Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Авг 2014, 11:59

Shiraya написа:Здравейте д-р Тодева.
Имам псориазис вулгарис, от доста години използвала съм най различни мазила за тялото и скалпа но без ефект. По тялото нямам много само на гърба няколко петанца, но на скалпа е доста повече мажа се с Еуцерин уреа лосион 10% и кортикостероиди Клобедерм маз и крем.. Шампоан Т-гел за псориазис от Англия. Интересува ме дали има нови лекарства за скалпа,сърбежа е непоносим. Или нещо да ми препоръчате като витамини или лосион,защото Еъцерина почна да не ми действа повече.
Благодаря ви предварително.!

Здравейте, Shiraya!

Може ли да уточните продуктите, които изброявате къде точно прилагате, как ги прилагате и колко е голяма площта?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Shiraya » 25 Авг 2014, 19:48

Здравейте д-р Тодева,
Използвам повечето Клобедерм за скалпа докато изчезнат петната и пърхота после продължавам с Еуцерина ,имам на окосмената част на главата най много. Покрива почти целия ми скалп.От скоро почнах да използвам шампоан Здраве актив против пърхот за чувствителен скалп.Имам доста по малко по тялото и отказах да се занимавам и с тях. :)
Хубав ден.
Shiraya
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Авг 2014, 12:46

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Авг 2014, 13:29

Shiraya написа:Здравейте д-р Тодева,
Използвам повечето Клобедерм за скалпа докато изчезнат петната и пърхота после продължавам с Еуцерина ,имам на окосмената част на главата най много. Покрива почти целия ми скалп.От скоро почнах да използвам шампоан Здраве актив против пърхот за чувствителен скалп.Имам доста по малко по тялото и отказах да се занимавам и с тях. :)
Хубав ден.

Здравейте, Shiraya!

Най-вероятно се е постигнал ефект на изчерпване от лечението. За сърбежа може да опитате да измивате с шампоана Сенсинол на Дюкре. Добре е да бъде комбиниран с подходящ и за псориазис шампоан.
Може ли да ми кажете какви са активните съставки на Вашия шампоан от Англия?
Опитвала ли сте измиване с Алгопикс и салицилово масло за скалпа?
Посещавате ли редовно Вашия дерматолог?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот тинката » 02 Сеп 2014, 09:18

Здравейте и аз съм със същия проблем -псориазис на скалпа.Интересувам се от това салицилово масло,от къде мога да го намеря,звънях на няколко аптеки но не го предлагат и как се процедира с него.
тинката
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 09:15

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Сеп 2014, 13:24

тинката написа:Здравейте и аз съм със същия проблем -псориазис на скалпа.Интересувам се от това салицилово масло,от къде мога да го намеря,звънях на няколко аптеки но не го предлагат и как се процедира с него.

Здравейте, тинката!

Салициловото масло се предписва от дерматолог на рецепта, която след това се приготвя в аптека. Концентрацията му се определя от състоянието.
Съветвам Ви да не провеждате самолечение и да потърсите дерматолог.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Shiraya » 21 Окт 2014, 10:40

Здравейте,

Шампоана който използвам е T/Gel® Therapeutic Shampoo на Neutrogena. На мен ми помага само за сърбежа, сестра ми също има псориазис но при нея е доста повече 90% засегнато цялото и тяло и скалпа ,след като почна да използва шампоана всичките плаки на главата изчезнаха.Явно на всеки влияе различно.А освен това си порачвам и едно олио за скалпа който успокоява и маха лиуспите казва се DOO GRO Stimulating Growth Oil.
Не посещавам дерматолог. Последния път ми препоръчаха море и плаж и да се пробвам да правя деца .Никакви лекарства не ми изписаха.
В един сайт споменават за едно хапче което помагало за ПСО,вие знаете ли нещо повече ? Ще ви изпратя линк към страницата : https://psoriasis.org/advance/otezla-he ... m_campaign

Забравих да кажа че почнах да използвам шампоана на ДЮКРЕ КЕРТИОЛ P.S.O. Няма никаква промяна и ефект за сега. :)
Можеби се чудите защо не използвам горе споменатия шампоан и олио при положение че ми помагат.Използвам ги но са малко скъпички с доставката до БГ . и гледам да не използвам едни и същи неща.

Успех на всички.
Shiraya
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Авг 2014, 12:46

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Окт 2014, 13:32

Shiraya написа:Здравейте,

Шампоана който използвам е T/Gel® Therapeutic Shampoo на Neutrogena. На мен ми помага само за сърбежа, сестра ми също има псориазис но при нея е доста повече 90% засегнато цялото и тяло и скалпа ,след като почна да използва шампоана всичките плаки на главата изчезнаха.Явно на всеки влияе различно.А освен това си порачвам и едно олио за скалпа който успокоява и маха лиуспите казва се DOO GRO Stimulating Growth Oil.
Не посещавам дерматолог. Последния път ми препоръчаха море и плаж и да се пробвам да правя деца .Никакви лекарства не ми изписаха.
В един сайт споменават за едно хапче което помагало за ПСО,вие знаете ли нещо повече ? Ще ви изпратя линк към страницата : https://psoriasis.org/advance/otezla-he ... m_campaign

Забравих да кажа че почнах да използвам шампоана на ДЮКРЕ КЕРТИОЛ P.S.O. Няма никаква промяна и ефект за сега. :)
Можеби се чудите защо не използвам горе споменатия шампоан и олио при положение че ми помагат.Използвам ги но са малко скъпички с доставката до БГ . и гледам да не използвам едни и същи неща.

Успех на всички.

Здравейте, Shiraya!

Благодаря за споделения от Вас опит!
Лекарството, за което питате Otezla (Apremilast) е инхибитор на 4-фосфодиестераза, която спира производството на TNF-алфа, който има важна роля за заболяването псориазис. Неговият механизъм и начин на действие е подобен на лекарствата, които се използват в България Хумира и Стелара. Тези лекарства се отпускат по специални протоколи и след като се направят необходимите изследвания. Те не са безобидни и не всеки с псориазис е подходящ за лечение с тях. Едно от предимствата на на Otezla, е че се приема през устата, а не е инжекционен.
Съветвам Ви да си намерите дерматолог, в града в който живеете, за да може да обсъдите това което Ви притеснява, както и за различните варианти за лечение на псориазис!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот s_ivelina » 27 Ное 2014, 14:01

Здравейте!
Мъжът ми е с псориазис,искам да Ви питам ,какво е мнението на лекарството Неопсорал.
и какви трябва да са изследванията кръвната картина,показатели които трябва да се изследват..ходихте при ревматолог и му казаха,че има полиартрит.всички стави го болят.а личната не му дава направление за дерматолог,праща го на кожен..ужаас..
това е нелечимо заболяване и всички знаем..има биологични медикаменти,инжекции които струват 2000лв и да платени от касата..няколко вида са..под лекарско наблюдение трябва да е всичко..Споделете мнението Ви..на колко време трябва да се прави почивка с Неопсорал.3 месеца се пие.Благодаря! :(
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2014, 15:23

s_ivelina написа:Здравейте!
Мъжът ми е с псориазис,искам да Ви питам ,какво е мнението на лекарството Неопсорал.
и какви трябва да са изследванията кръвната картина,показатели които трябва да се изследват..ходихте при ревматолог и му казаха,че има полиартрит.всички стави го болят.а личната не му дава направление за дерматолог,праща го на кожен..ужаас..
това е нелечимо заболяване и всички знаем..има биологични медикаменти,инжекции които струват 2000лв и да платени от касата..няколко вида са..под лекарско наблюдение трябва да е всичко..Споделете мнението Ви..на колко време трябва да се прави почивка с Неопсорал.3 месеца се пие.Благодаря! :(

Здравейте, s_ivelina!

Няма проблем Вашия съпруг да приема Неопсорал, но това е средство с ограничен ефект и е добре да се комбинира с подходяща диета и локално лечение! По принцип Неопсорал се приема поне три месеца без прекъсване. При добро повлияване курса може да е и повече от три месеца!
Трудно ми е да Ви дам конкретни насоки, защото не съм запозната със състоянието на Вашия съпруг!
За да бъде изписано съвременно лечение Ви е необходима консултация с кожен лекар. Естествено при ангажиране на стави е много важно и участието на специалист ревматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Georgy667 » 27 Яну 2015, 20:56

Здравейте!
Имам псориазис,скалпа,лицето,ушите и скротума и преди месец дерматолога ми изписа Дайвобет за скалпа и Дактокарт за лице и тяло,две седмици х2 пъти на ден и още една през ден. Кожата на главата ми се изчисти,и крема за тяло също подейства,само дето не отстрани зачервяването изцяло. На прегледа след това ми изписаха Юриаж дс емулсия и крем за поддържане уж и премахване на зачервяването,но от крема като чели се засилва и се лющи. И така проблема пак се появи. Може ли да ми препоръчате нещо?
Georgy667
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Яну 2015, 20:38

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта