Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Georgy667 » 27 Яну 2015, 21:13

Също така искам да споделя една рецепта на жена,която се е излекувала от псориазис,следвайки следната рецепта . Може ли да кажете вашето мнение за нея?

Рецепта за лечение на екзема-проф.д.м.н. Зл.Пенев /ВМИ гр.Варна-катедра по кожни и венерически болести/

1.Инжекции Алое /DN:XX по 1 ампула през ден –подкожно/-20дни.Забранено при бременност!

Смятам,че инжекциите може да се заменят с друг вид алое-например да се пие на ампули

2.Витамин В 12 –инжекции /мускулно=1000 DN:XX по 1 през ден/-20 дни.

Смятам,че инжекциите може да се заменят с друг вид В 12

3.Витамин D2- по 10 капки сутрин на гладно

4.Geritamin III-по 3 таблетки дневно след ядене.

5.Фолиева киселина /-тя помага за усвояването на В 12/-100бр. по 2 табл. 3 пъти дневно след храна

6.Витамин С 100бр.-по 2 табл. 3 пъти дневно след ядене.

7.Лоринден А и лоринден С за мазане-редуват се през ден.

При изострено състояние да се правят бани и промивки с хлебна сода. / в никакъв случай да не се ползва сапун и прах и други препарати /
Georgy667
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Яну 2015, 20:38

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Фев 2015, 12:30

Georgy667 написа:Здравейте!
Имам псориазис,скалпа,лицето,ушите и скротума и преди месец дерматолога ми изписа Дайвобет за скалпа и Дактокарт за лице и тяло,две седмици х2 пъти на ден и още една през ден. Кожата на главата ми се изчисти,и крема за тяло също подейства,само дето не отстрани зачервяването изцяло. На прегледа след това ми изписаха Юриаж дс емулсия и крем за поддържане уж и премахване на зачервяването,но от крема като чели се засилва и се лющи. И така проблема пак се появи. Може ли да ми препоръчате нещо?
Също така искам да споделя една рецепта на жена,която се е излекувала от псориазис,следвайки следната рецепта . Може ли да кажете вашето мнение за нея?

Рецепта за лечение на екзема-проф.д.м.н. Зл.Пенев /ВМИ гр.Варна-катедра по кожни и венерически болести/

1.Инжекции Алое /DN:XX по 1 ампула през ден –подкожно/-20дни.Забранено при бременност!

Смятам,че инжекциите може да се заменят с друг вид алое-например да се пие на ампули

2.Витамин В 12 –инжекции /мускулно=1000 DN:XX по 1 през ден/-20 дни.

Смятам,че инжекциите може да се заменят с друг вид В 12

3.Витамин D2- по 10 капки сутрин на гладно

4.Geritamin III-по 3 таблетки дневно след ядене.

5.Фолиева киселина /-тя помага за усвояването на В 12/-100бр. по 2 табл. 3 пъти дневно след храна

6.Витамин С 100бр.-по 2 табл. 3 пъти дневно след ядене.

7.Лоринден А и лоринден С за мазане-редуват се през ден.

При изострено състояние да се правят бани и промивки с хлебна сода. / в никакъв случай да не се ползва сапун и прах и други препарати /

Здравейте, Georgy667!

Моят съвет към всеки човек с псориазис, както и към Вас е да си има личен дерматолог. Състоянието е хронично и контрола от специалист е необходим доста често през годината. За съжаление няма универсално средство което да прилагате и с него винаги да Ви е комфортно и състоянието на кожата да е под контрол.
Относно витамините считам, че е добре да има курсове от няколко месеца годишно!
Измиването е препоръчително да е щадящо, т.е. без сапун или с по-меки сапуни.
Много е важно и редовното хидатиране на кожата с подходящ емолиент!
Извинявам се забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Georgy667 » 09 Мар 2015, 21:30

Здравейте отново! Донякъде се справих с проблема за сега,но бихте ли ми препоръчали неща за зачервяване на лицето. Някакъв крем който да е срещу зачервяване, да няма парабени и да не е агресивен,за кожа склонна към омазняване! Благодаря
Georgy667
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Яну 2015, 20:38

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2015, 12:22

Georgy667 написа:Здравейте отново! Донякъде се справих с проблема за сега,но бихте ли ми препоръчали неща за зачервяване на лицето. Някакъв крем който да е срещу зачервяване, да няма парабени и да не е агресивен,за кожа склонна към омазняване! Благодаря

Здравейте, Georgy667!

Можете ли да приложите снимка, ако все още проблема е актуален?

Извинявам се за забавяне на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрав!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Сергей Маринов » 11 Дек 2015, 17:31

Добър вечер , д-р Тодева ,имам наследствен псориазис ,намиращ се на лактите, краката в косата ,лекувам се както са ми предписали кожните лекари при който съм ходил предписано ми беше ,дермовате крем и маз ,но да ги прилагам в краен случай + хапчета псориазал + и охладителен крем за цялото тяло който съдържа малко клобедерм ,поне така ми казаха ,но съм загубил рецептата и имам затруднения с намирането на охладителният крем (приготвен в аптека) можели да ме посъветвате с какъв крем за цялото тяло + лице да го заменя ,и от къде мога да го поръчам .
Сергей Маринов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:03

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Яну 2016, 12:47

Сергей Маринов написа:Добър вечер , д-р Тодева ,имам наследствен псориазис ,намиращ се на лактите, краката в косата ,лекувам се както са ми предписали кожните лекари при който съм ходил предписано ми беше ,дермовате крем и маз ,но да ги прилагам в краен случай + хапчета псориазал + и охладителен крем за цялото тяло който съдържа малко клобедерм ,поне така ми казаха ,но съм загубил рецептата и имам затруднения с намирането на охладителният крем (приготвен в аптека) можели да ме посъветвате с какъв крем за цялото тяло + лице да го заменя ,и от къде мога да го поръчам .

Здравейте, Сергей Маринов!

Можете ли да ми изпратите снимки?
Аз Ви съветвам да си намерите дерматолог, на който може да се доверите, защото псориазисът е хронично състояние с периоди на подобрение и влошаване. В различните моменти се прилагат различни средства, още повече, когато са засегнати няколко различни области!
Аз лично не одобрявам редовното приложение на локални кортикостероиди дори и да са разредени с охладителен крем!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Красимира89 » 09 Яну 2016, 17:37

Здравейте ,искам да попитам какво ви е мнението за крема SORION ,аз съм в много обострено състояние в момента и незнам вече какво да правя.Благодаря предварително
Красимира89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Яну 2016, 17:31

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Яну 2016, 17:20

Красимира89 написа:Здравейте ,искам да попитам какво ви е мнението за крема SORION ,аз съм в много обострено състояние в момента и незнам вече какво да правя.Благодаря предварително

Здравейте, Красимира89!

Кремът, за който питате най-вероятно ще влоши допълнително състоянието на кожата! Съветвам Ви да се консултирате с Вашия дерматолог!
Желая Ви здраве и успешна Нова 2016 година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Красимира89 » 04 Мар 2016, 17:02

Здравейте какво ви е мнението за магнезиев гел за мазане на скалпа и за хапчетата сила на нервите на Грийнмастер?
Благодаря предварително
Красимира89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Яну 2016, 17:31

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Мар 2016, 12:56

Красимира89 написа:Здравейте какво ви е мнението за магнезиев гел за мазане на скалпа и за хапчетата сила на нервите на Грийнмастер?
Благодаря предварително

Здравейте!

За съжаление и за двете неща няма категорични данни за положителен ефект!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта