Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Силно вариращ прогестерон

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 02 Май 2016, 20:31

Lumina написа:2 години е съвсем нормален период, в който да се направи проследяване и засичане на определени тенденции и при условие, че две такива изследвания показват едни и същи отклонения, това определено трябва да значи нещо. Известно ми е, че нормата е общо понятие, но аз казвам, че резултатите са ми под и съответно над нормата, измерено според референтните стойности на лабораторията, в която се тествам. А и при наличието на ясно различима симптоматика, която потвърждава тези резултати, то отговорът на въпроса ми на какво може да се дължи такова отклонение и как да бъде компенсирано остава все така без отговор. Е, ясно ми е, че човек не може да разчита на нищо по-сериозно от консултация във форум... Мерси все пак, че си направихте труда на напишете нещо.

Уважаема Lumina,
Съжалявам, че не сте доволна от отговора, но явно имаме различни разбирания. Според мен е нормално прогестерона да варира по време на менструалния цикъла. Направете си консултация със специалист, който да види стойностите на прогестерона, който Ви притеснява. Съжалявам, но ми е трудно да разбера какъв проблем искате да обясните с такиви абстрактни понятия. Ако желаете да опишите подробно с конкретни стойности на хормените и с по-точно обяснение какви са промените в цикъла ще се опитам да отговоря нещо по-конкретно.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Atlas » 23 Юни 2016, 16:35

Здравейте,
на 33години съм, имам нарушен менструален цикъл от Април 2013г.
Ходих при много гинеколози и тяхното лечение се изчерпва с използване на противозачатъчни лекарства като регулиране на месечния цикъл. Никой не ми постави диагноза, изследвания са ми правени малко. Основно ме преглежда на видеозон, казва добре и продължаваме да пием хапчетата по схема която дадат.
Ако не пия противозачатъчните не получавам цикъл около 2 календарни месеца и след това получавам такъв който е съпроводен с тежко кървене в продължение на около 30 дена. След такава развръзка се принуждавам да отида на лекар и всичко се повтаря отначало.
Молила съм лекарите да ми предпишат хормонални изследвания и всякакви изследвания с които да установим , защо изведнъж се случи дисбаланс в месечния ми цикъл, но безуспешно.
Искам да изследвам естроген и прогестерон, но искам и други необходими изследвания да си направя. Моля посъветвайте ме какво да изследвам още.
Благодаря!
Atlas
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юни 2016, 15:55

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Юни 2016, 00:29

Atlas написа:Здравейте,
на 33години съм, имам нарушен менструален цикъл от Април 2013г.
Ходих при много гинеколози и тяхното лечение се изчерпва с използване на противозачатъчни лекарства като регулиране на месечния цикъл. Никой не ми постави диагноза, изследвания са ми правени малко. Основно ме преглежда на видеозон, казва добре и продължаваме да пием хапчетата по схема която дадат.
Ако не пия противозачатъчните не получавам цикъл около 2 календарни месеца и след това получавам такъв който е съпроводен с тежко кървене в продължение на около 30 дена. След такава развръзка се принуждавам да отида на лекар и всичко се повтаря отначало.
Молила съм лекарите да ми предпишат хормонални изследвания и всякакви изследвания с които да установим , защо изведнъж се случи дисбаланс в месечния ми цикъл, но безуспешно.
Искам да изследвам естроген и прогестерон, но искам и други необходими изследвания да си направя. Моля посъветвайте ме какво да изследвам още.
Благодаря!

Уважаема Atlas,
Диагностиката на менструалните нарушения е трудна и изисква намесата на ендокринолог. Хормоните, които трябва да се изследват са много и изискват време, финансови средства и трябва да се съобразят с цикъла. Започнете с изследване на ТСХ и пролактин /този хормон е много чувствителен и трябва да се спазят условията за вземането му/.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Atlas » 24 Юни 2016, 11:11

Dr Stella Yordanova написа:
Atlas написа:Здравейте,
на 33години съм, имам нарушен менструален цикъл от Април 2013г.
Ходих при много гинеколози и тяхното лечение се изчерпва с използване на противозачатъчни лекарства като регулиране на месечния цикъл. Никой не ми постави диагноза, изследвания са ми правени малко. Основно ме преглежда на видеозон, казва добре и продължаваме да пием хапчетата по схема която дадат.
Ако не пия противозачатъчните не получавам цикъл около 2 календарни месеца и след това получавам такъв който е съпроводен с тежко кървене в продължение на около 30 дена. След такава развръзка се принуждавам да отида на лекар и всичко се повтаря отначало.
Молила съм лекарите да ми предпишат хормонални изследвания и всякакви изследвания с които да установим , защо изведнъж се случи дисбаланс в месечния ми цикъл, но безуспешно.
Искам да изследвам естроген и прогестерон, но искам и други необходими изследвания да си направя. Моля посъветвайте ме какво да изследвам още.
Благодаря!

Уважаема Atlas,
Диагностиката на менструалните нарушения е трудна и изисква намесата на ендокринолог. Хормоните, които трябва да се изследват са много и изискват време, финансови средства и трябва да се съобразят с цикъла. Започнете с изследване на ТСХ и пролактин /този хормон е много чувствителен и трябва да се спазят условията за вземането му/.


Благодаря Ви за отговора,
броя хормони, времето което се изисква за направата на тестовете, и парите вече не са ми проблем.
Защото положението ми не се оправя, а се влошава, търся гинеколог и ендоркинолог, който да ми обърне наистина внимание, да ми приложи адекватно лечение и да се излекувам, защото не се чувствам добре и физически и психически. Аз съм от град Русе, какво може да ме посъветвате, можете ли да ме насочите на някъде. Моля Ви.
Atlas
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юни 2016, 15:55

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 26 Юни 2016, 16:24

Atlas написа:Благодаря Ви за отговора,
броя хормони, времето което се изисква за направата на тестовете, и парите вече не са ми проблем.
Защото положението ми не се оправя, а се влошава, търся гинеколог и ендоркинолог, който да ми обърне наистина внимание, да ми приложи адекватно лечение и да се излекувам, защото не се чувствам добре и физически и психически. Аз съм от град Русе, какво може да ме посъветвате, можете ли да ме насочите на някъде. Моля Ви.

Уважема Atlas,
Трудно ми е да отговоря на въпроса защото практикувам доста далеко от Вас. Познавам бегло колеги от Русе и съм с добри впечатления за тях. Почнете с месните ендокринолози и им кажете, че желаете да Ви се направят изследвания, за което нямате нищо против да платите. В цялата страна няма ендокринолог, на който да му стигат парите които касата отпуска и изследването на хормони при менструални нарушения е непосилно задача без пациентът да спонсорина част от изследванията.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот relativity » 07 Авг 2016, 22:14

Здравейте д-р Йорданова,

Незнам точно къде трябваше да си пусна въпроса, но май тук е най подходящо.
Има десетки статии за бирата в които се говори какво се случва или може да се случи на мъжете и жените прекаляващи или може и да не прекаляват но при редовна употреба на бира.
Ще цитирам само основното, иначе всеки може да потърси и отвори статиите и да ги прочете:

относно мъжете:..... У представителите на силния пол намалява мускулната маса, окосмяването по тялото и лицето, увеличиват се гърдите и бедрата. Започва да се формира "фигура от женски тип".......


относно жените: .......Големите количества растителни хормони блокират собственото производство на естрогени и вместо с пищно деколте могат да ни надарят с мустак.......


Въпроса ми е реално може ли бирата да промени фигурата на мъжете към женствена........ и съответно при жените в следствие на нея да се появят косми по лицето. Ако може да разясните с няколко изречения този момент, написано е в статиите че бирата намалявала окосмяването при мъжете и увеличава окосмяването при жените.
Или всичко това е само да има какво да пишат.
Нямам наблюдения за жените, но не съм видяла на някой мъж редовно употребяващ бира да са му намалели космите, пораснали гърдите или разширил таза.....
relativity
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2016, 21:37

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 08 Авг 2016, 23:31

relativity написа:Здравейте д-р Йорданова,

Незнам точно къде трябваше да си пусна въпроса, но май тук е най подходящо.
Има десетки статии за бирата в които се говори какво се случва или може да се случи на мъжете и жените прекаляващи или може и да не прекаляват но при редовна употреба на бира.
Ще цитирам само основното, иначе всеки може да потърси и отвори статиите и да ги прочете:

относно мъжете:..... У представителите на силния пол намалява мускулната маса, окосмяването по тялото и лицето, увеличиват се гърдите и бедрата. Започва да се формира "фигура от женски тип".......


относно жените: .......Големите количества растителни хормони блокират собственото производство на естрогени и вместо с пищно деколте могат да ни надарят с мустак.......


Въпроса ми е реално може ли бирата да промени фигурата на мъжете към женствена........ и съответно при жените в следствие на нея да се появят косми по лицето. Ако може да разясните с няколко изречения този момент, написано е в статиите че бирата намалявала окосмяването при мъжете и увеличава окосмяването при жените.
Или всичко това е само да има какво да пишат.
Нямам наблюдения за жените, но не съм видяла на някой мъж редовно употребяващ бира да са му намалели космите, пораснали гърдите или разширил таза.....

Уважаеми relativity,
не съм специалист по хранене и не мога да дам категоричен отговор.
Не знам къде сте чели тези неща, но си подбирайте източниците. Бирата е продукт с хилядолетна история и ако водеше до такива проблеми нямаше да е на пазара. Има световни агенции, които следят качествата на храните и напитките. Няма как една напитка при едни индивиди да действа като андроген, а при друг като естроген.
Промените, които описвате могат да се получат при хора прекаляващи с алкохолни напитки, включително и бира. Описанието насочва за промени като при чернодробна цироза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот relativity » 09 Авг 2016, 14:35

д-р Йорданова, единствената ми грешка в задаването на въпроса е, че не съм попитала какво е вашето лично мнение, защото точен отговор надали има.

Въпроса ми си е точно за ендокринолог, не виждам какво общо има със специалист по хранене, цироза и алкохолните напитки като цяло.
Във всяка една статия в която се говори за бирата и фитоестрогените в нея и действието им върху жените и мъжете е посочено това което цитирах, разбира се с различен изказ/словоред, та няма какво да подбирам.

Благодаря Ви все пак за това изречение
цитат: Няма как една напитка при едни индивиди да действа като андроген, а при друг като естроген.
relativity
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2016, 21:37

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 09 Авг 2016, 17:48

relativity написа:д-р Йорданова, единствената ми грешка в задаването на въпроса е, че не съм попитала какво е вашето лично мнение, защото точен отговор надали има.

Въпроса ми си е точно за ендокринолог, не виждам какво общо има със специалист по хранене, цироза и алкохолните напитки като цяло.
Във всяка една статия в която се говори за бирата и фитоестрогените в нея и действието им върху жените и мъжете е посочено това което цитирах, разбира се с различен изказ/словоред, та няма какво да подбирам.

Благодаря Ви все пак за това изречение
цитат: Няма как една напитка при едни индивиди да действа като андроген, а при друг като естроген.

Уважаема relativity,
Специалистите, които се занимават с храните и тяхното влияние върху организма се наричат диетолози.
Задайте си въпросите на такъв специалист. Съжалявам, но от написаното в последния Ви пост осъзнавам, че не съм разбрала какво искате да питате. Нямам достатъчно познания за състава на храни и напитки и няма как да дам мнение по такъв въпрос.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот nowayout » 30 Авг 2016, 11:37

Здравейте, аз съм на 22 и проблема при мен е липсата на менструация, като последната такава беше в края на май месец, оттогава я няма
(по това време имах полов акт), ходих на генеколог- бременност няма, ходих на ЧХГ- резултата е 0.0mIU/ml, след това отидох на ендокринолог, който ме изпрати на изследвания за пролактин, тестостерон и TSH, завишени са пролактина и тестостерона, оттам ендокринолога ме изпрати на още изследвания, които ще направя в началото на идния месец. Исках просто да попитам Вашето мнение какво е? Нямам цикъл от 3месеца, надебелях с 7-8 килограма, спрях напълно всякакви вредни храни и сладка, защото сигурно ще стана 100 кила. От време на време ме болят яйчниците, също така ми излязоха доста пъпки по лицето и ръцете.
Благодаря предварително.
nowayout
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2016, 11:28

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта