Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 23 Юни 2018, 00:04

Izrod123 написа:Всичко ми е наред, предполагам. Искам да си направя изследвания на изброените хормони, колкото да докажа на себе си, че всичко ми е наред. Има човешки тела, които не произвеждат достатъчно тестостерон или достатъчно разтежен хормон. Аз ако не си направя изследвания, как мога да се уверя, че тялото ми произвежда достатйчно от тези хормони. Искам изследвания да си направя, за да се уверя, че тялото ми произвежда достатъчно от изброените хормони и затова питам как се правят тези изследвания.

Уважаеми Izrod123,
използването на хормони за допинг е забранено. Това може да навреди сериозно на здравето Ви.
Щом в организма има недостиг на някой хормон, се явява някакви симптоми, които да насочат за наличието на такъв. Щом смятате, че всичко Ви е наред, няма за какво да си изследвате каквото и да е. Ако имате някакви оплаквания, отидете на лекар за да ги обсъдите.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Izrod123 » 23 Юни 2018, 03:04

Dr Stella Yordanova написа:Уважаеми Izrod123,
използването на хормони за допинг е забранено. Това може да навреди сериозно на здравето Ви.
Щом в организма има недостиг на някой хормон, се явява някакви симптоми, които да насочат за наличието на такъв. Щом смятате, че всичко Ви е наред, няма за какво да си изследвате каквото и да е. Ако имате някакви оплаквания, отидете на лекар за да ги обсъдите.


Дори и да искам да "правя" допинг, няма да мога просто защото нямам толкова пари на тази възраст. А и допинга не е добре да се прави преди 25 годишна възраст, защото еднокринната система не е завършила своето развитие. А и никъде не съм говорил за допинг... Просто искам да разбера дали хормоните ми са наред затова искам да си направя изследването за мое си спокоиствие. Как има хора, които понякога си правят пълна кръвна картина просто ей така, да видят всичко дали е добре... по същия начин и аз искам да си направя изследвания на хормоните, за да видя дали са ми добре.

И какви симптоми трябва да имам при проблеми на хормоните? Хормоните са тихи убийци. Много мъже си мислят, че кипят от тестостерон, обаче не е така а някои от тях дори не могат да имат деца. Много хора си мислят, че са наред, обаче болести като диабет идват без предупреждение. Аз имам семейна история с баща с ниско ниво на тестостерон и майка с диабет и затова искам да си направя изследвания. Това, че имам брада, косми по тялото (които махам, да) , плътен глас и страхотна ерекция, плътни кости, добра калциева обмяна, че се наспивам лесно, не означава, че тестостерона ми е в нормите. Познавам еден човек, който е с наднормено тегло, а в същото време и той няма проблеми с ерекцията... а нали знаете? Колкото по-пълен е човек, толкова повече тестостерон ще се превръща в естрген, което озтачава по-малко свободен тестостерон. Развитието приключва към 22 годишна възраст, затова искам да си прегледам хормоните и ако нещо не е наред, то да взема мерки преди да е станало късно. Още не съм на 22 години, а всичко спря да ми се развива. И какви симптоми трябва да имам? Някои хора получават симптоми, други хора не.

Просто виждам, че изведнъж спрях да се развивам като цяло и това ме притеснява.
Izrod123
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Юни 2018, 23:57

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 23 Юни 2018, 22:48

Izrod123 написа:Дори и да искам да "правя" допинг, няма да мога просто защото нямам толкова пари на тази възраст. А и допинга не е добре да се прави преди 25 годишна възраст, защото еднокринната система не е завършила своето развитие. А и никъде не съм говорил за допинг... Просто искам да разбера дали хормоните ми са наред затова искам да си направя изследването за мое си спокоиствие. Как има хора, които понякога си правят пълна кръвна картина просто ей така, да видят всичко дали е добре... по същия начин и аз искам да си направя изследвания на хормоните, за да видя дали са ми добре.
И какви симптоми трябва да имам при проблеми на хормоните? Хормоните са тихи убийци. Много мъже си мислят, че кипят от тестостерон, обаче не е така а някои от тях дори не могат да имат деца. Много хора си мислят, че са наред, обаче болести като диабет идват без предупреждение. Аз имам семейна история с баща с ниско ниво на тестостерон и майка с диабет и затова искам да си направя изследвания. Това, че имам брада, косми по тялото (които махам, да) , плътен глас и страхотна ерекция, плътни кости, добра калциева обмяна, че се наспивам лесно, не означава, че тестостерона ми е в нормите. Познавам еден човек, който е с наднормено тегло, а в същото време и той няма проблеми с ерекцията... а нали знаете? Колкото по-пълен е човек, толкова повече тестостерон ще се превръща в естрген, което озтачава по-малко свободен тестостерон. Развитието приключва към 22 годишна възраст, затова искам да си прегледам хормоните и ако нещо не е наред, то да взема мерки преди да е станало късно. Още не съм на 22 години, а всичко спря да ми се развива. И какви симптоми трябва да имам? Някои хора получават симптоми, други хора не.
Просто виждам, че изведнъж спрях да се развивам като цяло и това ме притеснява.

Уважаеми Izrod123,
не разбирам, защо продължавате да пишете. Ако искате да си изследвате нещо- изследвайте се. В България все още всеки може да отиде в лаборатория и да си пусне каквото пожелае, естествено срещу заплащане. Не желая да бъда замесвана в нещо, което ми се струва съмнително и нередно.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот msgeorg » 25 Юни 2018, 13:05

36003149_2164038086945601_4650627082445914112_n.jpg
36003149_2164038086945601_4650627082445914112_n.jpg (76.57 KiB) Прегледано 535 пъти
Здравейте,
правя опити за забременяване на 26 год., резултатите са 4-ти ден на МЦ
LH Лутеинизиращ хормон 1.54
FSH Фоликулостимулиращ хормон 8.52
E2 Естрадиол 312
Пролактин 613.60
Тестостерон 1,41
TSH 5.75
Какво мислите д-р Йорданова?
msgeorg
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Дек 2014, 12:59

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 25 Юни 2018, 17:08

msgeorg написа:Здравейте,
правя опити за забременяване на 26 год., резултатите са 4-ти ден на МЦ
LH Лутеинизиращ хормон 1.54
FSH Фоликулостимулиращ хормон 8.52
E2 Естрадиол 312
Пролактин 613.60
Тестостерон 1,41
TSH 5.75
Какво мислите д-р Йорданова?

Уважаема msgeorg,
необходими са допълнителни тестове. Предвид повишеното ТСХ трябва да се направят изследвания за търсене на причината за наличието на промяната във функцията на щитовидната жлеза (антитела и ехографско изследване) и да се стартира лечение. Щом планирате бременност е необходимо да се обърнете към ендокринолог при първа възможност. Другият хормон, който е извън референтни граници е пролактинът. За да се прецени дали повишаването е свързано със здравословен проблем или не, е необходимо повтаряне на изследването. Пролактинът се повишава при стрес, повишени стойности на ТСХ също водят до повишаването.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот msgeorg » 28 Юни 2018, 14:01

Здравейте Д-р Йорданова,
Резултатите от днес на 7-ми ден (чист ден) са:
TSH 5.99
T3 5.25
T4 15.79
MAT 9
TAT 5
Инсулин 9.4
Глюкоза 5.24
Утре ще ми бъде направен УЗ на щитовидната жлеза.
msgeorg
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Дек 2014, 12:59

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 29 Юни 2018, 07:03

msgeorg написа:Здравейте Д-р Йорданова,
Резултатите от днес на 7-ми ден (чист ден) са:
TSH 5.99
T3 5.25
T4 15.79
MAT 9
TAT 5
Инсулин 9.4
Глюкоза 5.24
Утре ще ми бъде направен УЗ на щитовидната жлеза.

Уважаеми msgeorg,
след провеждане на ехографията, най-вероятно ще Ви се назначи лечение и ще Ви се обясни как да се проследявате. След решаване на проблема с щитовидната жлеза, трябва да се обърне внимание на повишения пролактин.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот milena.55 » 08 Авг 2018, 20:14

Здравейте, на 48 години съм, нямам цикъл от 3 месеца,с доста горещи вълни и разклатени нерви :sad:
днес си направих изследване на щитовидна жлеза, но нямам възможност да се консултирам с лекар. Бихте ли ми казали дали стойностите са нормални?
А - TG 12.88
A - TPO 26.79
TSH 1.96
Благодаря!
milena.55
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2018, 20:01

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Авг 2018, 07:08

milena.55 написа:Здравейте, на 48 години съм, нямам цикъл от 3 месеца,с доста горещи вълни и разклатени нерви :sad:
днес си направих изследване на щитовидна жлеза, но нямам възможност да се консултирам с лекар. Бихте ли ми казали дали стойностите са нормални?
А - TG 12.88
A - TPO 26.79
TSH 1.96
Благодаря!

Уважаема milena.55,
резултатите от изследванията Ви са в референтни граници, т.е. са нормални.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Qwerty123456 » 24 Авг 2018, 01:25

Привет. Бихте ли ми обяснили какви кръвни изследвания се правят преди назначаване на тестостеронова терапия?

Тези ли се правят?

Общ тестостерон

Свободен тестостерон

Естрадиол

Глобулин, свързващ половите хормони

Само тези ли? Или трябва и други изследвания да се правят? И правилно ли съм написал имената на изследванията?
Qwerty123456
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Авг 2018, 20:21

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron