Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот Доротея.Георгиева » 06 Фев 2020, 20:12

Само добавям, че преди година и нещо имах отит на едното ухо заедно с гъбична инфекция и перфорация на тъпанчето. Всеки който ме прегледа, казва, че е добре ухото.
Доротея.Георгиева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2020, 19:53

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 08 Фев 2020, 12:48

Здравейте!
За да се даде коректен отговор трябва да се получи пълната информации по вашия случай.
Ако няма видими проблеми в ухото,това не означава че няма нарушения на еластичноста на тъпанчето и неговата подвижност.Тинитусът може да бъде предизвикан от много причини.Обърнете се към невролог и отоневролог да може да ви помогнат.
Поздрави!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот Vlad123 » 17 Мар 2020, 14:20

Здравейте Др. Димитрова
Преди около месец и половина имах силна хрема за около 4 дни при което ми се налагаше през 7,8 минути да издухвам носа си.
И след едно такова силно издухване на носа получих запушване на ухото сякаш нещо ми се залепи в ухото. Отидох дори и в бърза помощ,но не можаха да ми кажат какво ми е и да ми го отпушат. На другият ден от самосебе се беше поотпушило но ми се появи един постоянен шум в ухото. Отидох при GPто и ми изписа спрей mometasone furate за 4 седмици по две впръсквания във всяка ноздра сутрин и вечер. Нямам подобрения а вече минава пета седмица. И сега го чувам и дори става все по осезаем постоянно в тиха среда,а и не само в тиха като песен на птици и водопад...
Имате ли отговор и бихте ли ме насочили какво да предприема като вече звънях на GPто и в обстановката на коронавируса ми казаха че не приемат пациенти а само спешни случаи до края на месеца. Живея в чужбина
Vlad123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Мар 2020, 12:47

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот Vlad123 » 17 Мар 2020, 14:24

Здравейте Др. Димитрова
Преди около месец и половина имах силна хрема за около 4 дни при което ми се налагаше през 7,8 минути да издухвам носа си.
И след едно такова силно издухване на носа получих запушване на ухото сякаш нещо ми се залепи в ухото. Отидох дори и в бърза помощ,но не можаха да ми кажат какво ми е и да ми го отпушат. На другият ден от самосебе се беше поотпушило но ми се появи един постоянен шум в ухото. Отидох при GPто и ми изписа спрей mometasone furate за 4 седмици по две впръсквания във всяка ноздра сутрин и вечер. Нямам подобрения а вече минава пета седмица. И сега го чувам и дори става все по осезаем постоянно в тиха среда,а и не само в тиха като песен на птици и водопад...
Имате ли отговор и бихте ли ме насочили какво да предприема като вече звънях на GPто и в обстановката на коронавируса ми казаха че не приемат пациенти а само спешни случаи до края на месеца. Живея в чужбина
Vlad123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Мар 2020, 12:47

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот valentin » 24 Мар 2020, 14:43

Здравейте, на 42г. съм и имам шум в ушите под формата на бучене. Същото го имах в по-малка степен преди 2-3 години след прекарана тежка хрема. Бях на лекар УНГ тогава и ми изписа Тебокан и Милгама. След около 5-6 месеца симптомите постепенно изчезнаха трайно. Имам увреда на слуховия нерв на едното ухо вследствие на двойна заушка през 1986г. Обяснението на лекаря е че нерва атрофира и предизвиква това бучене. Година и нещо нямах никакви проблеми, докато септември 2019 имах оново хрема която отново предизвика това. Веднага започнах с Тебокан и Милгама и нещата се успокоиха. Последните два месеца обаче ту се появява ту спира шума като последните две седмици шума зачести особено нощно време. Винаги когато съм, и го имам когато си отворя устата шума изчезва, а отскоро забелязах че изчезва и при направа на тик на главата. Всичко това много ме подлудява. Не мога да се наспивам. Моля да ми кажете какво да направя за подобрение?
valentin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юни 2018, 09:18

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот gabi_95 » 25 Мар 2020, 21:58

Здравейте,от 2 години чувствам замайване,заглъхване на ушите,чувство за " тежка " глава,имам ускорен пулс,чувствам се неадекватна,имам проблем с паметта . Симптомите ми се засилват при ходене пеш,шофиране,тълпи с хора,големи магазини,силна или много слаба светлина,задушни места.При шофиране постоянно имам чувството,че глава ми тежи. В дните около и по време на менструацията симптомите се засилват.Каква може да е причината? Пила съм Бетасерк ,също и Кавинтон ,но нямам подобрение.Откакто за пръв път получих замайването,то беше на криза имам и друг проблем състоящ се при опит за заспиване да усещам сякаш ток преминава по тялото ми,и имам мускулни потрепвания доста често.Благодаря предварително...
gabi_95
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Мар 2020, 21:51

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот Ангелов » 14 Апр 2020, 19:46

Здравейте на всички, Ще ви споделя един мой проблем. ИМАМ шум в ушите и понякога имам замаяност,всяка ще припадна ,безсилие.Но след 30 минути понякога час ми минава.Утре ще ходя на лекар ,преди съм ходил но нищо не намериха.Надявам се да ми намерят причината много е досадно.Смених си личния лекар. Като се върна в бг ще си направя изследване. Надявам се да ми помогнат.
Ангелов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Апр 2020, 19:43

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот Ангелов » 14 Апр 2020, 19:47

Почерняват ми очите,става ми задушно,ускорено дишане ...и после ми минава.Спортувам често ,един от най здравите съм на терена по време на мачовете ,вкарвам по 2 гола ,понякога 3 на мач.Дадох кръв ,изследваха ми за 4 различни от черво до сърце ....казват ,че съм най здравия (хептен се побърквам)..дано някой ми помогне . Приятна вечер и поздрави.
Ангелов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Апр 2020, 19:43

Re: Проблеми със слуха и шум в ушите - мнения и въпроси

Мнениеот __n.em__ » 04 Ное 2020, 19:29

Здравейте!
Предвид настоящата обстановка нямам възможност да дойда на консултация на място, но щом ситуацията се поуспокои и ми наближат приемните изпити ще мина на преглед.
Въпросът ми е свързан именно с кандидатстването (не мога да чакам явяването на задължитените медицински прегледи, а и те са базови, т.е. няма да ми свършат работа и се налага да се консултирам отделно със специалист).
Планирам да кандидатствам във ВВВУ като Летец-Пилот. Натоварванията са много големи, а предварителният изпит в барокамера отпадна. Миналата година бях на преглед при Ваша колежка (др. Крумова) и ми каза, че е вероятно да имам проблеми, ако летя със самолет - имам силно стеснени ушни канали и дори ми се налага да ходя на промивки от време на време.
Притеснявам се, че ще се окаже проблем.
Вашето мнение какво е?
Благодаря предвариелно!
Поздрави!
__n.em__
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2020, 19:17

Предишна

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта