Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Reason » 31 Юли 2015, 00:33

Никой не ми води "лечението". Имахме разговор с личната ми лекарка и тя сподели, че няма лошо да пробвам с Нолвадекс за 1 месец. Също така се разбрахме да се видим няколко месеца след като съм се върнал отново в спортен и хранителен режим след операцията, за да видим има ли подобрение. Всичко това си беше мой план за действие, който обсъдих с нея, защото не съм лекар и защото в продължение на около седмица изчетох маса литература по въпроса.
Нямам доверие на лекарите в България, защото ни имат повече като клиенти, отколкото като пациенти. Ще спомена само, че урологът, който ми установи варикоцелето беше готов да ми назначи и хормонално лечение още преди да е видял резултатите от спермограмата ми. Насочи ме към негова си лаборатория (въпреки че вече ме беше "отписал"), където да ми направят спермограмата. Аз пък на пук на него си я направих другаде, а като му занесох резултатите и като видя, че не съм се изследвал там, където ми беше казал, много ми се обиди и беше...как да го кажа - повече от разочарован.
Относно интеренет консултациите - считам ги за далеч по-ползотворни, защото написаното е много по-лесно проверуемо, отколкото казаното.
Та, така... при мен помогна Нолвадекс и спорт. Възникването на гинекомастията, обаче мога да я свържа единствено със следоперативния период на варикоцелето. Нищо в живота си не бях променил, освен разбира се спирането от фитнес за 1 месец и самата операция.
Reason
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Авг 2012, 18:04

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 02 Авг 2015, 21:49

Reason написа:Никой не ми води "лечението". Имахме разговор с личната ми лекарка и тя сподели, че няма лошо да пробвам с Нолвадекс за 1 месец. Също така се разбрахме да се видим няколко месеца след като съм се върнал отново в спортен и хранителен режим след операцията, за да видим има ли подобрение. Всичко това си беше мой план за действие, който обсъдих с нея, защото не съм лекар и защото в продължение на около седмица изчетох маса литература по въпроса.
Нямам доверие на лекарите в България, защото ни имат повече като клиенти, отколкото като пациенти. Ще спомена само, че урологът, който ми установи варикоцелето беше готов да ми назначи и хормонално лечение още преди да е видял резултатите от спермограмата ми. Насочи ме към негова си лаборатория (въпреки че вече ме беше "отписал"), където да ми направят спермограмата. Аз пък на пук на него си я направих другаде, а като му занесох резултатите и като видя, че не съм се изследвал там, където ми беше казал, много ми се обиди и беше...как да го кажа - повече от разочарован.
Относно интеренет консултациите - считам ги за далеч по-ползотворни, защото написаното е много по-лесно проверуемо, отколкото казаното.
Та, така... при мен помогна Нолвадекс и спорт. Възникването на гинекомастията, обаче мога да я свържа единствено със следоперативния период на варикоцелето. Нищо в живота си не бях променил, освен разбира се спирането от фитнес за 1 месец и самата операция.

Уважаеми Reason,
Не ми дтана ясно какво искате да питате с поста си.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Mira88 » 05 Авг 2015, 11:49

Здравейте, имам следния сериозен проблем. На 29 години съм и от няколко години контролирам цикъла си с хормонални препарати. От няколко месеца ги спрях и нямам цикъл. Направих си кръвни изследвания
-TSH-0,005
- пролактин 314,
-LH-64,9
-fsh-127,3
-естрадиол- 10,8
Имам ли шанс за забременяване. От години съм подложена на огромен стрес може ли той да влияе по някакъв начин
Mira88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2015, 11:38

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 06 Авг 2015, 16:50

Mira88 написа:Здравейте, имам следния сериозен проблем. На 29 години съм и от няколко години контролирам цикъла си с хормонални препарати. От няколко месеца ги спрях и нямам цикъл. Направих си кръвни изследвания
-TSH-0,005
- пролактин 314,
-LH-64,9
-fsh-127,3
-естрадиол- 10,8
Имам ли шанс за забременяване. От години съм подложена на огромен стрес може ли той да влияе по някакъв начин

Уважаема Mira88,
Тези изследвания налагат допълнително уточняване. Потиснатото ТСХ изисква да се консултирате с ендокринолог при първа възможност за да Ви назначи още изследвания.
Липсата на цикъл и резултатите от хормоналните изследвания не са обнадеждаващи за възможността за забременяване. Препоръчвам Ви след уточняване на щитовидната жлеза да се направят и допълнителни изследвания и в тази насока.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот ZdravkaF » 22 Окт 2015, 13:32

Здравейте д-р Йорданова.

Надявам се, че ще можете да ми помогнете!
От около 2 години имам проблеми с цикъла - първо дойде 2 пъти за един месец, след което спря напълно. Започнах да ходя по различни лекари, оказа се, че пролактина ми е висок. Пих Бромокриптин почти година, но така и не настъпи промяна в цикъла. Скоро направих лечение с Фемостон и Дуфастон, цикъла ми дойде веднъж и сега пак липсва. Направих всички възможни изследвания на хормони: TSH, пролактин и т.н., и уж според последните всичко е в норма.
Моля Ви, дайте ми някакъв съвет какво да правя! Обиколих една камара лекари, всички ми дават лекарства, които нямат никакъв ефект.
Аз съм на 29 години и много искаме със съпругът ми да си направим бебе, но при тези обстоятелства с липсата на цикъл е невъзможно!

Благодаря Ви предварително за отговора.

Поздрави,
Здравка
ZdravkaF
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2015, 13:23

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот mimi1949 » 23 Окт 2015, 16:33

Здравейте,бих искала да споделя свой проблем и ако не е за вас,да ме насочите към какъв специалист да се обърна.На 40 г. съм.От около година,няколко дни преди да ми дойде цикъла започвам да повишавам температура до към 37,4 покачвам кръвно до 145/85,а съм с ниско кръвно 90/60 по принцип,чувствам се нервна,вътрешно треперя и ми става лошо,дори до магазина не мога да стигна.На какво би могло да се дължи това и какви изследвания трябва да си направя.Благодаря ви!
mimi1949
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Яну 2015, 19:27

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 25 Окт 2015, 08:04

ZdravkaF написа:Здравейте д-р Йорданова.

Надявам се, че ще можете да ми помогнете!
От около 2 години имам проблеми с цикъла - първо дойде 2 пъти за един месец, след което спря напълно. Започнах да ходя по различни лекари, оказа се, че пролактина ми е висок. Пих Бромокриптин почти година, но така и не настъпи промяна в цикъла. Скоро направих лечение с Фемостон и Дуфастон, цикъла ми дойде веднъж и сега пак липсва. Направих всички възможни изследвания на хормони: TSH, пролактин и т.н., и уж според последните всичко е в норма.
Моля Ви, дайте ми някакъв съвет какво да правя! Обиколих една камара лекари, всички ми дават лекарства, които нямат никакъв ефект.
Аз съм на 29 години и много искаме със съпругът ми да си направим бебе, но при тези обстоятелства с липсата на цикъл е невъзможно!

Благодаря Ви предварително за отговора.

Поздрави,
Здравка

Уважаема ZdravkaF,
От описанието, което сте споделили няма как да се ориентирам какъв е проблема. Вероятността да се касае за ендокринен проблем е много голяма. Установяването на причината за липса на менструация е сложна и трудна задача. Изисква голям набор от изследвания, както и проследяването им. Поставянето на диагноза често отнема месеци.
Трудно ми е да отговоря дали е възможно да имате шанс да се надявате на естествено зачеване без да съм виждала резултати от изследвания. Щом искате бебе обсъдете проблема си с АГ специалист занимаващ се с ин витро фертилизация.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 25 Окт 2015, 08:22

mimi1949 написа:Здравейте,бих искала да споделя свой проблем и ако не е за вас,да ме насочите към какъв специалист да се обърна.На 40 г. съм.От около година,няколко дни преди да ми дойде цикъла започвам да повишавам температура до към 37,4 покачвам кръвно до 145/85,а съм с ниско кръвно 90/60 по принцип,чувствам се нервна,вътрешно треперя и ми става лошо,дори до магазина не мога да стигна.На какво би могло да се дължи това и какви изследвания трябва да си направя.Благодаря ви!

Уважаема mimi1949,
Връзката на оплакванията с менструацията говори, че може би се касае за пременструален синдром. Поява на неприятни усещания преди менструация са често явления, тежко изразени са при до 10 % от жените. Статистиката показва, че са по-чести при пушачки и при жени със затлъстяване, както и след 40 год. Качването на температура обаче изисква да се потърси друга причина за оплакванията. Почнете с гинекологичен преглед и пускане на профилактични изследвания от ОПЛ.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот kesten70 » 28 Окт 2015, 19:09

Здравейте!Аз съм на 45 години.Оперирана съм от възли и ми е махната щитовидната жлеза преди 25 години.От миналата година ми започнаха аномалий с цикала ми да е по- обилен ,а и по болезен но по кратък по принцип карах 6 дни ,а сега от 4 до 3 дни.За това реших първо да си направя изследвания на хормона там излезе ,че малко трябва да намаля елтироксина от 150 на 125,а също и посетих гинеколог .Там се установи ,че имам малки миомни възли .А забравих да спомена ,че преди да ми дойде цикала избива ме на лудост страшно много ми се плаче,а имам и топли вълни вирвода ставам до кръста чак ме хваща срам от хората.Ходих на психитър от там ми изписаха деанксит и стимулотон.Възможно ли е толкова рано да съм започнала критиката и какво да пия ,че да я карам по леко .Нещо на билкова основа от което да не напълнявам,че от антидепресантите понапълнях малко.Извинявам се ,че писмото ми стана доста дълго.
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 01 Ное 2015, 10:50

kesten70 написа:Здравейте!Аз съм на 45 години.Оперирана съм от възли и ми е махната щитовидната жлеза преди 25 години.От миналата година ми започнаха аномалий с цикала ми да е по- обилен ,а и по болезен но по кратък по принцип карах 6 дни ,а сега от 4 до 3 дни.За това реших първо да си направя изследвания на хормона там излезе ,че малко трябва да намаля елтироксина от 150 на 125,а също и посетих гинеколог .Там се установи ,че имам малки миомни възли .А забравих да спомена ,че преди да ми дойде цикала избива ме на лудост страшно много ми се плаче,а имам и топли вълни вирвода ставам до кръста чак ме хваща срам от хората.Ходих на психитър от там ми изписаха деанксит и стимулотон.Възможно ли е толкова рано да съм започнала критиката и какво да пия ,че да я карам по леко .Нещо на билкова основа от което да не напълнявам,че от антидепресантите понапълнях малко.Извинявам се ,че писмото ми стана доста дълго.

Уважаема kesten70,
Очаква се точно в тази възраст да започване на промените в цикъла. При всяка жена протича по различен начин и подходът е различен. Има много различни хранителни добавки предназначени за облекчаване на перименопузални оплаквания. Те не са под лекарско предписание и могат да се закупят от всяка аптека. При много изразени оплаквания се мисли за намеса на лекар с по-сериозни медикаменти.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron