Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот IwanSimeonov » 03 Апр 2020, 12:03

Здравейте. Имам наследствен псориазис които се води от типа обратен. Имам на главата и след лечение с кортикостероид станаха повече петната. Искам да ми препоръчате някакво лекарство за самолечение за мазане или пиене което помага в битката с псориазис. Кортикостероидите вече съм ги отписал след като разбрах страничните ефекти и след продължителното им ползване като забелявах , че след всяко изчезване се връща с пълна,нова сила..
Използвал съм досега Лукоид крело крем и Дипросалик за лечение , като вече съм ги хвърлил в коша.
IwanSimeonov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2020, 12:00

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:41

IwanSimeonov написа:Здравейте. Имам наследствен псориазис които се води от типа обратен. Имам на главата и след лечение с кортикостероид станаха повече петната. Искам да ми препоръчате някакво лекарство за самолечение за мазане или пиене което помага в битката с псориазис. Кортикостероидите вече съм ги отписал след като разбрах страничните ефекти и след продължителното им ползване като забелявах , че след всяко изчезване се връща с пълна,нова сила..
Използвал съм досега Лукоид крело крем и Дипросалик за лечение , като вече съм ги хвърлил в коша.

Здравейте!

Моята препоръка е да посетите лично дерматолог. Има възможност за съвременно лечение на псориазис, но всичко е индивидуало. Днес вече лечението на псориазис е съвсем на различно ниво. За съжаление не съществува универсален, крайно ефективен крем с който да се намажете, да мине с едно мазане и да е едновременно безопасен.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Галина.Стоянова » 01 Яну 2021, 00:44

Здравейте, бих искала да попитам заболяването на ръката ми какво е. От близо година го лекувам, като първоначалната диагноза беше атопичен дерматит, после контактен дерматит, имало е периоди на затихване, но впоследствие симптомите се задълбочават и състоянието се влошава драстично. Лекувала съм с кортикостероиди и овлажняващи емолиенти, пробвала съм даже и терапия с калиев перманганат, хомеопатия и шуслерови соли. Сега обаче не знам какво да правя.
Ще се радвам да ми кажете, ако е възможно, по снимка това екзема ли е или псориазис? Тук не виждам къде мога да изпратя снимки, но все пак искам да знам правилната диагноза и да се придържам към лечение, което дава резултат.
Благодаря Ви предварително.
Галина.Стоянова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Сеп 2019, 19:26

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:44

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта