Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот valentinaxvx » 23 Юли 2014, 23:13

здравейте,аз не намерих къде да задам въпроса си и за това го правя тук.От известно време забелязвам че бебето ми има синини между дупето и кръста :? нее падал по дупе,не го слагам на нищо твърдо да лежи.Мислех че е от това че не съм сложила нищо меко на количката(бебето ми е на 4 месеца) Послала съм му я но виждам че синините не се махат а като чели има нови,за мен не остана друг вариант освен да е от коритото където го къпя.Там той лежи на шезлонг за къпане от тези с плат които са и точно тази зона седи върху по-твърдо.........нз какво да мисля какво да правя.....Можете ли да ме посъветвате нещо и да ми кажете нормално ли е,имали ли сте друг такъв случай?
valentinaxvx
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Апр 2014, 18:16

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 27 Юли 2014, 14:37

valentinaxvx написа:здравейте,аз не намерих къде да задам въпроса си и за това го правя тук.От известно време забелязвам че бебето ми има синини между дупето и кръста :? нее падал по дупе,не го слагам на нищо твърдо да лежи.Мислех че е от това че не съм сложила нищо меко на количката(бебето ми е на 4 месеца) Послала съм му я но виждам че синините не се махат а като чели има нови,за мен не остана друг вариант освен да е от коритото където го къпя.Там той лежи на шезлонг за къпане от тези с плат които са и точно тази зона седи върху по-твърдо.........нз какво да мисля какво да правя.....Можете ли да ме посъветвате нещо и да ми кажете нормално ли е,имали ли сте друг такъв случай?


Здравейте,
добре е тези "синини" да се видят от лекаря на детето. само по гърба ли има такива?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот schandy » 29 Юли 2014, 12:35

Здравейте,
Случаят е следният - моето бебе е на 4 месеца, тежи 7,750 и е 67 см. Лекарката при която ходим на частно при прегледа установи, че задната част на главата и ребрата са още меки и поради опасност от рахит, ни увеличи дозата Вигантол на 4 капки. След това личната педиатърка ги прегледа и каза да останем на 2 капки и повече слънце. Отделно при посещението при ортопед, той ни каза, че рахит не е виждал от много време и на този етап е достатъчно само слънцето. Много ме объркаха. За сега му давам по 3 капки, предвид това, че четох (което не е много полезно) че Вигантола в по-големи дози може да бъде токсичен.
Според Вас докторе, имам ли основания да се притеснявам и биха ли навредили на детето 4 капки на ден, ако няма нужда?
schandy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2014, 12:22

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Nadegda » 31 Юли 2014, 00:40

Аз ще ви задам отново въпрос. И най-леката форма на рахит би ли се видяла на рентгенова снимка на китката?
Nadegda
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юни 2014, 14:44

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 31 Юли 2014, 19:09

schandy написа:Здравейте,
Случаят е следният - моето бебе е на 4 месеца, тежи 7,750 и е 67 см. Лекарката при която ходим на частно при прегледа установи, че задната част на главата и ребрата са още меки и поради опасност от рахит, ни увеличи дозата Вигантол на 4 капки. След това личната педиатърка ги прегледа и каза да останем на 2 капки и повече слънце. Отделно при посещението при ортопед, той ни каза, че рахит не е виждал от много време и на този етап е достатъчно само слънцето. Много ме объркаха. За сега му давам по 3 капки, предвид това, че четох (което не е много полезно) че Вигантола в по-големи дози може да бъде токсичен.
Според Вас докторе, имам ли основания да се притеснявам и биха ли навредили на детето 4 капки на ден, ако няма нужда?


Здравейте,
след като вашата лекарка е установила, че черепа на бебето ви е мек е добре да приемате по-висока доза от 2 капки Вигантол. Спокойно може да му давате по три капки за един месец и след това да го заведете на контролен преглед.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 31 Юли 2014, 19:55

Nadegda написа:Аз ще ви задам отново въпрос. И най-леката форма на рахит би ли се видяла на рентгенова снимка на китката?


Здравейте,
в зависимост от степента и стадия на рахита е възможно и да няма промени на рентгенографията.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот valentinaxvx » 03 Авг 2014, 18:28

Dr Galina Kisyovа написа:
valentinaxvx написа:здравейте,аз не намерих къде да задам въпроса си и за това го правя тук.От известно време забелязвам че бебето ми има синини между дупето и кръста :? нее падал по дупе,не го слагам на нищо твърдо да лежи.Мислех че е от това че не съм сложила нищо меко на количката(бебето ми е на 4 месеца) Послала съм му я но виждам че синините не се махат а като чели има нови,за мен не остана друг вариант освен да е от коритото където го къпя.Там той лежи на шезлонг за къпане от тези с плат които са и точно тази зона седи върху по-твърдо.........нз какво да мисля какво да правя.....Можете ли да ме посъветвате нещо и да ми кажете нормално ли е,имали ли сте друг такъв случай?


Здравейте,
добре е тези "синини" да се видят от лекаря на детето. само по гърба ли има такива?





ами когато ходим на преглед докторката го оглежда,но явно не ги е забелязала,а аз се притесних да питам да е ме разбере погрешно.Има на кръста и по мекичкото на дупето,те сякаш се местят.Минават едните,а други се появяват.
valentinaxvx
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Апр 2014, 18:16

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 06 Авг 2014, 12:58

valentinaxvx написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
valentinaxvx написа:здравейте,аз не намерих къде да задам въпроса си и за това го правя тук.От известно време забелязвам че бебето ми има синини между дупето и кръста :? нее падал по дупе,не го слагам на нищо твърдо да лежи.Мислех че е от това че не съм сложила нищо меко на количката(бебето ми е на 4 месеца) Послала съм му я но виждам че синините не се махат а като чели има нови,за мен не остана друг вариант освен да е от коритото където го къпя.Там той лежи на шезлонг за къпане от тези с плат които са и точно тази зона седи върху по-твърдо.........нз какво да мисля какво да правя.....Можете ли да ме посъветвате нещо и да ми кажете нормално ли е,имали ли сте друг такъв случай?


Здравейте,
добре е тези "синини" да се видят от лекаря на детето. само по гърба ли има такива?





ами когато ходим на преглед докторката го оглежда,но явно не ги е забелязала,а аз се притесних да питам да е ме разбере погрешно.Има на кръста и по мекичкото на дупето,те сякаш се местят.Минават едните,а други се появяват.


Здравейте,
няма нищо неудобно да и ги покажете при следващия преглед. Най-добре е да направите снимки, ако наистина променят положението си. Може да ми пратите и на мен снимки на емайла, за да мога да се ориентирам за какво става въпрос.
Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Nadegda » 26 Авг 2014, 00:46

Здравейте,
Изпъкналите долни ребра обикновено с растежа на детето търпят ли прибиране?

Благодаря!
Nadegda
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юни 2014, 14:44

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот brunetkata » 26 Авг 2014, 09:28

mi6o написа:Здравейте!Имам бебче на 3месеца с остановен рахит,в следствие на което ни предписаха по 6 капки вигантол и по 2 таблетки шуслерова сол2.Приемаме също и по 5 капки Био гая.След като споделих с приятелка,тя ми каза,че трябвало в този случаи да се дава и калции сироп-калциев глюконат 2 по 2,5 мл.В противен случаи ще се получи недоимък на калции в костите.Моля Ви кажете ми това така ли е и трябва ли да я послушам.Ще съм Ви изключително благодарна за отговора!


Здравейте,може ли да ми кажете въз основа на какво ви поставиха тази диагноза....?Питам,защото четох какви са признаците на заболяването и част от тях се проявяват и при нас...Мерси предварително....
brunetkata
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Авг 2014, 09:02

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron