Проблеми с венците - кървене, чувствителност, възпалени венци

Re: Кървене на венците

Мнениеот Cuddy » 13 Дек 2012, 11:13

Този проблем се появи при мен преди няколко години. Реших го с паста за зъби пародонтакс и редовно ползване на конци.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Кървене на венците

Мнениеот spring » 21 Май 2013, 15:19

Жабурете се със смрадлика, ако венците ви са възпалени!
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот mirodent » 10 Юни 2013, 16:13

Bella написа:
Silvi написа:Случвало ли ви се е да ви изтръпват зъбите когато пиете студена вода или някаква хладна напитка. Много неприятно усещане :x Опитах с паста за зъби Сенсодин, но няма особен ефект, след време изтръпването пак се появява. Има ли нещо, което да е с по-траен ефект и по-надеждно?

Аз също ползвам сега Сенсодин, но не виждам значителна промяна в чувствителността. Дори на вкус е като детска паста.Малко странна!


Предлагам да опитате почистване на междузъбните си пространства не с конец , а със специални шведски микрочетчици за тази цел, които приличат на "четки за шишета" - централен тел с малки косъмчета. Марка "ТЕРЕ" (на латински). Има ги по всички аптеки, купете си малък номер и пробвайте.
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Кървене на венците

Мнениеот miranda88 » 02 Юли 2014, 18:23

Венците ми кървят в резултат на химиотерапия. Ползвам последните два дни Генгигел и има голям ефект и рязко подобрение. Съчетавам със солоксерил, защото имам и афти. Иначе от тези води за уста няма полза, а и много парят. Замествам ги със сандрин за дезинфекция.
miranda88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2013, 21:21

Re: Кървене на венците

Мнениеот magda » 03 Юли 2014, 12:38

miranda88 написа:Венците ми кървят в резултат на химиотерапия. Ползвам последните два дни Генгигел и има голям ефект и рязко подобрение. Съчетавам със солоксерил, защото имам и афти. Иначе от тези води за уста няма полза, а и много парят. Замествам ги със сандрин за дезинфекция.

Добре е, че си намерила нещото, което ти помага, явно при теб няма как само с природни продукти, но аз се справям с прополисова спиртна настойка, разбира се разредена с малко вода и съм ок ;)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот black » 22 Окт 2016, 19:56

Аз като ям сладолед ме болят зъбите, иначе от студена вода и напитки не, не знам каква е логиката от едно да те болят, а от друго не :roll: . Нищо не съм правил в тази насока, може би е трябвало.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот blaze » 01 Ное 2018, 10:53

Аз съм с чувствителни зъби. Моят зъболекар ми препоръча Sensodyne и наистина има ефект. Но трябва време, докато се усети разликата.
Ужасно неприятно е, добре че вече е в миналото :roll:
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Чувствителни зъби и венци

Мнениеот Bloody Mary » 15 Ное 2018, 12:00

Аз имам същия проблем и освен специална паста за зъби, ползвам и доста мека четка.
Също така правя някои неща, които съм забелязала, че ми помагат - правя си масаж на зъбите с гел от алое вера. Много успокоява. Когато мога изплаквам устата с топла солена вода след хранене.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Помощ! Възпалени венци

Мнениеот ЗлатинаКолева » 11 Май 2023, 17:40

Здравейте! От около месец се боря с възпалени венци. Дискомфорт, съпроводен с лека болка на различни места, но предимно в лявата част на горната челюст. По препоръка на стоматолог пих 7 дни антибиотик, нещата се уталожиха за около седмица и сега отново е налице проблема. Взимам също разтворими таблетки, богати на калций, мия си зъбите със специална паста и ползвам вода за уста, лечебна. Мия си обстойно зъбите след всяко хранене. Правя и промивки с билки, но проблемът продължава. Моля, ако стоматолог чете нека ме посъветва какво да сторя. Казано ми е от специалист, че няма какво повече да се направи, но се надявам все пак на някаква надежда. Не искам да загубя зъбите си! Благодаря!
ЗлатинаКолева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2023, 17:33

Re: Помощ! Възпалени венци

Мнениеот Karlovo » 12 Май 2023, 13:49

ЗлатинаКолева написа:Здравейте! От около месец се боря с възпалени венци. Дискомфорт, съпроводен с лека болка на различни места, но предимно в лявата част на горната челюст. По препоръка на стоматолог пих 7 дни антибиотик, нещата се уталожиха за около седмица и сега отново е налице проблема. Взимам също разтворими таблетки, богати на калций, мия си зъбите със специална паста и ползвам вода за уста, лечебна. Мия си обстойно зъбите след всяко хранене. Правя и промивки с билки, но проблемът продължава. Моля, ако стоматолог чете нека ме посъветва какво да сторя. Казано ми е от специалист, че няма какво повече да се направи, но се надявам все пак на някаква надежда. Не искам да загубя зъбите си! Благодаря!

Дълги години и аз се боря с това. Лекарства, вода за уста, помага и после идва пак. Консултирайте се и с друг специалист, има дълги периоди на облекчение. Спрях да пуша, това много помогна.
Karlovo
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Яну 2023, 21:19

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта