Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 05 Авг 2021, 18:25

IvanGeshev написа:Моля Ви вижте и помогнете да ги разчета тези резултати, направих си тестостерон тест и пълна кръвна картина(ПКК), ето снимка от резултатите: https://imgur.com/a/3fNT9CP Кажете какво да правя докторе. :sad: :sad:

Уважаеми IvanGeshev,
нивата на тестостерон са в норма. Не Ви се налага да приемате тестостеронови препарати.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот IvanGeshev » 05 Авг 2021, 20:06

Dr Stella Yordanova написа:
IvanGeshev написа:Моля Ви вижте и помогнете да ги разчета тези резултати, направих си тестостерон тест и пълна кръвна картина(ПКК), ето снимка от резултатите: https://imgur.com/a/3fNT9CP Кажете какво да правя докторе. :sad: :sad:

Уважаеми IvanGeshev,
нивата на тестостерон са в норма. Не Ви се налага да приемате тестостеронови препарати.

Добре, благодаря! Но искам да попитам защо имам понижено либидо, ако не е тестостерона, каква може да е причината? Благодаря! :grin:
IvanGeshev
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юли 2021, 11:04

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 08 Авг 2021, 19:24

IvanGeshev написа:Добре, благодаря! Но искам да попитам защо имам понижено либидо, ако не е тестостерона, каква може да е причината? Благодаря! :grin:

Уважаеми IvanGeshev,
либидото не зависи само от хормоните, но се повлиява от нервната система. Посъветвайте се със сексолог или с психолог, за да се потърси какъв е проблема.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот IvanGeshev » 10 Авг 2021, 15:18

Dr Stella Yordanova написа:
IvanGeshev написа:Добре, благодаря! Но искам да попитам защо имам понижено либидо, ако не е тестостерона, каква може да е причината? Благодаря! :grin:

Уважаеми IvanGeshev,
либидото не зависи само от хормоните, но се повлиява от нервната система. Посъветвайте се със сексолог или с психолог, за да се потърси какъв е проблема.

Има ли вероятност да е свързано с понижен MCH, както е показано в резултатите? Прочетох, че "При ниски стойности на MCHC се проявяват признаци като: умора, задух, бледа кожа, виене на свят, слабост. Хората с леко понижени стойности на средната концентрация на хемоглобин в еритроцитите може да не проявят симптоми.". Кажи речи ги имам тези признаци. :cry: :cry:
IvanGeshev
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юли 2021, 11:04

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 11 Авг 2021, 10:50

IvanGeshev написа:Има ли вероятност да е свързано с понижен MCH, както е показано в резултатите? Прочетох, че "При ниски стойности на MCHC се проявяват признаци като: умора, задух, бледа кожа, виене на свят, слабост. Хората с леко понижени стойности на средната концентрация на хемоглобин в еритроцитите може да не проявят симптоми.". Кажи речи ги имам тези признаци. :cry: :cry:

Уважаеми IvanGeshev,
посетете лекар за да му споделите оплакванията си и да Ви прегледа. Щом намаленото либидо е придружено с други оплаквания, няма как да се каже дали не е един от симптомите на някакво заболяване.
Няма връзка между изброените оплаквания, включително и намаленото либидо и изчислената стойност на MCV.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот IvanGeshev » 15 Авг 2021, 13:07

Dr Stella Yordanova написа:
IvanGeshev написа:Има ли вероятност да е свързано с понижен MCH, както е показано в резултатите? Прочетох, че "При ниски стойности на MCHC се проявяват признаци като: умора, задух, бледа кожа, виене на свят, слабост. Хората с леко понижени стойности на средната концентрация на хемоглобин в еритроцитите може да не проявят симптоми.". Кажи речи ги имам тези признаци. :cry: :cry:

Уважаеми IvanGeshev,
посетете лекар за да му споделите оплакванията си и да Ви прегледа. Щом намаленото либидо е придружено с други оплаквания, няма как да се каже дали не е един от симптомите на някакво заболяване.
Няма връзка между изброените оплаквания, включително и намаленото либидо и изчислената стойност на MCV.

Здравейте отново и благодаря за отговора! Мисля, че открих проблема. Става въпрос за BPH Benign Prostatic Hyperplasia на английски, ето един линк: https://www.mayoclinic.org/diseases-con ... c-20370087 , ако има някои хора тук, на които им е интересно да научат повече по въпроса. Накратко - имам всичките симптоми, които са описани в линка.. Ии видях възможни медикаменти, но пък с тях могат да се появят повече проблеми за в бъдеще.. И така кофти работа. :grin: :roll:
IvanGeshev
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юли 2021, 11:04

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 18 Авг 2021, 14:34

IvanGeshev написа:Здравейте отново и благодаря за отговора! Мисля, че открих проблема. Става въпрос за BPH Benign Prostatic Hyperplasia на английски, ето един линк: https://www.mayoclinic.org/diseases-con ... c-20370087 , ако има някои хора тук, на които им е интересно да научат повече по въпроса. Накратко - имам всичките симптоми, които са описани в линка.. Ии видях възможни медикаменти, но пък с тях могат да се появят повече проблеми за в бъдеще.. И така кофти работа. :grin: :roll:

Уважаеми IvanGeshev,
разбирам, че искате да сте полезен на другите, но така вредите и на себе си. За да се постави диагноза, освен симптомите са необходими и изследвания за потвърждаване. Посетете си лекар, за да се потвърди съмнението Ви.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Предишна

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта