Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Милена Крумова » 16 Май 2018, 22:12

Здравейте Д-р Тодева, на 53год съм , нямам сериозни здравословни проблеми, като изключа хипертонията , която лекувам от 2013год , но стойностите на кр. налягане е не по високо от 140/70, приемам Nebilet 1/2 т дневно като поддържаща терапия .Нямам промени по ноктите нито болки по ставите.Но стреса ми е ежедневен,работя в условия на спешност в оперативно отделение, благодаря Ви за отделеното време.
Искам да се чувствам нормално както преди.
Милена Крумова
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Май 2018, 20:13

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Май 2018, 16:06

Милена Крумова написа:Здравейте Д-р Тодева, на 53год съм , нямам сериозни здравословни проблеми, като изключа хипертонията , която лекувам от 2013год , но стойностите на кр. налягане е не по високо от 140/70, приемам Nebilet 1/2 т дневно като поддържаща терапия .Нямам промени по ноктите нито болки по ставите.Но стреса ми е ежедневен,работя в условия на спешност в оперативно отделение, благодаря Ви за отделеното време.
Искам да се чувствам нормално както преди.

Здравейте!

Моята препоръка е да се замени лекарството небилет, то е бета-блокер и се счита за влошаващо псориазиса лекарство! Лекарства от групата на АЦЕ инхибитори също е препоръчително да не се приемат! Направете преглед при кардиолог и уточнете дали е уместно да се коригира терапията!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Катя.Янева » 11 Юли 2018, 14:52

Здравейте. Колко дълго може да се орилага лечение с Хумирав
Катя.Янева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2018, 14:39

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2018, 10:57

Катя.Янева написа:Здравейте. Колко дълго може да се орилага лечение с Хумирав

Здравейте!

Няма ограничение за продължителността на лечение! Вие в момента на лечение с Хумира ли сте?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Виктория.Маринова » 30 Юли 2018, 15:51

Здравейте,
На 28 години съм и имам наследствен псориазис от баща ми. Успях да си изчистя кожата по тялото и главата, единствено ушите продължават да бъдат засегнати. Искам да попитам, дали е възможно проблемът да не е само псориазиса, а някакъв проблем с ушите. Другото, което искам да попитам е, дали ще имам проблеми, ако си направя татуировка, псориазисът ще влоши ли раните от татуировката? И какви могат да бъдат последствията.
Благодаря предварително!
Виктория.Маринова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2018, 15:39

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2018, 09:52

Виктория.Маринова написа:Здравейте,
На 28 години съм и имам наследствен псориазис от баща ми. Успях да си изчистя кожата по тялото и главата, единствено ушите продължават да бъдат засегнати. Искам да попитам, дали е възможно проблемът да не е само псориазиса, а някакъв проблем с ушите. Другото, което искам да попитам е, дали ще имам проблеми, ако си направя татуировка, псориазисът ще влоши ли раните от татуировката? И какви могат да бъдат последствията.
Благодаря предварително!

Здравейте!

Не ви препоръчвам да правите татуировка, защото на това място има голям риск да се появят кожни лезии. Относно това дали имате проблем с ушите не мога да Ви отговоря, но по принцип псориазисът може да засегне и ушите.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Equilibrium » 18 Авг 2018, 12:48

Привет, преди години ме лекуваха от атопичен дерматит, който постепенно отшумя след като влезнах в пубертета. Остана само едно петънце отзад на врата, което през годините се обостряше и затихваше. Миналата година се влоши доста, а след като забременях и родих, се разрастна и сега изглежда доста зле. Иска ми се да попитам възможно ли е да са ми объркали диагнозата и това всъщност да е псориазис. Прилагам и линк със снимки как изглеждаше преди месеци и сега.

https://imgur.com/a/mbXdkoW

https://imgur.com/a/pMPJyK0

Благодаря предварително и се извинявам, ако съдържанието на поста е неуместно.
Equilibrium
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Авг 2018, 12:16

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Сеп 2018, 12:10

Equilibrium написа:Привет, преди години ме лекуваха от атопичен дерматит, който постепенно отшумя след като влезнах в пубертета. Остана само едно петънце отзад на врата, което през годините се обостряше и затихваше. Миналата година се влоши доста, а след като забременях и родих, се разрастна и сега изглежда доста зле. Иска ми се да попитам възможно ли е да са ми объркали диагнозата и това всъщност да е псориазис. Прилагам и линк със снимки как изглеждаше преди месеци и сега.

https://imgur.com/a/mbXdkoW

https://imgur.com/a/pMPJyK0

Благодаря предварително и се извинявам, ако съдържанието на поста е неуместно.

Здравейте!

Само на тила ли имате обриви?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Equilibrium » 10 Сеп 2018, 23:55

Привет :)
Да, сега е само на тила - през бременността имах и на подбедрицата и коляното, но отшумяха след раждането и остана само този обрив..
Equilibrium
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Авг 2018, 12:16

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2018, 14:08

Equilibrium написа:Привет :)
Да, сега е само на тила - през бременността имах и на подбедрицата и коляното, но отшумяха след раждането и остана само този обрив..

Обърнете се към дерматолог, ако е необходимо ще направят допълнителни тестове и биопсия!
С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта