Проблеми с венците - кървене, чувствителност, възпалени венци

Re: Кървене на венците

Мнениеот mamavladi » 13 Юни 2012, 15:13

И аз се сдобих с тази екстра по време на бременността - венците ми станаха чувствителни и започнаха да кървят. Често срещано явление при бременните, хормони, какво да се прави. Купих си SANDRIN и редовно изплаквах устата с него - така туширах дискомфорта. Помага също при лош дъх и при възпаление на гърлото.

Sandrin.jpeg
Sandrin.jpeg (9.32 KiB) Прегледано 3489 пъти
mamavladi
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Май 2012, 10:35

Re: Кървене на венците

Мнениеот krasimPS » 14 Юни 2012, 10:19

Здравейте!
На 36г. съм. Имам същият проблем и съм използвала познатите ми пасти за "стягане" на венци. Търкала съм ги със сол и сода за хляб - за избелване и стягане. Прилагала съм и всичко, което стоматологът ми е препоръчвал.
Най - ефикасното средство, което открих за себе си е "Сандрин" - билков извлек от смрадлика и още няколко билки, ако се не лъжа. Може да бъде открит във всяка аптека и е на много достъпна цена. Спокойно можете да го използвате и при деца за дезинфекция и при възпалено гърло.

http://apteka.framar.bg/18001363/%D1%81 ... %BC%D0%BB-
krasimPS
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2012, 09:57

Re: Кървене на венците

Мнениеот Снежана » 14 Юни 2012, 13:31

krasimPS написа:Здравейте!
На 36г. съм. Имам същият проблем и съм използвала познатите ми пасти за "стягане" на венци. Търкала съм ги със сол и сода за хляб - за избелване и стягане. Прилагала съм и всичко, което стоматологът ми е препоръчвал.
Най - ефикасното средство, което открих за себе си е "Сандрин" - билков извлек от смрадлика и още няколко билки, ако се не лъжа. Може да бъде открит във всяка аптека и е на много достъпна цена. Спокойно можете да го използвате и при деца за дезинфекция и при възпалено гърло.

http://apteka.framar.bg/18001363/%D1%81 ... %BC%D0%BB-

Ммммм да ползвала съм го и смея да твърдя, че наистина има ефект. Съдържащите се в него билки имат антисептичен ефект и наистина лекуват от болно гърло до лош дъх.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Bella » 03 Юли 2012, 15:37

Silvi написа:Случвало ли ви се е да ви изтръпват зъбите когато пиете студена вода или някаква хладна напитка. Много неприятно усещане :x Опитах с паста за зъби Сенсодин, но няма особен ефект, след време изтръпването пак се появява. Има ли нещо, което да е с по-траен ефект и по-надеждно?

Аз също ползвам сега Сенсодин, но не виждам значителна промяна в чувствителността. Дори на вкус е като детска паста.Малко странна!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот mimeto » 10 Юли 2012, 15:44

И аз съм така откакто забременях и въпреки, че си избрах четка и паста за чувствителни зъби, и венци, продължаваше да си ме боли и то много сериозно. Венците ми бяха много зле и на всяко миене на зъбите кървяха... Отидох при стоматоложката си и тя ме посъветва да се жабуря със зехтин и с отвара от лайка - много помага, да знаете. Отначало ми стана малко странно, но зехтина наистина върши чудеса при проблем с венците :)
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Georgica » 11 Юли 2012, 09:47

Ползвам Sensodin white и уж пастата е за чувствителни зъби, а от тази паста ми изтръпват. Дали само на мен ми се струва така или има и друг с подобен проблем?
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот ДоРеМи » 11 Юли 2012, 10:14

Georgica написа:Ползвам Sensodin white и уж пастата е за чувствителни зъби, а от тази паста ми изтръпват. Дали само на мен ми се струва така или има и друг с подобен проблем?

В момента вкъщи използваме Sensodyne Repair и по-точно мъжът ми я използва, защото при мен се получи нещо сходно и се чувствам много некомфортно докато си мия зъбите. При мъжът ми този проблем не съществува и той продължава да си я използва, но на опаковката пише, че ако се усети раздразнение, употребата на пастата за зъби трябва да се прекрати. Явно е много силна за мен, затова отново си минах на Lacalut.
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Genoveva » 16 Юли 2012, 13:44

ДоРеМи написа:
Georgica написа:Ползвам Sensodin white и уж пастата е за чувствителни зъби, а от тази паста ми изтръпват. Дали само на мен ми се струва така или има и друг с подобен проблем?

В момента вкъщи използваме Sensodyne Repair и по-точно мъжът ми я използва, защото при мен се получи нещо сходно и се чувствам много некомфортно докато си мия зъбите. При мъжът ми този проблем не съществува и той продължава да си я използва, но на опаковката пише, че ако се усети раздразнение, употребата на пастата за зъби трябва да се прекрати. Явно е много силна за мен, затова отново си минах на Lacalut.

Лакалута ми напомня на старата изпитана Поморин!Ползвам я за кървене на венците, но все още не съм забелязала значителен ефект!
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Кървене на венците

Мнениеот dilein » 07 Ное 2012, 11:05

Здравейте.Бременна съм в 5-ти месец и от началото на бременността постоянно усещам вкус на кръв,при което като изплюя винаги имам кръв в слюнката.Всяка сутрин след сън слюнката ми е кафеникава -като засъхнала кръв и често ми се събират храчки в гърлото.Много ми е притеснено ,защото никой не ми казва със сигурност дали е от венците или е друго заболяване.Ходих на унг-там всичко е наред.Нормално ли е при кървене на венците плюене на такава ярка кръв от време на време и събиране на храчки особенно рано сутрин .Кашлица нямам.
Моля ви дайте ми съвет :?
dilein
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2012, 10:59

Re: Кървене на венците

Мнениеот pasta » 11 Дек 2012, 11:03

Аз също съм бременна и проблемът Кървящи венци ме преследва още от началото.Пробвала съм какво ли не-пасти ,води,но нищо не помага.Натрупването на зъбен камък също е предпоставка за възпалени венци,затова трябва редовно да се почиства.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron