, ако поне ме насочите какво да предприема, защото болките са ужасни.С нетърпение ще чакам отговор.

Здравейте, Galina 86!

Можете ли да приложите снимки? Ако е гъбична инфекция не се използват антибиотици, а противогибични лекарства.
Очаквам Вашия отговор!

С уважение,

Здравейте, Galina 86!

Посетете кожен лекар. Уместно е да се направи микробиологично изследване. За да се реши трайно проблемът ще се наложи хирургична корекция, но преди това трябва да се овладее възпалението. Съветвам Ви да режете ноктите в равна линия, за да не се "вкопава" в нокътните гънки. Докато посетите лекар може да правите бани с тетра или много бледо розов разтвор на калиев перманганат. Не използвайте ихтиол и вишневски!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Вении » 16 Апр 2014, 12:05

Здравейте! Имам проблем с един нокът от доста време получи ми се след алергия към перилни препарати. Нокътя ми започна жестоко да се възпалява и вече дълго време не иска да се възтанови. От няколко дни го мажа с капки Екзодерил притов гъбички. Половината ми накът е бял и не расте заедно с кожата ми. Какво бихте ме посъветвали? Този отенък вече го няма.. Благодаря!
Вении
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Апр 2014, 11:54

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2014, 14:04

Вении написа:Здравейте! Имам проблем с един нокът от доста време получи ми се след алергия към перилни препарати. Нокътя ми започна жестоко да се възпалява и вече дълго време не иска да се възтанови. От няколко дни го мажа с капки Екзодерил притов гъбички. Половината ми накът е бял и не расте заедно с кожата ми. Какво бихте ме посъветвали? Този отенък вече го няма.. Благодаря!

Здравейте, Вении!

Най-вероятно проблемът с препаратите е бил предпоставка за възникване на гъбична инфекция. По-добре е да опитате първо с лечебен лак за нокти като Полинейл, но ако по време на лечението забележите влошаване или ако няма ефект след едномесечен курс задължително потърсете кожен лекар.

П.С. Премахнала съм снимката Ви, за да не се разглежда от всички потребители във форума.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Sianka » 08 Май 2014, 02:39

Здравейте, д-р Тодева!

Преди време една асансьорна врата се затвори върху пръстите ми. Счупи ги, но имаше и разкъсване на тъканите в областта на ноктите, а те самите паднаха. Всичко се оправи, но новите нокти, които израснаха - не са напълно нормални. Т.е стоят някак си вдлъбнати ( точно над местата, които бяха шити, а самите пръсти счупени ) и са по - дебели от тези на другата ми ръка. Не е особено видимо, когато сложа лак, но ужасно ме дразни.
Въпросът ми е - има ли възможност с нещо да ги мажа и поне малко да се оправят?
Благодаря Ви!
Sianka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Май 2014, 02:11

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Май 2014, 15:44

Sianka написа:Здравейте, д-р Тодева!

Преди време една асансьорна врата се затвори върху пръстите ми. Счупи ги, но имаше и разкъсване на тъканите в областта на ноктите, а те самите паднаха. Всичко се оправи, но новите нокти, които израснаха - не са напълно нормални. Т.е стоят някак си вдлъбнати ( точно над местата, които бяха шити, а самите пръсти счупени ) и са по - дебели от тези на другата ми ръка. Не е особено видимо, когато сложа лак, но ужасно ме дразни.
Въпросът ми е - има ли възможност с нещо да ги мажа и поне малко да се оправят?
Благодаря Ви!

Здравейте, Sianka!

Дали е възможно да изпратите снимки, за да се ориентирам до каква степен е засягането при Вас? Колко време измина от травмата?
Очаквам Вашия отговор!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта