Проблеми с венците - кървене, чувствителност, възпалени венци

Re: Кървене на венците

Мнениеот princesa » 19 Мар 2012, 22:21

Зравейте,
по темата с кървенето на венците моята дъщеря след почистен зъбен камък стоматологът и изписа Инсадент капсули.Пие го 2 пъти деневно на гладно.Много е доволна :)
princesa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Фев 2012, 20:38

Re: Кървене на венците

Мнениеот Niandre » 27 Апр 2012, 17:38

alexandrak написа:И на мен ми се случи нещо подобно.
Зъбите се мият със сол и сода (50:50) през ден, обтриват се с мека четка и венците без да се натиска много. Кръвта спира веднага.
Проблемът при мен е, че, макар че венците вече не кървят, все още са възпалени... :(


Това съчетание от сол и сода е убийствено за зъбният емайл, а и както сте се убедила не е премахнало проблемът ви. Най-добре посетете зъболекар вместо да се самолекувате и ползвайте медицинска паста, която да подпомогне възстановяването. Аз лично от години ползвам Айона и дори по време на бременностите ми не съм имала кървене на венците.
Niandre
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2012, 17:30

Re: Кървене на венците

Мнениеот Margo » 28 Апр 2012, 10:10

Мога да ви пре поръчам Сенсодин, венците ми кървяха и всяка суутриин плюех кръв, но тази паста ми реши проблема.Едно, че е за чувствителни зъби и венци и второ успешно се справи и с кървенето.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот miki » 09 Май 2012, 12:34

Много е неприятно това с чувствителните зъби и венци, направо можеш да откачиш. Много ме боляха предните зъби точно като приемах студени храни и напитки или като ги миех с четката за зъби. Сега редувам лакалут и пародонтакс и съм по-добре. Смених и четката за зъби, при това няколко пъти, докато нацеля точния модел за мен - с малка глава и много мек косъм :roll: Редовно използвам и вода за уста, също на Лакалут и Пародонтакс, винаги със съответната паста за зъби, защото предполагам, че действието им се допълва.
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Снежана » 09 Май 2012, 15:06

Докато бях пушачка зъбите и венците ми бяха много чувствителни, от съвсем леко хладна вода и ми изтръпваха, а започна ли да ги мия венците ми кървяха. Със спирането на цигарите и честата употреба на Сенсодин вече нямам такъв проблем.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Кървене на венците

Мнениеот bobito » 16 Май 2012, 14:18

Рибеното масло също много помага за заздравяване на венците, особено ако се приема с аспирин. До този извод са стигнали учени от Южна Австралия. С храната си, трябва да приемаме достатъчно количество от омега-3 мастни киселини, които се грижат за здравето на организма ни като цяло. Хубаво е да консумираме риба поне 1-2 пъти седмично.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Кървене на венците

Мнениеот Камелия » 23 Май 2012, 15:05

Учени са открили, че рибеното масло предпазва от пародонтит, като намалява възпалението на тъканите около зъбите.
Учените са доказали, че комбинацията рибено масло и аспирин подобрява видимо състоянието на венците, за това лекарите препоръчват да се яде риба поне два пъти в седмицата.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот bobito » 28 Май 2012, 18:52

Много е неприятно, а на моменти и доста болезнено... Не можеш да си измиеш зъбите като хората без да те заболи, а да не говорим за сладки храни и студени напитки. Аз редувам Сенсодин с Парадонтакс и джабуря с отвара от смрадлика. А за почистване на зъбния камък не пропускам посещение в стоматологичния кабинет, защото от него тръгват много поразии и по венците, и по зъбите.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Margo » 29 Май 2012, 13:03

Когато съм под стрес тогава ми стават по чувствителни зъбите и венците. Вероятно има някаква връзка двете неща, но се питам как да го превъзмогна това?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот peter pan » 06 Юни 2012, 13:47

С две ръце ви препоръчвам пастата за зъби на WELEDA, която е с невен. Био-продукт, който по никакъв начин нe би навредил на вашите венци и зъби, а в същото време почиства, освежава и има антисептично действие - разкошна е, от опит ви го казвам. Съдържа още екстракт от смирна и масло от копър, и може да се използва дори при прием на хомеопатични лекарства.

WELEDA.jpeg
WELEDA.jpeg (6.29 KiB) Прегледано 3746 пъти
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта