Проблеми с простатата - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Проблеми с простатата - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 01 Апр 2020, 19:40

ARRADEV написа:Здр, от около година започнаха симптоми, първоначално започна с кръв и белтък в урината при рутинно изследване. След това болка в областта на простатата, след редица изследвания постоянно имам бактерии Ентерококи умерено количество. Вече 8-9 курса на лечение, и след седмица започва пак парене и дискомфорт в областта на главичката. И урината е тъмно жълта, което без да я изследвам знам че има кръв. Та въпроса ми е възможно ли е да е нещо друго освен бактериален простатит. Когато пия мурсалски чай леко ми облекчава, но за кратно време. Благодаря за всеки съвет, какво изследване или лекарство да използвам.



Здравейте, ARRADEV!

Други симптоми имате ли - например болка при полов акт / еякулация, болка при уриниране, често уриниране? Какви изследвания точно са Ви правени - кръв, урина, еякулат, ехография, простатно-специфичен антиген (PSA), и какви са резултатите?


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1930
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Проблеми с простатата - мнения и въпроси

Мнениеот Panayot » 11 Май 2021, 00:18

Здравейте, На 73г. съм, простатата ми е увеличена, както при повечето на моята възраст с ввсички произтичащи от това последствия (нощно ставане, слаба струя, чувство за остатъчна урина...) Посещавам уролог през година-две, предписват ми хапчета от типа на Тамсол и толкова. ПСА е в норма.Знам, че процесът е необратим, проявите ще се задълбочават, а годините ми ще се увеличават... и в един момент ще се стигне до операция. Питах лекари, но те отговаря уклончиво: в кой момент може да се счита, че вече операцията е наложителна, има ли обективен критерий, показател, или трябва да почна да слагам катетър, че тогава...? А ако тогава възрастта ми и съпътствъщите болести правят това все по-трудно, не е ли по-добре при някои стойности от изследванията операцията да се направи по-рано, докто съм "по-млад" и все още здрав? Моля за мнение, а може и някой да сподели опит, мъже сме и отърване няма...
Panayot
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2016, 14:57

Re: Проблеми с простатата - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 12 Май 2021, 09:09

Здравейте, Panayot!

Преценката за начина на лечение се прави индивидуално при всеки отделен пациент в зависимост от тежестта на проявите, давността и прогресията на болестта, наличието на подлежащи рискови фактори, опасността от поява на усложнения, подлежащи заболявания и други. Обикновено не е на базата на един критерий.

Повече за проблема може да прочетете в статията: Хиперплазия на простатата МКБ N40



С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1930
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Проблеми с простатата - мнения и въпроси

Мнениеот Sineochko » 29 Юли 2021, 21:01

Здравейте. От 3 месеца имам някакъв проблем, който не минава. Първоначално започна с парене в пениса(уретрата може би). Пуснаха ми изследвания. Имаше 7-8 левкоцити. Уролога реши, че най вероятно са песъчинки. Изписваха ми Беневракс и Роватинекс. Нямаше ефект. После фосфомицин енократно. Имаше някакво подобрение за известно време. С времето останових, че ако спра секса за известно време, се оправям. Започна ли пак, веднага се връща проблема. Вече не е силно парене, а по скоро дискомфорт в основата на пениса. Само да кажа, че преди да започне проблема, жена ми дръпна пениса и ме заболя. Дали е възможно проблема да идва от там?? Казах и на Уролога, но не ми обърна внимание
Sineochko
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2021, 20:50

Re: Проблеми с простатата - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 04 Авг 2021, 09:35

Sineochko написа:Здравейте. От 3 месеца имам някакъв проблем, който не минава. Първоначално започна с парене в пениса(уретрата може би). Пуснаха ми изследвания. Имаше 7-8 левкоцити. Уролога реши, че най вероятно са песъчинки. Изписваха ми Беневракс и Роватинекс. Нямаше ефект. После фосфомицин енократно. Имаше някакво подобрение за известно време. С времето останових, че ако спра секса за известно време, се оправям. Започна ли пак, веднага се връща проблема. Вече не е силно парене, а по скоро дискомфорт в основата на пениса. Само да кажа, че преди да започне проблема, жена ми дръпна пениса и ме заболя. Дали е възможно проблема да идва от там?? Казах и на Уролога, но не ми обърна внимание

Здравейте,
От описаното от вас и изключването на песъчинки или инфекция, може да се предположи, че вероятно при дърпането на пениса е настъпило преразтягането му, както и на уретрата, и травмирането им. Бихте могли да поискате по-дълъг период на антибиотична терапия срещу пикочна инфекция, както и микробиологично изследване на секрет от пикочните пътища, за да се изключи евентуалната им инфекция, а така също и на простатната жлеза. Ако е настъпила травма на пениса, тя би трябвало с времето да отшуми.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1930
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Проблеми с простатата - мнения и въпроси

Мнениеот Jakopo » 27 Дек 2021, 03:42

Здравейте! Пиша ви със молба за мнение и съвет. През юни месец ми се появи възпаление на простата която при преглед при уролог се установи,че е с размери 4,4. Оплакванията ми бяха трудно стартиране на уриниране болка в десния тестис и парене в уретрата.Всичко започна след като ми беше поставена ваксина туинрикс която е комбинирана за хепатит А и Б. Около 7-8 дена след поставяне на ваксината започнах употреба на антибиотик ципрофлоксацин който пих 5 дни и аугментин който пих 7 дни, няколко дни след приема на втория антибиотик започна всичко консултирах се с уролог от разстояние така като работя на кораб в чужбина който ме посъветва веднага да започна прием на Таваник който да пия 14 дни. Веднага след като се прибрах в БГ отидох на уролог който ми изписа прокселан свещички за 10 дни и след като ги свърша да продължа със прокселана през ден и така още около 2,5 месеца, като всеки ден пих и по една таблетка простагард. Симптомите бяха отшумяли и се върнак почти към нормалния си начин на живот. Дадох отново изследване на еякулат и изолираха ентерококи преди да дам еякулат за изследване уролога при който ходя ме прати на едно изследване на което трябваше да уринирам в една фуния. След като еше изолирана и бактерията от еякулата отидох отново на преглед при уролога при който ходя и той ми изписа овелокс за 14 дена и със антибиотика и по половин таблетка зоксон който да пия 6 месеца. Четири дни след като приключих с антибиотика отидох за трета игла от ваксината туинрикс. И около десет дни след това симптомите се върнаха само,че този път по изострени отново се появи парене и болка в уретрата при ходене по голяма нужда и запек излиза простатен секрет а веднъж излезе и сперма от уретрата. Много трудно стартиране при уриниране като в някой случай уринирането започва първо с няколко капки и след това започва струята която не е силна. Претъпено чувство за уриниране и при изпразване еякулата излиза с закъснение и е малко като количество и много гъст.Честно казано връщайки лентата назад си мисля,че това възпаление се появи вследствие на поставените ваксини. Нямам възможност в момента да отида на уролог поради факта,че съм в чужбина. Ще се прибера в България в средата на февруари месец. Въпросът ми е какво може да е това заболяване и дали ще мога да изкарам до февруари докато се прибера в България и отида на лекар. Всеки ден продължавам да пия пи една таблетка простагард и по половин таблетка зоксон. Извинявайте ако съм дотегнал на някого но много моля за адекватен съвет. Нямам възможност да посетя уролог преди средата на февруари.
Jakopo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Дек 2021, 03:35

Предишна

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта