Проблеми с венците - кървене, чувствителност, възпалени венци

Re: Кървене на венците

Мнениеот angel_k » 14 Яну 2012, 06:45

Щв споделя моя опит!
И аз имах кървящи венци , дори без да ги мия кървяха докато спя например и сутринта се събуждах с петно от кръв на възглавницата.
Другия проблем бе ,че ме болят ту горе , ту долу ту в ляво ту в в дясно.
Според една възрастна зъболекарка заради нервите които съм хвърлял съм имал невралгия да съм го карал по-споко :lol:
Иначе ми чистеше зъбния камък но само на предните зъби но не с ултра звук!
Беше ме страх да отхапа ябълка , да не би да ми останат предните зъби на нея , а бях само на 35г. ;) Да я ям нарязана ли , ами на 55г. кво пасирана аааа не!
И реших ,рся друго мнение и отидох при една млада зъболекарка да ме види , и тя на 30сек, каза "Имаш подвенечен зъбен камък, ще го чистим ли ..." и започнахме , държа да отбележа , че ходих 4 пъти за тази процедура т.е. през 2-3 дни за да се съвземе организма и се лекувах с хомеопатия по мой избор.
Доста кръв изтече и в крайна сметка през 3-4м. съм за на тази процедура.
И всеки път когато отхапя ябълка благославям зъболекарката! ;)
Моя съвет е иди на зъболекар да погледне и ако трябва да махне зъбния камък , прилагай и другите методи , щом има възпаление има дразнител , когато има зъбен камък се образуват джобове , трупа се храна там , гние , разни гадинки си купонясват. :lol:
И най-вече не се подавай на паника, паниката е лош съветник!
Мъжете ги е страх много от зъболекар , преодолей стаха си ако има такъв за твое добро е !
Всеки проблем е един урок ;)
Аватар
angel_k
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:23

Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Silvi » 20 Яну 2012, 10:03

Случвало ли ви се е да ви изтръпват зъбите когато пиете студена вода или някаква хладна напитка. Много неприятно усещане :x Опитах с паста за зъби Сенсодин, но няма особен ефект, след време изтръпването пак се появява. Има ли нещо, което да е с по-траен ефект и по-надеждно?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 11:12

Silvi написа:Случвало ли ви се е да ви изтръпват зъбите когато пиете студена вода или някаква хладна напитка. Много неприятно усещане :x Опитах с паста за зъби Сенсодин, но няма особен ефект, след време изтръпването пак се появява. Има ли нещо, което да е с по-траен ефект и по-надеждно?



Точно такава реклама бях гледала по телевизията за това, че можеш да ядеш сладолед да пиеш студена вода и още нещо беше без да го има това неприятно усещане, но за съжаление не мога да се сетя какво рекламираха, но в аптеките ще знаят кажи им за рекламата повечето случаи ми е вършило работа!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 11:22

Много трябва да се внимава с редуването на много горещи и студени напитки. Примерно абсолютно вредно е след като сте пили горещо кафе да изядете един сладолед.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот ovagimyan » 21 Яну 2012, 10:43

Проблема с чувствителните венци и зъби си е доста сериозен...Чували ли сте за Гингивитът – проблем на чувствителните венци.ингивитът е възпалително заболяване, ограничено само в гингивата (лигавицата, която заобикаля зъба) и което не засяга периодонциума, цимента и костта, обграждаща зъба). Когато са засегнати и тези участъци заболяването се дефинира с термина пародонтит
Гингивитът е възпаление на венеца (гингивата). То е обратимо заболяване. Обикновено се причинява от бактериалната плака (т.нар. биофилм), която се натрупва в ограниченото пространство между венеца и зъба и от зъбния камък, отлагащ се върху зъбите. Патологичното действие на микроорганизмите може да бъде комбинирано със системни заболявания (ендокринни, кардиологични, хематологични), или да бъде модифицирано от прием на медикаменти (антиконвулсивни, имуносупресори, калциеви антагонисти и др.) или от промени в нивата на половите хормони (по време на пубертета или бременността).

Съществуват и гингивити, причинени от вируси или свързани с кожни заболявания, различаващи се от плак-индуцираните гингивити. При тях плаката има утежняващо, а не основно значение.
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Кървене на венците

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 16:32

alexandrak написа:И на мен ми се случи нещо подобно.
Зъбите се мият със сол и сода (50:50) през ден, обтриват се с мека четка и венците без да се натиска много. Кръвта спира веднага. Също така се втрива чесън във венците на другия ден, преди лягане. Лечението на древните гърци и египтяни е да се втрива чесън и бял мискет (тамянка) във венците.
Проблемът при мен е, че, макар че венците вече не кървят, все още са възпалени... :(


Това се дължи най-вероятно на факта, че са излекувани само симптомите, но не и заболяването. При спиране на кръвотечението, но все още ясното присъствие на възпаление силно се препоръчва посещение при зъболекар.
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

Re: Кървене на венците

Мнениеот angel 888 » 22 Фев 2012, 16:53

Ще споделя личен опит !
От години си правя профилактика на зъбите. Имам начална степен на парадонтоза за това вече 3 год. приемам Инсадент капс. след почистване на зъбен камък правя курс 3 мес. Ефекта е поразителен .Кървенето ,лошият дъх и оточните венци ги няма.

http://apteka.framar.bg/30003287/%D0%B8 ... z1n7Iiz5cg
angel 888
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Фев 2012, 12:08

Re: Кървене на венците

Мнениеот нико65 » 22 Фев 2012, 22:47

при атрофичен парадонтит , този Инсадент дали ще помогне. нямам зъбен камък, няма възпаление, само лека полека шииките се оголват и стават чувствителни. това което пише за лекарството звучи добре.
нико65
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2012, 22:27

Re: Кървене на венците

Мнениеот Genoveva » 13 Мар 2012, 09:51

angel_k написа:Щв споделя моя опит!
И аз имах кървящи венци , дори без да ги мия кървяха докато спя например и сутринта се събуждах с петно от кръв на възглавницата.
Другия проблем бе ,че ме болят ту горе , ту долу ту в ляво ту в в дясно.
Според една възрастна зъболекарка заради нервите които съм хвърлял съм имал невралгия да съм го карал по-споко :lol:
Иначе ми чистеше зъбния камък но само на предните зъби но не с ултра звук!
Беше ме страх да отхапа ябълка , да не би да ми останат предните зъби на нея , а бях само на 35г. ;) Да я ям нарязана ли , ами на 55г. кво пасирана аааа не!
И реших ,рся друго мнение и отидох при една млада зъболекарка да ме види , и тя на 30сек, каза "Имаш подвенечен зъбен камък, ще го чистим ли ..." и започнахме , държа да отбележа , че ходих 4 пъти за тази процедура т.е. през 2-3 дни за да се съвземе организма и се лекувах с хомеопатия по мой избор.
Доста кръв изтече и в крайна сметка през 3-4м. съм за на тази процедура.
И всеки път когато отхапя ябълка благославям зъболекарката! ;)
Моя съвет е иди на зъболекар да погледне и ако трябва да махне зъбния камък , прилагай и другите методи , щом има възпаление има дразнител , когато има зъбен камък се образуват джобове , трупа се храна там , гние , разни гадинки си купонясват. :lol:
И най-вече не се подавай на паника, паниката е лош съветник!
Мъжете ги е страх много от зъболекар , преодолей стаха си ако има такъв за твое добро е !
Всеки проблем е един урок ;)

Какво ще рече подвенечен камък? Аз не пуша, но имам много натрупан зъбен камък и не знам какво да правя. В моето семейство всички страдат от този проблем. През последните няколко дена забелязвам кръв сутрин когато си мия зъбите, има ли място за притеснение?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Кървене на венците

Мнениеот angel 888 » 19 Мар 2012, 13:59

Здравейте, Niko 65!
Личното ми мнение,че Инсадент ще ви бъде на 100% полезен, а най-хубавото е, че не е лекарство,а природен продукт!



нико65 написа:при атрофичен парадонтит , този Инсадент дали ще помогне. нямам зъбен камък, няма възпаление, само лека полека шииките се оголват и стават чувствителни. това което пише за лекарството звучи добре.
angel 888
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Фев 2012, 12:08

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта