Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот kesten70 » 28 Ное 2015, 12:34

Здравейте!Аз съм на 45 години.Оперирана съм преди 25 години и ми е махната жлезята.реших на скоро да си направя изследвания на калцият и се остнови че пак ми е паднал при наличието че го приемам и е с витамин д.Стези иследвания реших да си направя и женските хормони защото нещо ми понамаля менстроацията.Бих те ли ми казали нормални ли са и дали започвам пред менопалза както ми казва генеколожката.Започнах да имам едни вълни и когато трябва да идва ми се реве и ме избива на нерви. пролактин 18,39 ng/ml реф.стойности жени;2,8-29,2 ,бременни9,7- 208,5,постменопаоза;1,8-20,3 естрадиол 40,53 реф. жени-фол фаза19,5-144,2,овол.фаза 63,9-356,7,лот.фаза 55,8-214,2;постмено.-32,2 прогестерон 0,9 lh-5,2 fsh-19,12 надявам се така представени да ми ги разчетете и да ми пишете да ли наистина съм предмено.Благодаря предварително.
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 28 Ное 2015, 20:30

kesten70 написа:Здравейте!Аз съм на 45 години.Оперирана съм преди 25 години и ми е махната жлезята.реших на скоро да си направя изследвания на калцият и се остнови че пак ми е паднал при наличието че го приемам и е с витамин д.Стези иследвания реших да си направя и женските хормони защото нещо ми понамаля менстроацията.Бих те ли ми казали нормални ли са и дали започвам пред менопалза както ми казва генеколожката.Започнах да имам едни вълни и когато трябва да идва ми се реве и ме избива на нерви. пролактин 18,39 ng/ml реф.стойности жени;2,8-29,2 ,бременни9,7- 208,5,постменопаоза;1,8-20,3 естрадиол 40,53 реф. жени-фол фаза19,5-144,2,овол.фаза 63,9-356,7,лот.фаза 55,8-214,2;постмено.-32,2 прогестерон 0,9 lh-5,2 fsh-19,12 надявам се така представени да ми ги разчетете и да ми пишете да ли наистина съм предмено.Благодаря предварително.

Уважаема kesten70,
На възраст 45 години е нормално да намалява яйчниковата функция.
За да се тълкуват половите хормони трябва да се знае кой ден от цикъла са взети. Както виждате има различни референтни стойности в зависимост от периода от цикъла. За да Ви отговоря посочете кога са взети хормоните.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот kesten70 » 28 Ное 2015, 21:17

На 3 тият ден от цикала.
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот argy3 » 29 Ное 2015, 22:24

Аз съм момиче на 18 години. Винаги съм страдала от акне, мазна кожа, болезнен и дълъг(7дни) цикъл. Преди 4 години напълнях доста за отрицателно време-10кг за около 3месеца. От тогава опитвам какво ли не, но не мога да ги сваля. Тренирам редовно, храня се здравословно, но нокакъв ефект...най-проблеми са ми зоната на дупето и краката. Възможно ли е да е свързано с щитовидната жлеза? Козметичката ми ме посъветва да си изследвам тестостерон и естроген. Замислям седали да не се консултирам с диетолог или ендокринолог...но не знам ккакво е най-правилно да направя
argy3
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2015, 22:14

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 30 Ное 2015, 21:44

kesten70 написа:На 3 тият ден от цикала.

Уважаема kesten70,
Изследванията показват, че постепенно отпада яйчниковата функция. Това са пременопаузални промени. Не може колко и как ще протече този процес. На Вашата възраст е нормално да започнат такива промени.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 30 Ное 2015, 23:06

argy3 написа:Аз съм момиче на 18 години. Винаги съм страдала от акне, мазна кожа, болезнен и дълъг(7дни) цикъл. Преди 4 години напълнях доста за отрицателно време-10кг за около 3месеца. От тогава опитвам какво ли не, но не мога да ги сваля. Тренирам редовно, храня се здравословно, но нокакъв ефект...най-проблеми са ми зоната на дупето и краката. Възможно ли е да е свързано с щитовидната жлеза? Козметичката ми ме посъветва да си изследвам тестостерон и естроген. Замислям седали да не се консултирам с диетолог или ендокринолог...но не знам ккакво е най-правилно да направя

Уважаема argy3,
Не може да се отхвърли проблем с щитовидната жлеза без изследвания. Трудното отслабване може да има при намалена функция на жлезата. Без преглед е трудно да се каже дали има основание да се мисли за ендокринно заболяване както и дали и какви изследвания се налагат.
За да се прецени дали се налага да се пускат полови хормони, както и какви да бъдат те трябва да посетите ендокринолог. Вземането на такива хормони има особености които трябва да се спазят.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот mira_st1985 » 12 Дек 2015, 12:28

Здравейте , на 30 години съм , нераждала . Винаги съм имала нормална менструация - идвало ми е на периоди 24-26-28 дни .Предния месец ми дойде на 30 ден , а този месец на 28 ден .Проблемът е ,че този месец за първи път забелязвам оскъдност на менструацията . Под оскъдност имам предвид ,че само първия ден ми тече нормално ,ярка кръв , вечерно време имам малко кръв на превръзката , днес е 3 ти ден и е много малко кръвта .Преди ми вървеше по 5 дни , като първите 2-3 нормално и следващите два дни по-малко .Преди цикъл изпитвам напрежение в гърдите , сърцебиене , напрегнатост и безсъние .Четох ,че може да имам прогестеронов дефицит .Последно съм била на гинеколог август месец , нямаше нещо тревожно , втора група цитонамазка , без кисти и други нарушения . Бихте ли ме ориентирали на какво може да се дължи състоянието ми .
mira_st1985
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Юни 2012, 09:17

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот mira_st1985 » 12 Дек 2015, 12:29

Здравейте .
Прпопуснах да кажа ,че съм правила изследвания на щитовидна жлеза и там нямаше проблеми .
mira_st1985
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Юни 2012, 09:17

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 14 Дек 2015, 00:34

mira_st1985 написа:Здравейте , на 30 години съм , нераждала . Винаги съм имала нормална менструация - идвало ми е на периоди 24-26-28 дни .Предния месец ми дойде на 30 ден , а този месец на 28 ден .Проблемът е ,че този месец за първи път забелязвам оскъдност на менструацията . Под оскъдност имам предвид ,че само първия ден ми тече нормално ,ярка кръв , вечерно време имам малко кръв на превръзката , днес е 3 ти ден и е много малко кръвта .Преди ми вървеше по 5 дни , като първите 2-3 нормално и следващите два дни по-малко .Преди цикъл изпитвам напрежение в гърдите , сърцебиене , напрегнатост и безсъние .Четох ,че може да имам прогестеронов дефицит .Последно съм била на гинеколог август месец , нямаше нещо тревожно , втора група цитонамазка , без кисти и други нарушения . Бихте ли ме ориентирали на какво може да се дължи състоянието ми .

Уважаема mira_st1985,
Не може да се мисли за наличие на проблем само от еднократно наблюдавана промяна в менструацията. По-оскъдна менструация може да има при всяка жена. Оскъдно кръвотечение има например при анувалаторни цикли. Със стареенето такива може да има всяка жена. При повтаряне на оплакването обаче трябва да се проведат изследвания за търсене на причина.
Напрежението в гърдите, промените в съня и настроението са често срещани при пременструален синдром. Причините за появата на синдрома не са напълно изяснени. На лечение подлежат само по-изразени оплаквания.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот anna.georgieva » 17 Дек 2015, 10:03

Здравейте д-р Йорданова! Бих искала да ви попитам,понеже скоро си правих иследвания на хормоните и наи- вече заради щтитовидната жлеза.Поради това,че имам нередовен цикъл гинеколожката ми каза да пия дуфастон 6 мс.Когато резултатите ми бяха готови тя каза,че всичко е в норма.Все пак искам и вас да попитам нормални ли са резултатите,защото много искам да имам бебче,но не става. Благодаря ви предварително!
Прикачени файлове
IMG_20151215_105216.jpg
Резултати
IMG_20151215_105216.jpg (52.62 KiB) Прегледано 712 пъти
anna.georgieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2015, 09:51

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта