Психология и психотерапия

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот Eli Noeva » 05 Мар 2014, 21:59

Здравейте,
Омагьосаният кръг, в който се намирате цели 10 години е започнал с въпроса за това какъв е бил личният ви живот преди да срещнете настоящия си партньор, последван от упреци и обиди.
И той е искал да знае повече за Вас от една страна, за да ви опознае, но от друга страна от липса на доверие в самия себе си.
Липса на доверие, самочувствие, себеуважение в собствената си стойност и значимост.
И това прераства в недоверие и към Вас.
Раждането на двете Ви общи деца не променя подозрението и обвиненията към Вас.
Дори кръвните проби за ДНК - експертизата са подложени на съмнение.
Идеята Ви да продължите образованието си засилва проблемното отношение на партньора към Вас.
Той отново е поставен в ситуация на несигурност и липса на доверие в себе си и във Вас.
Т.е. очертава се един повтарящ се модел на поведение от негова страна, без да осъзнава деструктивните последици от него за всички вас.
Необходимо е да завършите образованието си, да си потърсите работа и да решите дали още искате да живеете заедно с партньора си - ако отговорът е да, една консултация с психолог би могла да помогне за изясняване на проБлемите и подобряване
на отношенията ви.

Поздрави, Ели Ноева.
Eli Noeva
 
Мнения: 102
Регистриран на: 31 Май 2013, 15:49

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот reniilievanikolova » 14 Мар 2014, 09:46

Здравейте,

какво бихте препоръчали при проблеми със съня и липса на апетит, поради стрес, страх и постянно безпокойство и неувереност.
reniilievanikolova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Мар 2014, 17:31

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот Valka » 15 Мар 2014, 14:51

Здравейте искам да попитам дали могат да се приемат Ципралекс 10 мг. И Афламил 100 мг.Като афламила е за 10 дни
Valka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Мар 2014, 14:44

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот Eli Noeva » 15 Мар 2014, 23:25

Здравейте,
Лекарствените препарати се предписват от лекари.
Моята професионална квалификация е магистър психолог и психолозите не предписват медикаменти.
Обърнете се за информация към лекуващия лекар, който е предписал тези лекарства или към психиатър.

Ели Ноева.
Eli Noeva
 
Мнения: 102
Регистриран на: 31 Май 2013, 15:49

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот Eli Noeva » 21 Мар 2014, 23:16

Здравейте Рени,
Симптомите, за които съобщавате могат да са индикация за паническо разстройство, тревожност и депресия.
Не споделяте нищо какво сте предприели досега, за да се почувствате по-добре.
Нарушенията в съня, липсата на апетит и безпокойството могат да са следствие от конкретни преживени житейски обстоятелства, от заболявания, от претоварване с работа, учене ...
Каквато и да е причината, споделете с личния си лекар за вашето състояние, от колко време се чувствате така и с направление се консултирайте с невролог, който ще прецени необходимото медикаментозно лечение.
От друга страна и при възможност, ще Ви помогне едновременно консултиране с психолог и терапевтична работа с причините за напрежението и дискомфорта.
Увеличете физическата си активност по подходящ за вас начин, включете се в група по йога, занимавайте се с неща, които не само да пренасочват мислите ви от проблема към по-оптимистични теми, но и да Ви зареждат с приятни, позитивни емоции.

Желая Ви успех.
Ели Ноева.
Eli Noeva
 
Мнения: 102
Регистриран на: 31 Май 2013, 15:49

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот PRZ » 27 Мар 2014, 18:39

Здравейте,
Всичко започна преди около четири години, когато останах без работа. И явно това отключи няколко заболявания едно след друго. Наложи се операция, след нея още много болки и страдания, обикаляне на лекарски кабинети и това ужасно чувство на вина, че съм в тежест на семейството.
Сега уж всичко е ясно за мен - заболяванията ми са хронични, хората се справят и с много по-тежки неща. Да, но аз си стоя без работа, зависима от болестите си.
Можете ли да ме посъветвате как да се науча да живея с болестите си, как да потърся работа? Чувствам се, все едно, че търся помощ, а това не ми е приятно. Четох, че животът ни предлага това, от което имаме нужда. А при мен защо не се получава? Не искам повече да боледувам! Искам да бъда както преди - да работя, да пътувам, да се срещам с приятели.
Благодаря предварително, ако отделите време да ми отговорите!
PRZ
 
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Яну 2014, 00:14

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот Eli Noeva » 28 Мар 2014, 20:28

Здравейте,
Забелязвам, че не се чувствате комфортно, когато Ви се налага "да поискате помощ".
Този дискомфорт е следствие от усещането Ви за Слабост - поради липсата на работа, преживените здравословните проблеми и чувството за вина, че сте в тежест на близките си.
В действителност това би трябвало до бъде най-естественото ни поведение - да потърсим, да поискаме помощ от ...различни хора, без притеснение, без страх, без да се чувстваме неудобно - защото с това ние искаме и търсим да променим ситуацията си.
Помощ за повече информация, за намиране на работа ... за разбиране и подкрепа.
И за да се случи така, че животът да Ви предложи това, от което имате нужда, просто бъдете много активна, не се обезкуражавайте от временния неуспех и продължавайте да опитвате по един по-спокоен начин дотогава, докато нещата се променят.

Вече знаете, че и с хроничните здравословни проблеми може да се живее, дори да се води нормален живот, защото има много по-тежки неща при други хора.
Как да заживеете с болестите си?
На първо място започнете с това - напълно приемете състоянието си такова, каквото е, с всички здравословни неудобства и страдания, през които сте преминали или все още преминавате.
След това става по-лесно - отсега нататък се ориентирайте към един по-здравословен начин на живот, включващ подходящо хранене, дозирано физическо и психическо натоварване, достатъчен сън, освобождаване от натрупаните негативни преживявания, мисли и емоции, възстановяване на вярата и надеждата и връщане към предишното състояние на благополучие.

Заместете - Не искам повече да боледувам,
С - Искам повече здраве и сила!

Желая Ви успех.
Ели Ноева
Eli Noeva
 
Мнения: 102
Регистриран на: 31 Май 2013, 15:49

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот Lunenluch2 » 31 Мар 2014, 14:29

Здравейте!На 22 години съм.От година и половина пия Серопрам,вече го намалих до половин таблетка.Преди пиех Пароксетин,но не ми понесе,тъй като имам и друг проблем -алкохола.От него получавах бели петна и т.н.Та относно серопрама-да помага6е,но за определен преиод,сега вече нямам друг избор,освен да се самоуспокоявам с големи дози алкохол,придружени с Лексотан .На първо място трябваше да спомена целодневното гадене,което изчезва ссамо с помощта на тези медикаменти.
Отчаяно моля за съвет!
Lunenluch2
 
Мнения: 11
Регистриран на: 31 Мар 2014, 14:24

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот Eli Noeva » 01 Апр 2014, 09:34

Здравейте,
Отчаяно молите за съвет - но, съвет за какво?
Ако проблемът Ви е употребата на алкохол - споделете го с лекуващия лекар или с психиатър.
Ако има и нещо друго - Ви препоръчвам и едно системно консултиране с психолог, за да превъзмогнете това състояние.
От Ваша страна е необходимо вземане на мотивирано рашание за промяна и след това да работите сериозно заедно с психиатъра и психолога, докато постигнете трайно подобрение.
Тази позитивна промяна във Вас и в живота Ви изисква силно желание, постоянство и търпение в хода на лечението и терапията.

Желая Ви успех.
Ели Ноева.
Eli Noeva
 
Мнения: 102
Регистриран на: 31 Май 2013, 15:49

Re: Ели Ноева - Психология и психотерапия

Мнениеот gan4o_ » 18 Апр 2014, 15:36

Доктор Ноева, аз съм мъж в тежка депресия.Проблемите неможах да ги реша без медикаменти. Вследствие на депресията получих и еректилна дисфункция ! Нежелая да взимам антидепресанти, заради изключително вредните последици върху сексуалното здраве. В момента взимам Тритако ( http://apteka.framar.bg/30000827/%D1%82 ... C%D0%B3-20 ), но усещам подобрения единственно върху съня и отчасти при ерекциата, но лошите мисли не изчезват изобщо ! Въпросът ми към Вас е кой е възможно най-силният медикамент за хора в депресия, който по никакъв начин да не се отразява зле на сексуалните функций ? Има ли такъв изобщо или Тритако е единственния ? Целя с това да намеря оптимално решение на проблема без да го задълбочавам с проблеми в секса .
ПП: Преди време имах само лека депресия, с която се научих да живея, но след няколко "засечки" в леглото депресията стана изключително тежка. Така, че сексуалните проблеми са в основата на задълбочаването. Между другото пробвал съм циалис 20мг ,но ефекта беше нулев. Нека да отчета и че нямам физиологични причини за еректилната дисфункция!
gan4o_
 
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Апр 2014, 15:20

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта